Archiwum
2017/07/13, VIII Amatorski Turniej Piłki Siatkowej w Bartkowie

W sobotę, 12 sierpnia 2017 w Bartkowie odbędzie się VIII Amatorski Turniej Piłki Siatkowej. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 11. Amatorski Turniej Piłki Siatkowej to impreza, która zyskuje coraz większe zainteresowanie uczestników oraz kibiców. Adresowana jest to wszystkich którzy mają w sobie ducha sportu i stawiają na dobrą zabawę ze zdrową rywalizacją w tle.

Drużyny mogą zgłaszać swój udział w turnieju do 7 sierpnia 2017 drogą elektroniczną na adres: bartkowo13@hotmail.com lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 667 710 303. Organizatorem VII Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej jest Sołectwo Bartkowo, LKS Piast oraz Świetlica Wiejska w Bartkowie.

 

2017/07/28, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Organizacja XXV Międzynarodowego Festiwalu Piłki Nożnej"

 

2017/08/02, Z głębokim żalem zawiadamiamy

 

2017/07/21, Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Dotacja może być przeznaczone m.in. na:

1) Budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzonej działalności;

2) Zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, z także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej;

3) Nabycie urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.

To już kolejna w tym roku dotacja i nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://Dofinansowaniedlafirm.plw artykule Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwójhttp://dofinansowaniedlafirm.pl/zachodniopomorskie/dotacje-na-za%C5%82o%C5%BCenie-firmy/18-dotacje-na-inwestycje-w-przetw%C3%B3rstwo-produkt%C3%B3w-roln

 

2017/07/28, Informacja o uruchomieniu syren alarmowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
informuje, że w dniu 1 sierpnia 2017 r., o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie miasta Gryfina oraz Elektrowni Dolna Odra w okresie 1 minuty.

 

Celem włączenia syren  jest upamiętnienie 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Podstawa prawna:

§10, ust. 4. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013, poz.96).

 

                                                                                                                                      

Burmistrz

Miasta i Gminy Gryfino

Mieczysław Sawaryn

 

2017/07/25, Gminne uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczczenia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gminne uroczystości będą miały miejsce w dniu 1 sierpnia 2017 roku na Placu Solidarnosci w Gryfinie.

Plan uroczystości:


godz. 17.00 Godzina "W" oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego

Koncert "Gryfino śpiewa pieśni walczącej stolicy". Koncert z udziałem chóru Res Musica, zespołu wokalnego Ad Hoc oraz mieszkańców miasta.

Tego dnia usłyszeć będzie można utwory:
"Deszcz, jesienny deszcz", "Serce w plecaku", "Wojenko, wojenko",
"Przybyli ułani", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci".

Organizatorzy:Gmina Gryfino, Gryfiński Dom Kultury, Biblioteka Publiczna w Gryfinie

 

2017/07/06, Wystawa poświęcona 40-leciu Oficyny Wydawniczej NOWA

Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Stowarzyszenie Wolnego Słowa z Warszawy oraz Gmina Gryfino, zapraszają na wystawę poświęconą 40-leciu Oficyny Wydawniczej NOWA – pierwszego i największego polskiego wydawnictwa publikującego książki poza kontrolą komunistycznej cenzury.

Wystawa złożona jest z 30-tu plansz, przedstawiających początki oficyny oraz polskiej niezależnej kultury. Dzięki ciekawym opisom poznamy realia życia w „realnym socjalizmie”, stosunek ówczesnych władz do niezależnych twórców oraz historię rozmaitych tytułów książkowych, jak choćby „Blaszany bębenek” Guentera Grass’a. Wystawa, dostępna bezpłatnie na II piętrze Centrum Wodnego „Laguna”, będzie czynna do końca lipca.

 

2017/06/29, "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" - IX edycja

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.
Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

Termin nadsyłania prac mija 28 lipca 2017 r.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora www.fdpa.org.pl oraz są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Monika Banaś-Samartzi, e-mail: m.b.samartzi@fdpa.org.pl tel. 695116110; 22 864 03 90; fax 22 864 03 61. Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej www.fdpa.org.pl oraz na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.

Regulamin Konkursu Polska Wieś 2017

Karta Zgłoszeniowa Konkursu Polska Wieś 2017

 

2017/07/04, Recital Tomasza Stockingera - "Już nie zapomnisz mnie"

W piątek, 28 lipca 2017 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury wystąpi Tomasz Stockinger. Znany artysta zaprezentuje program "Już nie zapomnisz mnie” a akompaniował mu na fortepianie będzie kompozytor, aranżer muzyczny i pianista Stefan Gąsieniec. Początek recitalu T. Stockingera o godzinie 18. Bilety na wydarzenie, w cenie 45 zł, będą dostępne w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury (ul. Szczecińska 17) od 5 lipca. Zapraszamy do GDK w godzinach 8.00-17.00.

Recital "Już nie zapomnisz mnie", to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki "Już nie zapomnisz mnie", która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii "Zapomniana melodia" z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym urokiem i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.

O artystach:

Tomasz Stockinger - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Ukończył PWST w Warszawie w 1978. Od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora - Andrzeja Stockingera, kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 roku nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka. Później współpracował z innymi warszawskim teatrami: "Kwadrat", "Scena Prezentacje", "Syrena", "Roma" i "Komedia". Największą popularność Tomasz Stockinger zyskał dzięki filmom, które utrwaliły wizerunek aktora jako romantycznego amanta. Na główne miejsce wysuwa się tu "Znachor" w reżyserii Jerzego Hoffmana, ale także "Lata dwudzieste... lata trzydzieste...", "Sto koni do stu brzegów". Nie można także nie wspomnieć licznych ról w najważniejszych polskich serialach, jak: "Dom", "Rycerze i rabusie", "Pogranicze w ogniu" czy wreszcie w nadawany nieprzerwanie od 20 lat "Klanie". Obecnie aktor występuje w warszawskiej "Kamienicy", goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego "Eurosilesia"; gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

 

2017/07/20, Ogłoszenie o naborze beneficjentów

Ogłoszenie o naborze beneficjentów do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOST.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOST ogłasza nabór beneficjentów do projektu pn.: "Poprawa stanu sprawności fizycznej poprzez organizację zajęć rehabilitacyjnych".

Adresatami projektu są dzieci i młodzież w różnym stopniu niepełnosprawności z terenu powiatu gryfińskiego oraz ich rodzice.

Liczba miejsc jest ograniczona- decycuje kolejność zgłoszęń.

Zajęcia organizwoane w ramach projektu:

1. Hipoterpia

2. Zajęcia rehabilitacyjne sportowe - ogólnorozwojowe

3. Zajęcia logopedyczne

4. Zajęcia terapeutyczne - uspołeczniające

Zajęcia będą odbywały się w Gryfinie i Starym Czarnowie ( hipoterapia) oraz w Moryniu i Maciejowicach (hipoterapia). Realizator projektu nie zapewnia transportu oraz nie pokrywa kosztów transportu.

Zgłoszenia do projektu prosimy kierować na adres:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOST

74-105 Nowe Czarnowo 66

Termin składania zgłoszeń 18.07.2017 do 24.07.2017 r.

Telefon kontaktowego do osoby udzielającej wszystkich szczegółowych informacji dotyczących realizacji projektu: Wioleta Pakulska tel. 506-081-642

Ogłoszenie

 

2017/07/26, Kolejna odsłona "Twórczych wakacji 2017"

Od 17 do 21 lipca 2017 w placówkach Gryfińskiego Domu Kultury odbywały się kolejne warsztaty w ramach akcji "Twórcze wakacje 2017". Podczas czwartego tygodnia wakacyjnej propozycji GDK odbywały się zajęcia taneczne, teatralne i sportowo-rekreacyjne.

W budynku GDK przy ul. Szczecińskiej, Iga Wiśniewska -instruktor Zespołu Tańca Współczesnego Fajber Flex poprowadziła zajęcia pn. "Taniec to też ciężka praca". Godziny spędzone w sali prób uczestnicy warsztatów poświęcali rozwojowi koordynacji ruchowej, pamięci ruchowej oraz orientacji w przestrzeni. Podczas zajęć nie zabrakło ćwiczeń, które pobudzały organizm do pracy i rozbudzały ciało, które dla tancerza jest podstawowym narzędziem działania.

W Pałacyku pod Lwami warsztaty teatralne pn "Teatr w nas - odkrywanie nieznanego" poprowadził Janusz Janiszewski - instruktor Teatru Uhuru i Teatru Eliksir. Uczestnicy zajęć mieli okazje sprawdzić swoje aktorskie talenty, dowiedzieć się jak powstaje teatr. Pracowano nad krótkimi scenkami, z których później powstał bajkowy spektakl. Młodzi adepci teatru w kostiumach, z wyuczonymi rolami działali na deskach Sceny pod Lwami jak prawdziwi aktorzy.

W Świetlicy Wiejskiej w Czepinie Emilia Leszczyńska przygotowała zajęcia pn. "Bezpiecznie i aktywnie w czasie wakacji". W czasie pięciodniowych zajęć dzieci poznawały zasady bezpiecznej zabawy, a także podstawy udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Nie zabrakło długich spacerów a także wycieczek i rozgrywek sportowych. Przed każdymi zajęciami omawiano potencjalne zagrożenia oraz metody zabezpieczenia się przed urazami i sposoby udzielenia pomocy w przypadku wystąpienia nieszczęścia.

W Świetlicy Wiejskiej w Krajniku Dominika Bojko zaprosiła młodych mieszkańców wioski do udziału w zajęciach "Zmagania sportowe, czyli coś dla ciała i zmysłów". Każdego dnia warsztatów zajmowano się inną dyscypliną sportu. W poniedziałek główną bohaterką spotkania była piłka We wtorek w ruch poszły skakanki i hula-hoop. Kolejnego dnia dzieciaki z Krajnika uczestniczyły w pogadance o bezpieczeństwie w czasie wakacji i uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Odbyła się także baloniada, czyli bitwa na wodne balony. Czwartek zarezerwowany był dla takich konkurencji jak badminton, tenis stołowy i ziemny. Ostatniego dnia zajęć wybrano się na rajd rowerowy.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl