Archiwum
2017/11/30, Mikołajkowe Marsze na Orientację

W sobotę 9 grudnia 2017 zapraszamy na Mikołajkowe Marsze na Orientację. Zbiórka uczestników o godz. 11.00 w Gryfińskim Domu Kultury - Pałacyk pod Lwami, ul.Chrobrego 48. Uczestnikami zabawy moga być grupy maks.10-osobowe (uczniowie + opiekun), dzieci z rodzicami, wszyscy chętni. Uczestnicy na starcie otrzymają mapy i karty startowe z zadaniami. Każdy uczestnik rajdu musi posiadać przynajmniej jeden widoczny element odzieży w kolorze czerwonym. Każda grupa musi mieć długopis. Wpisowe marszu to 4 zł. Uczestnicy otrzymają - pamiątkowy znaczek, dyplomy dla każdej drużyny, słodki "prezencik" dla każdego, komplet materiałów startowych. Na zgłoszenia do udziału w imprezie czekamy do 6 grudnia pod numerem tel. 695 455 771 lub drogą elektroniczną e-mail: kamilla.gadomska@gmail.com.

Pełny regulamin imprezy Mikołajkowe Marsze na Orientację

 

2017/11/29, Gryfińskie Roztańczone Mikołajki 6 grudnia na Placu Barnima I

W środę 6 grudnia 2017 Gryfiński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie zapraszają na Roztańczone Mikołajki. Wielka zabawa dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy odbędzie się na Placu Księcia Barnima I. Impreza trwać będzie od godziny 16.30 do 18:00. Podczas Roztańczonych Mikołajek na młodych gryfinian czeka moc atrakcji. W programie między innymi: spotkanie z Mikołajem, występy artystyczne, tańce, zabawy i konkursy. Będzie także wielkie pisanie listów do Mikołaja oraz wspólne ubieranie choinki. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.

UWAGA! INFORMUJEMY, że w związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym:

*Zamknięcie ul. Kościelnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Piastów w dniu 6 grudnia 2017 r. od godz.12.00 do godz. 20.00

*Zamknięcie parkingu na Pl. Ks. Barnima I w dniu 6 grudnia od godz. 0.00 do godz. 20.00

Sponsorami i darczyńcami Roztańczonych Mikołajek w Gryfinie są: Gmina Gryfino PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra Fliegel Textilservice FIT Dance Studio MediaDruk

 

2017/11/24, 11. Festiwal komedii "Szpak" w regionie

W sobotę i w niedzielę, 2 i 3 grudnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury będzie można zobaczyć dwie odsłony tegorocznej edycji 11. Festiwalu Komedii SZPAK. W GDK 2 grudnia od godziny 17 odbywać się będą występy stand-up comedy Tomasza Kołeckiego i Mieszka Minkiewicza. Informujemy, że proponowany przez komików humor przeznaczony jest dla widzów dorosłych. W niedzielę 3 grudnia o godz. 11 zapraszamy na występ dla dzieci od lat 3 i rodziców, czyli Kazio Sponge Show w ramach SZPACZKA w regionie. Wstęp na wydarzenia SZPAKA w regionie jest bezpłatny.

Festiwal Komedii SZPAK to szczeciński konkurs dla zespołów i solistów, a także pokazy pozakonkursowe, w których udział biorą gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady. Przez dziesięć lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretu i komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie Polski. 11. edycja Festiwalu Komedii SZPAK potrwa od 30 listopada do 3 grudnia 2017 r., wydarzenia w regionie 2-3 grudnia.

Tomasz Kołecki to najmłodszy komik w Polsce, rocznik 1997. Znany jest m.in. z programów telewizyjnych, jak "Tylko dla dorosłych" TVP2, "Comedy Club" Comedy Central czy "Kuba Wojewódzki" TVN. W swoich występach stara się przybliżyć publice jakie rozterki czy emocje targają młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Mieszko Minkiewicz to stand-uper, kabareciarz, improwizator i... grubas. Na scenie mówi jak to o siebie nie dba, ile leveli wczoraj nabił w grze i że pizza to najlepsze jedzenie, bo samo przyjeżdża. Na scenie od 2007 roku, od 2015 występuje też solo. Aktor kabaretu Inaczej i grupy improwizacyjnej ŻBIK. Jako członek tych składów zdobył ponad 50 nagród na festiwalach w całej Polsce. Można go też było zobaczyć na antenie TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Kazio Sponge to nie tylko lalka - to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. A Kazio jest zrobiony z gąbki i sam o sobie mówi, że jest freakiem i hipsterem. Kocha ludzi, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu - nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, "celebrytą", królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy temat, który rozbawi i małego i dużego.

 

2017/11/22, Koncert Zespołu Trupięgi 3 Grudnia w pubie Wrota do Sławy

W niedzielę 3 grudnia 2017 w Pubie Wrota do Sławy "U Suszka" odbędzie się koncert zespołu Trupięgi. Współorganizatorem koncertu jest Gryfiński Dom Kultury. Początek występu o godzinie 19.00. Bilety na wydarzenie można nabyć w Pubie "U Suszka". Cena wejściówki w przedsprzedaży to 10 zł. W dniu koncertu za bilet zapłacimy 12 zł.

Trupięgi - zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety w roku, w którym obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci, a ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy. Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc "z ziemskiej mitręgi". Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami...

Skład zespołu: Katarzyna Gardziejewska - śpiew Jacek Filipek - djembe, przeszkadzajki Jacek Hryniewiecki - gitara akustyczna, voc. Jurek Hippmann - gitara basowa, gitara akustyczna, voc. https://www.facebook.com/trupiegi/

 

2017/09/14, Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Więcej informacji w zalączeniu.

 

2017/11/22, Koncert "Klara spotyka Edith" 1 Grudnia w Wirowie
W piątek, 1 grudnia 2017 zapraszamy do Świetlicy Wiejskiej w Wirowie na koncert pn. "Klara spotyka Edith". Podczas wieczoru wystąpi szansonistka i aktorka Klara Gmiter, akompaniować jej będzie instrumentalista Miłosz Wojciechowski.
Początek koncertu o godzinie 19.30. Bilety/cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w świetlicy w Wirowie od 20 listopada.

Wieczór śladami Edith Piaf to płacz, śmiech, miłość, tęsknota i piękno...
Jej pieśni przeniosą nas do królestwa serca. Klara, będąc daleko od próby naśladowania tej Wielkiej Damy, otwiera się na nią i pozwala jej w sobie brzmieć.
"To spotkanie za każdym razem jest nowe. Dotyka mnie i rozpala i tym właśnie chcę dzielić się z publicznością."
Tego wieczoru usłyszą Państwo najsłynniejsze utwory z repertuaru Edith Piaf jak "La vie en rose", "Padam padam...", "Milord" ale również i te mniej znane, acz równie piękne szansons jak "La Foule", "Mon Dieu" czy "Elle frequentait la rue Pigalle".

Klara Gmiter (właśc. Claire Mahfouf-Gmiter), francuska aktorka i szansonistka. Absolwentka wiedzy o teatrze na uniwersytecie w Lyonie. Ukończyła studia w Berlinie, na kierunku aktorstwo dramatyczne. W latach 2008-2015 aktorka niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt, gdzie występowała m.in. właśnie jako Edith Piaf w solowym spektaklu "Der Spatz von Paris" wg Sandry Pagel.
Od 2014 roku mieszka i tworzy w Polsce. Jako freelancer zajmuje się reżyserią spektakli scenicznych, koncertuje, jest członkiem stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU.
Akompaniować jej będzie Miłosz Wojciechowski, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego; instrumentalista, wokalista, kompozytor i aranżer. Posiada umiejętność gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, gitarze basowej i akordeonie.
 
 

2017/11/13, Wystawa zdjęć sekcji fotograficznej Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W środę 15 listopada 2017 r. o godzinie 17:00 zapraszamy do siedziby Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na kolejny wernisaż.

Tym razem zaprezentowane zostaną zdjęcia, które wykonali studenci działający w sekcji fotograficznej Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp na wernisaż jest wolny, a wystawę będzie można oglądać do 30 listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

O wystawie: Jesteśmy grupą pasjonatów fotografii i tworzymy sekcję fotograficzną przy Gryfińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z roku na rok nasza grupa powiększa się, co świadczy o dużym zainteresowaniu fotografią. Stąd, na tegorocznej wystawie, więcej prac, którymi chcemy się pochwalić. Zaprezentujemy zdjęcia o różnej tematyce, zrobione podczas wakacji spędzonych w kraju i za granicą oraz na wycieczkach organizowanych przez sekcję turystyczną. Ciągle uczymy się i doskonalimy nasz warsztat pracy z aparatem fotograficznym. Wybraliśmy, naszym zdaniem, najlepsze zdjęcia i jesteśmy otwarci na Państwa opinię. Życzymy miłego oglądania naszych prac. Teresa Głowacka, Maria Grygiel, Kinga Karpicka, Leon Kryczka, Jadwiga Michalak, Bożena Mockało, Joanna Rossa, Teresa Sowińska, Irena Skórska, Józef Satanowski, Zdzisława Wieczorek, Magda Bidzińska.

 

2017/11/24, XLI sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLI sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2017/11/17, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Gryfino bardziej bezpieczne - warsztaty z koordynacji i współpracy między służbami ratowniczymi i mundurowymi"

 

2017/11/13, Europejskie Dni Pracodawcy 2017

Europejskie Dni Pracodawców to przedsięwzięcie zainicjowane przez Europejskie Publiczne Służby Zatrudnienia na rzecz wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i Publicznymi Służbami Zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie włączając się w tę inicjatywę zaprasza na dni otwarte organizowane pod hasłem „Wiedza kluczem do rozwoju”.

Podczas dni otwartych w dniach 23- 24.11.2017r. od godziny 8:00 do 14:00 pracownicy urzędu będą udzielali informacji o:

• aktualnej sytuacji na rynku pracy w zakresie dostępności pracowników,

• wszelkich ofertowanych przez urząd pracy formach wspierania pracodawców przy zatrudnianiu pracowników oraz podnoszeniu kwalifikacji pracowników i pracodawcy,

• zmianach przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców, które będą obowiązywać od stycznia 2018r.

Ponadto, wszyscy zainteresowani pracodawcy będą mogli skorzystać z porady zawodowej w zakresie doboru kandydatów do pracy lub indywidualnego rozwoju zawodowego pracodawcy i jego pracowników a także z pomocy w przygotowaniu wniosku o przyznanie poszczególnych form wsparcia. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców z terenu powiatu gryfińskiego do odwiedzenia Urzędu Pracy w Gryfinie oraz jego filii w Chojnie podczas Dni Otwartych

 

2017/11/16, Grudniowy spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos - Bilety wyprzedane!

Informujemy, że bilety na planowany na 10 grudnia 2017 spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos na rzecz Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie, zostały WYPRZEDANE!

Zespół informuje, że planowane są kolejne przedstawienia od stycznia 2018 roku. Jak deklarują aktorzy Gliptykosa i ich reżyser Maria Piznal, teatr będzie prezentował swoją ostatnią sztukę "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa", dopóki będą chętni oglądać twórczość gryfińskiej grupy.

 

2017/11/03, 9. Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2017 - rezerwacja i sprzedaż biletów!

Można już dokonywać rezerwacji na wydarzenia 9 Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA. Zainteresowanych rezerwacją wejściówek prosimy o kontakt mailowy z reprezentantami organizatorów odpowiedzialnymi za poszczególne wydarzenia.

REZERWACJA BILETÓW NA SPEKTAKLE: Ewelina Tołyż tewela95@gmail.com

REZERWACJA BILETÓW NA SILENT DISCO: Weronika Giżycka gizyckaweronika@gmail.com

REZERWACJA WARSZTATÓW: Maja Szymkowiak majabzz@wp.pl 

Więcej informacji o warsztatach znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402.

Po dokonaniu rezerwacji dostaną Państwo maila zwrotnego z numerem konta, informacjami i danymi do przelewu. Odbiór biletów od 6 listopada 2017 lub bezpośrednio przed wydarzeniem w Gryfińskim Domu Kultury. Istnieje również możliwość kupna biletu osobiście w Gryfińskim Domu Kultury w dniach festiwalu, niestety już bez gwarancji miejsca. Bilety będzie można również nabyć od poniedziałku 6 listopada 2017 w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Zapraszamy do GDK w dni robocze od godziny 8 do 17. Cena biletu na jeden dzień pokazów choreografii podczas JST wynosi 15 zł. Bilet na Silent Disco to także koszt 15 zł. Osoby chcące uczestniczyć w Silent Disco, które odbędzie się 18 listopada 2017 w godzinach 21:00-03:00 informujemy, że słuchawki wydawane będą TYLKO na podstawie dowodu tożsamości. Prosimy o tym pamiętać!

Pokazy spektakli tańca w dniach 17-19 listopada rozpoczynać się będą o godzinie 19. Program tegorocznej JESIENNEJ SCENY TAŃCA zaprezentujemy już wkrótce. 9 edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017. Festiwal oferuje swoim widzom tak jak dotychczas szerokie spektrum aktywnego uczestnictwa w kulturze. Mamy też jest kilka nowości, nową szatę graficzną oraz promujący taniec i festiwal -Tydzień Tańca w Gryfinie. Oferujemy spektakle ruchowe o różnej estetyce, ale wszystkie na wysokim poziomie artystycznym. W tym roku oprócz gości z Polski zaprosiliśmy artystów Z Niemiec, Szwajcarii oraz Japonii. Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego i afro. W tym roku po raz pierwszy proponujemy trzy bloki zajęć. Zajęcia kierowane są zarówno do tancerzy jak i do osób, które dopiero zaczynają przygodę z ruchem. Więcej informacji o warsztatach znajdziemy pod linkiem http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402 Wracamy do propozycji cichej dyskoteki. Silent Disco to impreza, która cieszyła się do tej pory dużym zainteresowaniem. Trzech DJ'ów zaprosi do zabawy w różnych stylach muzycznych.

Tydzień Tańca w Gryfinie to pokazy tańca, warsztaty taneczne i konkurs plastyczny. Wszystkie te działania mają poszerzyć wiedzę o tańcu i zachęcić młodzież do zainteresowania się tą dziedziną sztuki. Prace nagrodzone w konkursie prezentowane będą podczas festiwalu obok wystawy prac malarskich studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Informacje o Tygodniu Tańca znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=964, regulamin konkursu plastycznego - http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1401

Organizatorem festiwalu jest Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU. Partnerem wydarzenia i miejscem głównych wydarzeń festiwalu jest Gryfiński Dom Kultury. Miejscem warsztatów i bazą Tygodnia Tańca jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Festiwal powstał dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

 

2017/11/09, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Jesienna scena tańca - 9 Festiwal Małych Form Ruchowych"

 

2017/11/09, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego "Pokazy i zawody Aikido - 2017"

 

2017/11/06, Teatr Eliksir – jesienne peregrynacje

Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury nie próżnuje, a jesienna aura bynajmniej nie spowolniła aktywności aktorów.

W Ińsku i Zamborsku 28 października teatr wystąpił w Ińsku z okazji Dania Seniora, a w ostatnią sobotę 4 listopada grupa gościła w Zamborsku koło Pyrzyc na zaproszenie Stowarzyszenia Jaskółka oraz Fundacji Razem dla rozwoju obszarów wiejskich. W obu miejscach teatr zaprezentował spektakl satyryczny „Doktor Piguła przyjmuje …”, którym zawsze potrafi doskonale rozbawić publiczność. Z początkiem nowego sezonu do grupy dołączyły dwie aktorki – Jolanta Błaszak oraz Krystyna Gil, które od razu znalazły sobie miejsce i role w Eliksirze.

Biesiada ludowa W Zaborsku odbyło się spotkanie zespołów ludowych, których łączy jeden cel - tradycja i kultura na polskiej wsi. Artyści ludowi spotkali się by poopowiadać o swoich sukcesach i porażkach, pośpiewać, potańczyć po prostu pobyć z sobą bez stresu z humorem i z nową energią do działania. Organizatorem było Stowarzyszenie Jaskółka - Katarzyna Kosno. Współorganizatorzy to Maria Raczkowska - Zespół Biesiada, Zdzisław Szczepkowski - Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Maria Wybranowska - Stowarzyszenie Seniorita. Oprócz gościnnego występu Teatru Eliksir z Gryfina w spotkaniu wzięły udział zespoły: Biesiada, Kalinka, Pyrzyczanka, Pacholęta i Borzymianka. W biesiadzie uczestniczyli także prof. Bogdan Matławski i Jan Sylwestrzak. Stowarzyszenie Jaskółka oraz Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich na terenie powiatu pyrzyckiego, gryfińskiego i stargardzkiego realizuje projekt ,,Co w wiejskich sercach gra ”, którego głównym celem jest ukazanie fenomenu amatorskich zespołów ludowych wraz z ich rolą społeczną i kulturotwórczą w życiu społeczności wiejskich.

W Pałacyku o ojczyźnie A już 14 listopada Teatr Eliksir zaprasza do Pałacyku pod Lwami na kolejne poetyckie spotkanie Tym razem program będzie poświecony poezji patriotycznej, w którym usłyszymy słynne strofy o ojczyźnie oraz wspólnie pośpiewamy znane utwory należące do kanonu polskich pieśni narodowych. Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski. Obecnie teatr tworzą: Józefa Łodykowska, Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil oraz Jerzy Romaniuk. 

 

2017/11/13, Odblaski ratują życie

Funkcjonariusze straży miejskiej i policji podczas Akcji Znicz 2017 w okolicy cmentarza oraz na terenie miasta rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe w postaci opasek, kamizelek oraz worków odblaskowych . Łącznie rozdano 134 opasek, 10 kamizelek, 20 worków, 62 zawieszek. Dzięki odblaskom kierowcy mają szansę zobaczyć pieszych z nawet trzykrotnie większej odległości niż wtedy, gdy pieszy nie ma żadnego elementu odblaskowego.

Przypominamy, że można zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej po odblask. Odblaski zostały zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Gryfino.

 

2017/11/15, Spektakl grupy teatralnej Gliptykos 10 grudnia w GDK! Bilety w sprzedaży od 16 Listopada

Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" Grupy Teatralnej Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury cieszy się ogromnym powodzeniem. Bilety na listopadowy spektakl rozeszły się błyskawicznie, więc zespół szybko przygotował kolejny termin. Po raz szósty z "Epopeją..." grupa wystąpi w niedzielę 10 grudnia 2017 o g. 18.

Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek aktorzy przekażą Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie. Powstało ono z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Gryfina i okolic we wrześniu 2015 r. Obecnie stowarzyszenie ma pod swoją opieką 27 osób w wieku od 3 do 24 lat, z różnymi rodzajami niepełnosprawności m.in. dotknięte autyzmem, zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym. "Jako rodzicom, zależy nam na aktywnym uczestnictwie naszych córek i synów w życiu społecznym. Nasze działania mają na celu stworzenie do tego warunków i możliwości. Chcemy także zapewnić im konieczną rehabilitację i edukację" - mówią rodzice z "MOST-u". Popołudniowe spotkania podopiecznych stowarzyszenia odbywają się na terenie Dziennego Domu "Senior-Wigor" od poniedziałku do soboty w g. 17-19. "MOST" organizuje zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. Ważnym elementem są także indywidualne zajęcia z logopedą. "Poza rehabilitacją nasi podopieczni angażowani są również w różnego rodzaju gry i zabawy mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości. Organizowane są również wspólne wyjścia, na których poznają ciekawe miejsca i zdobywają umiejętności społeczne w gronie bliskich sobie osób. Jest to także okazja dla nas rodziców, aby wzajemnie dostarczać sobie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemami życia z niepełnosprawnym dzieckiem" -dodają rodzice z "MOSTU-u". Stowarzyszeniu potrzebne jest również konkretne wsparcie finansowe. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos.

Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą od czwartku 16 listopada 2017 w sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w g. 8-17; rezerwacja telefoniczna (odbiór biletów następnego dnia) pod numerem tel. 91-416-25-20. Spektaklowi towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz prac wykonanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

 

2017/10/16, Ogłoszenie o naborze na stanowisko pielęgniarki/położnej w Żłobku Miejskim w Gryfinie

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pielęgniarki/położnej w Żłobku Miejskim w Gryfinie.

 

2017/11/03, Gminne Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada 2017 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza wszystkich mieszkańców na Gminne Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r.

W ramach uroczystości zaplanowano:

godz. 9.00 złożenie kwiatów przy Obelisku Niepodległościowym na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie

godz. 10.00 Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę - Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gryfinie - Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Gryfinie (ul. Z. Krasińskiego 82) Współorganizatorzy: NSZZ „Solidarność” ZEDO

godz. 19.00 Koncert Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości- Kościół pw. Narodzenia NMP w Gryfinie (ul. Kościelna 31) Chór „Res Musica” z Gryfina

Imprezy towarzyszące:

10 listopada – godz. 17.00 – Uroczysta Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie (ul. Łużycka 22)

14 listopada – godz. 18.00 – Wieczór poetycko – muzyczny „Do kraju tego...” w wykonaniu Teatru Eliksir i ich gości – GDK Pałacyk pod Lwami (ul. Bol. Chrobrego 48)

 

2017/11/10, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

z dnia 10 listopada 2017 roku

Informuję mieszkańców, że  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie  wydał  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE PRZED SILNYM WIATREM

od godz. 18:00 dnia 10.11.2017 do godz. 10:00 dnia 11.11.2017

 Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,

z porywami od 75 km/h do 90 km/h z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w powiatach nadmorskich.

Zaleca się:

1.   Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.

2.   Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

3.   Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.

4.   Nie parkować samochodów pod drzewami , liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

5.   Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru. Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.

6.   Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

7.   Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.

8.   Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.

9.   W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

10. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.

11. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

 

                        z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

                                     Zastępca Burmistrza                 

                     Paweł Nikitiński

 

                                                                                                                      

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl