Archiwum
2017/04/07, Premiera spektaklu "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeżbiarzy słowa"- Grupa Teatralna Gliptykos

Grupa Teatralna GLIPTYKOS, działająca pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury, zaprasza na kolejne przedstawienie. Premiera już 22 kwietnia 2017 o godzinie 18. Tym razem będzie to spektakl pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" w reżyserii Marii Piznal. Scenariusz powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki.

Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością. W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek. Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół

Bilety w cenie 15 zł będą dostępne w sekretariacie GDK, ul. Szczecińska 17; rezerwacja (tel. 91-416-25-20) - sprzedaż od środy 12 kwietnia 2017.

 

2017/04/13, Szachy świata - nowa wystawa w CIT już po świętach

Zapraszamy 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00 na otwarcie nowej wystawy w małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie. Z okazji 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego "Biały Pion" (1997-2017) pokażemy Państwu komplety szachowe oraz prace pod tytułem "Szachy w oczach dziecka". Wystawa potrwa do 11 maja. Wstęp wolny.

Wystawa w części pierwszej zawiera zbiór kompletów szachowych, które są własnością gryfińskich pasjonatów Królewskiej Gry z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Biały Pion". Prezentowane eksponaty dotarły do Gryfina z pięciu kontynentów. Do najbardziej ciekawych zaliczyć można ręcznie toczone, kamienne szachy z Afganistanu oraz cięty w półszlachetnym onyksie komplet z USA. Pięknie prezentują się metalowe zestawy szachowych postaci z Egiptu i Grecji oraz duża kolekcja drewnianych figurek z Czarnogóry, Niemiec, Austrii i Polski oraz rzadko spotykane szachy z afrykańskiego drzewa balsa. Ciekawy temat walki hiszpańskich konkwistadorów z Imperium Inków przedstawiają szachy z Peru oraz oryginalnie ukazana odwieczna wojna życia ze śmiercią w efektownym komplecie z Meksyku.

Część druga wystawy, pod patronatem PGE Dolna Odra, to wybór prac plastycznych "Szachy w oczach dziecka" wykonanych przez uczniów klas szachowych działających w Szkole Podstawowej Nr 2 w Gryfinie od 2006 roku. Przedstawiają one przepiękne dziecięce spojrzenie na magię szachowego wojska, świat ustawicznej rywalizacji i walki z ponadczasowym przesłaniem współzawodnictwa Fair Play. Wystawca, Uczniowski Klub Sportowy "Biały Pion" od dwudziestu lat popularyzuje naukę "Królewskiej Gry" wśród najmłodszych mieszkańców Gryfina. System całorocznych rozgrywek turniejowych, zajęcia klubowe oraz funkcjonujące klasy szachowe w ramach ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole" stanowią doskonałą i sprawną metodę poszukiwań młodych talentów. Jednak celem nadrzędnym podejmowanych działań, jest uniwersalny wpływ szachów na karierę szkolną oraz przygotowanie do życia. Zarówno poprzez aktywizację rozwoju psychicznego i intelektualnego, doskonalenie logicznego myślenia, planowania, przewidywania, spostrzegawczości i systematyczności oraz twórczej aktywności.

Egipt & Rzym /komplet przywieziony z Egiptu/

szachy kamienne  /komplet przywieziony z Afganistanu/

 

2017/04/12, Zaproszenie do udziału w badaniach fokusowych

DOBRE KONSULTACJE, DOBRY PLAN

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców miasta i gminy Gryfino do udziału w badaniach fokusowych.

Badanie fokusowe polega na udziale w małej grupie dyskusyjnej. Problematyka badania dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części Nabrzeża. Wymóg sprostania aktualnym potrzebom oraz konkurencyjności miasta pociąga za sobą konieczność poszukiwania czynników miastotwórczych, atrakcyjności i innowacyjnych sposobów planowania przestrzeni, odnajdywania wzajemnych relacji, a także pogodzenia różnorodnych, często odmiennych, interesów i oczekiwań poszczególnych grup społecznych. 

Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na Nabrzeżu w dniu 19 kwietnia 2017r. 

o godzinie 15.30 odbędzie się badanie dedykowane "wodniakom" - wędkarzom, żeglarzom, kajakarzom oraz osobom zawodowo i hobbystycznie związanym z nabrzeżem rzeki
o 17.30 - wszystkim innym zainteresowanym.

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 z Joanną Ekiert lub Katarzyną Krasowską(joanna.ekiert@gryfino.pl,
katarzyna.krasowska@gryfino.pl, tel. 91 416 20 11 w. 112, 113 ). O zakwalifikowaniu do udziału w badaniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

W przypadku zgłoszenie większej ilości osób, Burmistrz zorganizuje dodatkowe badanie fokusowe. Serdecznie zapraszamy.


