Zgłoszone interpelacje i zapytania Radnych

Interpelacje i zapytania radnych zgłoszone na LVII  sesji Rady Miejskiej w Gryfinie w dniu 26 października   2006r.

Radny Mieczysław Matuszewski
1168/LVII/06
– zgłosił się do mnie sołtys ze wsi Żórawie w sprawie zakupu namiotu na stelażach. Kilka miesięcy temu obiecano, że taki namiot zostanie zakupiony. W sierpniu br. złożył w tej sprawie pismo i do tej pory nie otrzymał odpowiedzi. Proszę p. Burmistrza o udzielenie odpowiedzi w tej sprawie.

Radny Zenon Trzepacz
1169/LVII/06
- w ostatnim okresie na drodze krajowej nr 31 doszło do kilku wypadków drogowych. Z powodu dużego zagrożenia na drodze proszę o zwiększenie ilości patroli policyjnych w tym rejonie.

Radny Stanisław Strzelczyk
1170/LVII/06
– w naszym mieście brakuje szaletów, co jest bardzo kłopotliwe szczególnie dla osób przyjezdnych. Interpelacje w tej sprawie zgłaszałem na jednej z wcześniejszych sesji. Sprawę można rozwiązać w prosty sposób, który sprawdził się poza granicami naszego kraju. Na tę okoliczność wykonałem fotografię, która przekażę p. Burmistrzowi. Takie szalety powinny powstać na Placu Księcia Barnima I, przy sklepie NETTO, na Placu Sybiraków. Proszę o zrealizowanie mojego wniosku.

Radna Krystyna Gazdecka
1171/LVII/06
– porządek obrad dzisiejszej sesji jest bardzo obszerny i wobec tego wnioskuję do Przewodniczącego Rady o dyscyplinowanie nas, abyśmy nie prowadzili kampanii wyborczej tylko rzeczowo pracowali.

Radny Ireneusz Sochaj
1172/LVII/06
– kończy się remont mostu na rzece Regalica i jest jeszcze zamknięte przejście graniczne. Wcześniej z innymi radnymi zabiegałem o to, aby to przejście było dostępne dla samochodów ciężarowych do 3,5 tony, a nie tylko dla samochodów osobowych. Czy wiadomo już coś w tej sprawie? Jeżeli nie, to uważam, że sprawą powinna zająć się przyszła Rada.

Radny Mieczysław Sawaryn
1173/LVII/06
– podczas wykonywania elewacji na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie sygnalizowaliśmy brakoróbstwo. Okazało się, że mieliśmy rację, ponieważ obecnie odpada tynk i wykonywane są prace remontowe. Czy prace te wykonywane są w ramach gwarancji, czy gmina będzie płaciła za usunięcie usterek?

Radna Lidia Karzyńska - Karpierz
1174/LVII/06
– z okazji dożynek na boiskach sportowych w Gryfinie odbywały się imprezy. Po zakończeniu imprez nie posprzątano boisk, a szczególnie przy Gimnazjum na Górnym Tarasie. Do tej pory leżą łupinki po słoneczniku. Apeluję, aby do tego typu imprez nie wykorzystywano boisk sportowych.