 

 

 

 

 

 

2017/04/18, Muzyczny Pałacyk - Koncert Seweryna Zapłatyńskiego

W środę, 19 kwietnia 2017 w Pałacyku pod Lwami odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyczny Pałacyk". Dla gryfinian wystąpi flecista Filharmonii Narodowej w Warszawie Seweryn Zapłatyński. Muzykowi towarzyszyć będzie flecistka Joanna Kowalczyk i pianista Rafał Kowalczyk. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane jest przez Gryfiński Dom Kultury - Pałacyk pod Lwami i Szkołę Muzyczną I stopnia w Gryfinie.

Od godziny 13 do 18 w Pałacyku pod Lwami trwać będą warsztaty fletowe dla uczniów Szkoły Muzycznej, które poprowadzi Seweryn Zapłatyński.

 

2017/03/27, Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i trybu realizowania budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na rok 2018: regulaminu budżetu obywatelskiego, wniosku dotyczącego propozycji zadania do budżetu obywatelskiego, karty oceny projektu/zadania, karty do głosowania oraz harmonogramu realizacji budżetu obywatelskiego.

Termin konsultacji społecznych: 27.03.2017 r. – 18.04.2017 r.

Forma konsultacji społecznych:

1) Organizacja otwartego spotkania z mieszkańcami w dniu 4 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 w sali 34 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie,

2) Poddanie opiniowaniu przez mieszkańców projektu regulaminu budżetu obywatelskiego, wniosku dotyczącego propozycji zadania do budżetu obywatelskiego, karty oceny projektu/zadania, karty
do głosowania, harmonogramu a także sposobu przyjmowania uwag, propozycji
i opinii w postaci elektronicznej na adres e-mail: bo@gryfino.pl  oraz na piśmie w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

Materiały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i trybu realizowania budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na rok 2018 dostępne są od dnia 27.03.2017 r.:

- w Biuletynie Informacji Publicznej,

-  na stronie internetowej www.gryfino.pl,

- na stronie internetowej www.bo.gryfino.pl,

- na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.

 

REGULAMIN BUDŻETU OBYWATELSKIEGO GMINY GRYFINO

 

 

 

 

 

2017/04/07, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Wędrujemy z plecakiem przez historię i tradycję"

 

2017/03/28, Wystawa "EGO VU w starej piekarni" w Centrum Informacji Turystycznej

Od 28 marca, do 14 kwietnia 2017 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie będzie dostępna nowa wystawa zatytułowana "EGO VU w starej piekarni". Powstała ona przy okazji 25-lecia Teatru Tańca Ego Vu, które teatr obchodził w roku 2016 i jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym Koncertowi Premier Teatru Tańca EGO VU, który odbędzie się 7 i 8 kwietnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury. Do udziału w tej sesji szef zespołu Eliza Hołubowska zaprosiła kilku gryfińskich artystów z różnych dziedzin sztuki. Tancerze prezentowali się w kreacjach projektantki mody Elżbiety Olszewskiej.

Zapraszamy, wstęp wolny.

 

2017/03/23, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie Nr 0050.33.2017 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 23 marca 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

2017/04/06, Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

 

KOMUNIKAT

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

informuje, że w dniu 10 kwietnia 2017 r., o godz. 08.41 zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie miasta Gryfina w okresie 1 minuty. Celem treningu jest wyrażenie pamięci i uhonorowanie ofiar katastrofy smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 r.

 

                                                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                                                                    Mieczysław  Sawaryn

 

2017/03/28, Koncert premier Teatru Tańca Ego Vu - bilety już dostepne w GDK!

Tegoroczny Koncert Premier Teatru Tańca EGO VU zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie odbędą się dwa bliźniacze taneczne wieczory, podczas których zespół zaprezentuje swoje spektakle i choreografie. Koncerty zaplanowano na 7 i 8 kwietnia 2017 na godz. 19.00.

Bilety na wydarzenie - w cenie 20 zł, są już dostępne w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury (ul. Szczecińska 17). Zapraszamy do GDK od poniedziałku do piątku w godzinach 8- 17. Możliwa jest rezerwacja telefoniczna pod numerem 91 416 25 20. Bilety będą także dostępne w kasie budynku przy ul. Szczecińskiej 17 w dniach koncertów na godzinę przed ich rozpoczęciem.

Tancerze obu grup Teatru Tańca EGO VU (repertuarowej i młodszej) pokażą na scenie siedem nowych spektakli. Nad większością z nich zespół pracował już od września 2016. Autorką większości spektakli jest Eliza Hołubowska, swoje prace pokażą też tancerki zespołu.

 

Poza prezentacjami scenicznymi, koncertowi towarzyszyć będzie kilka wystaw. W Centrum Informacji Turystycznej można już oglądać wystawę "EGO VU w starej piekarni". To efekt sesji fotograficznej wykonanej przez gryfiniankę i byłą tancerkę zespołu - Martę Suszyńską (REM Multimedia). W pubie Wrota do sławy jest już również czynna wystawa "XYZ" z fotografiami autorstwa Emilii Cieszyńskiej, a w budynku Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 propozycja Anny Majewskiej - "Dream Worlds". W tym samym miejscu pojawią się jeszcze elementy dwóch wystaw instalacji przestrzennych "Blue Grass" i "Okna na miasto" Doroty Tołłoczko-Femerling.

Koncert premier to także szansa do nabycia monografii zespołu, która ukazała się pod koniec 2016. Bogato ilustrowane fotografiami wydawnictwo zatytułowane "25 lat Teatru Tańca Vogue/EGO VU" kosztuje 60 zł.

 


 

2017/02/13, "Honorowy PracoDawca 2017"

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza konkurs dla zachodniopomorskich pracodawców " Honorowy PracoDawca 2017"

- CEL KONKURSU –

Promowanie pracodawców, którzy angażują się w ideę honorowego krwiodawstwa

KONKURS ODBYWA SIĘ W TRZECH KATEGORIACH:

*Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa

*Największa ilość krwi oddanej przez jednego pracownika

*Największa ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pracownika wg stanu zatrudnienia

CZAS TRWANIA KONKURSU: 01.01.2017 r. – 31.12.2017 r.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31.03.2017 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie www.wws.wzp.pl w zakładce Klub Honorowych Dawców Krwi


Partnerzy akcji: Stowarzyszenie „Jestem i pomagam” w Gryfinie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie

 

2017/03/20, XXXIV sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 31 marca 2017 r. o godz. 09.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XXXIV sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2017/03/20, Gala Sportu 2017

W dniu 31 marca 2017 roku w Gryfińskim Domu Kultury o godz. 17.00 odbędzie się Gala Sportu na której Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino nagrodzi sportowców którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2016 roku.

 

2017/03/28, XXXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 28 marca 2017 r. o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyła się XXXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Gryfino, jako wierzyciela, udziału w wysokości ½ części w prawie własności nieruchomości gruntowej, niezabudowanej, położonej w obrębie ewidencyjnym nr 4 m. Gryfino.

 

2017/03/28, XXXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 28 marca 2017 r. o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XXXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2017/03/28, Plastycy z GDK nagrodzeni

Młodzi podopieczni pracowni plastycznych Gryfińskiego Domu Kultury zostali nagrodzeni w ogólnopolskich konkursach. Prace gryfinian zachwyciły jurorów przeglądów w Słupsku i Wrocławiu. W gronie laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pt. "PODWÓRKO - Bajkowe podwórko" i X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Z pędzlem przez świat" "ETNO-PORTRETY" Oblicza Ludzkich Kultur, znaleźli się wychowankowie pracowni plastycznych Kariny Tyły i Małgorzaty Ragan. Konkurs "Z pędzlem przez świat" jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki. Jest częścią międzynarodowej imprezy- festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia, Inspiracje Flamenco "Przenikanie Kultur".

Gryfińscy plastycy zdobyli laury w kategorii - malarstwo. W grupie konkursowej dzieci w wieku 6-9 lat nagrody zdobyły prace, której autorkami były: Martyna Wójcicka lat 8 (instr. Karina Tyła) Zuzia Buraczyńska lat 7 (instr. Małgorzata Ragan) Wyróżnienie przyznano Mai Chodubskiej lat 9 z pracowni Małgorzaty Ragan. Na organizowany przez MDK w Słupsku VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży pt. "PODWÓRKO - Bajkowe podwórko" wpłynęło łącznie 1841 prac. Spośród nadesłanych na konkurs prac plastycznych nagrodzono 32, wyróżniono 12, a 34 zakwalifikowano na wystawę pokonkursową. W gronie nagrodzonych znaleźli się podopieczni pracowni działających w Pałacyku pod Lwami: Amelia Janik lat 5 ( instr. Karina Tyła) Zosia Kubacka lat 6 ( intr. Karina Tyła) Kuba Malinowski lat 7 ( intr. Małgorzata Ragan) Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

2017/03/27, Trzeci turniej eliminacyjny Grand Prix Gryfina 2017

Bardzo dynamiczne rozgrywki, zmiany na prowadzeniu, niespodziewane wyniki oraz emocje od pierwszej do ostatniej rundy. Tak można krótko można podsumować trzeci turniej eliminacyjny Grand Prix Gryfina 2017, który rozegrano w Pałacyku pod Lwami. Zagrało w nim 26 szachistów. Wygrał Mikołaj Turek 6,0p. ale brawa należą się także Karolowi Oliasowi 6,0p., który jako jedyny zdołał pokonać lidera w bezpośrednim starciu, choć na początku turnieju zaliczył bardzo niespodziewaną porażkę z Olą Kucharczyk. Tuż za nimi uplasowała się czteroosobowa grupa pościgowa: Martyna Kuryło, najlepsza w tym dniu dziewczyna, która w pojedynkach bezpośrednich za przeciwników miała tylko chłopców i pięć razy zwyciężała. Szymon Soszka 5,0p. oraz Adam Hajdaś i Franciszek Tokarek obaj po 4,5p. Nagrody dla najmłodszych uczestników odebrali: Liwia Babińska; Hubert Kopija i Antoni Tokarek rocznik 2009. Ciekawie wygląda klasyfikacja generalna Grand Prix po trzech turniejach. Liderem w dalszym ciągu jest Mikołaj Turek 18,0p, który o jeden punkt wyprzedza Karola Oliasa 17,0p. Trzecią pozycję zajmuje Adam Hajdaś 15p. Za podium bardzo tłoczno. Czwartego i dziewiątego szachistę dzieli tylko jeden punkt. Wysoko w czołówce także dwie dziewczyny: Martyna Kuryło 13,5p. oraz Hania Tokarek 13,0p. W zawodach sklasyfikowano do tej pory 34 szachistów w tym 8 dziewcząt. Pełne zestawienia na www.bialypion.pl.

Pełną parą, trwają przygotowania do największego szachowego święta w Gryfinie w 2017 roku, Otwartych Międzynarodowych Turniejów Szachowych „Gryfino-Open” oraz „Gryfino-Open Junior”. Zawody odbędą się 01. maja 2017r. w sali gimnastycznej SP-1 w Gryfinie przy ul. Łużyckiej 22 jako impreza towarzysząca podczas Dni Gryfina. Rozpoczęły się zapisy on-line. Turnieje na www.chessarbiter.com

Komunikat Zawodów

XIX MTSz „GRYFINO-OPEN” turniej otwarty; Zgłoszenia online: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1916 X MTSz „Gryfino-Open Junior” turniej do lat 15; rocznik 2002 i młodsi Zgłoszenia online: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1918/

Wśród zgłoszeń na liście startowej z pewnością nie zabraknie zawodników z międzynarodowymi tytułami szachowymi oraz zawodników z wysokimi rankingami FIDE. Dodatkową atrakcją majowych turniejów będzie jubileuszowy gryfiński akcent. UKS Biały Pion obchodzi w 2017 roku dwudziestą rocznicę rejestracji. Z tej okazji zorganizowana zostanie specjalna wystawa okolicznościowa oraz część oficjalna podczas turnieju, z krótkim podsumowaniem osiągnięć i działalności klubu w latach 1997-2017.

Grand Prix Gryfina 2017 Turniej-3 Wyniki:

1. Turek Mikołaj 6,0p.

2. Olias Karol 6,0p.

3. Kuryło Martyna 5,0p.

4. Soszka Szymon 5,0p.

5. Hajdaś Adam 4,5p.

6. Tokarek Franciszek 4,5p.

7. Nowaliński Michał 4,0p.

8. Nędzarek Bartosz 4,0p.

9. Jazukiewicz Gabriel 4,0p.

10. Tokarek Hanna 4,0p.

Sklasyfikowano 26 zawodników

Klasyfikacja Generalna GP-2017 po 3. turniejach

1. Turek Mikołaj SP-2/2004 18,0p.

2. Olias Karol SP-2/2005 17,0p.

3. Hajdaś Adam SP-2/2004 15,0p.

4. Nędzarek Bartosz Gim-1/2005 13,5p.

5. Kuryło Martyna SP-3/2005 13,5p.

6. Tokarek Franciszek SP-1/2007 13,5p.

7. Szpura Bartosz SP-2/2005 13,0p.

8. Tokarek Hanna SP-1/2005 13,0p.

9. Jazukiewicz Gabriel Gim-1/2003 12,5 p.

10. Jędraszczyk Kajetan SP-1/2004 12,0 p.

11. Nowaliński Michał SP-2/2005 11,5p.

12. Piątek Alan SP-2/2006 10,0 p.

13. Soszka Szymon Gim-1/2003 10,0p.

14. Olszewski Wojciech SP-2/2009 10,0p

15. Kucharczyk Ola SP-2/2007 9,0p.

Sklasyfikowano 34 szachistów

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl