Archiwum
2017/10/12, Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni"

Biblioteka Publiczna w Gryfinie w ramach odbywającego się Festiwalu Czytania "Odkrywcy Wyobraźni", zaprasza na spotkanie pt.: "Machiną przez Chiny" - Łukasz Wierzbicki dla dzieci. Odbędzie się ono w sobotę, 14 października 2017 r., o godz. 14.00 w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (pierwsze piętro) przy ul. Kościelnej 24. Wstęp wolny.

Podczas spotkania przenosimy się w świat książki „Machiną przez Chiny”, powieści przygodowej dla dzieci opartej na prawdziwej historii. Jest rok 1934. Świeżo upieczeni małżonkowie, Halina i Stach Bujakowscy wyruszają w szaloną podróż poślubną do Chin... motocyklem o mocy 10 koni mechanicznych. Szlak prowadzi z Druskiennik przez Turcję, Persję, Indie, aż do Szanghaju. Machina często niedomaga, a azjatyckie pustynie i dżungle przynoszą liczne niebezpieczne i fascynujące przygody. Po co pojechali? Kogo spotkali w zagubionym w dżungli Porcelanowym Pałacu? Jak skończyła się ta wyprawa? Tego dowiecie się na spotkaniu... Łukasz Wierzbicki – autor książek dla dzieci, podróżnik. Zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z podróży do Afryki oraz Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy do Chin.

W książce Afryka Kazika przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w Dziadku i niedźwiadku opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, w powieści Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana - podróż Benedykta Polaka do Mongolii. Odbył wiele wypraw do Afryki, Azji, Ameryki i Australii.

 

2017/10/06, I Jesienne Mistrzostwa Polski w Street Workout - Gryfino Cup

W dniu jutrzejszym w Parku Miejskim w Gryfinie odbędą się I Jesienne Mistrzostwa Polski w Street Workout - Gryfino Cup o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

Zawody odbędą się w dwóch konkurencjach:

1. Wytrzymałościowo-Siłowa - Maksymalna liczba dipów na poręczach, podciągnięć nachwytem oraz pompek.

2. Freestyle - Pokaz dowolnych umiejętności wybranych przez zawodnika w określonym czasie.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów przewidziane jest na godzinę 11.00.

Ogranizatorami I Jesiennych Mistrzostw Street Workout - Gryfino Cup są: Gmina Gryfino, Street Workout Gryfino - SWG oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Gryfinie.

Wstęp dla wszystkich obserwatorów i kibiców zawodów jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania wszystkich mieszkańców!

 

2017/10/06, 83. Gryfińskie Masowe Biegi Przełajowe

Kolejna edycja Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych odbędzie się po raz osiemdziesiąty trzeci w sobotę 7 października 2017 r. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:30 tradycyjnie na Stadionie Miejskim w Gryfinie. W biegach startują wszyscy chętni według podanych kategorii wiekowych, nie posiadający przeciwwskazań do uczestnictwa w lekcji wychowania fizycznego, osobno dziewczęta i chłopcy.

 

2017/09/29, Częściowo ekstremalna wycieczka kajakowa po Międzyodrzu - ZAPISY RUSZYŁY

Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie zapraszają w niedzielę 8 października 2017 r. na ostatnią już w tym roku kajakową wycieczkę po Międzyodrzu. Chętne osoby zobaczą wąskie, "ubrane" już w jesienne szaty kanały, kilka budowli hydrotechnicznych (śluzy gospodarcze, przepusty wałowe, przepompownię), może uda się także spotkać szykujące się do odlotów żurawie. Wycieczka będzie przebiegać nową trasą o długości ok. 12-13 km, w połowie małymi kanałami na północ od gryfińskiego mostu, na którą należy przeznaczyć ok 4-5 godzin.

UWAGA! Częściowo (ok. 3 km, kilkunastoma odcinkami po ok. 5-10 metrów) trasa jest bardzo wymagająca, z przepychankami przez zarośla przy pomocy wioseł i rąk. W 10 punktowej skali trudności na tym fragmencie trzeba się liczyć z 7-8 punktami. Spróbuj swoich sił i sprawdź czy gryfińska Amazonia, jak mówią o Miedzyodrzu, to prawda czy tylko pusty slogan. Rozpoczęcie wycieczki o godzinie 9:00 z gryfińskiej plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Cena za kajak 40 zł. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (2-osobowy kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika i przewodnik. Rezerwacje przyjmowane są od piątku 29 września w Centrum Informacji Turystycznej pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce kajakowej

1. Uczestników kajakowej wycieczki (dalej zwana wycieczką) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.

2. Organizatorem wycieczki jest Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie.

3. Wycieczka odbędzie się 8 października 2017 r. o godzinie 9:00 z plaży nad Odrą. Wycieczka jest płatna w kwocie 40,00 zł za kajak. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (2-osobowy kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika, przewodnik. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

5. Zapisy na wycieczkę odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście od piątku 29 września w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.

6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.

7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wycieczce wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883) oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe).

8. Płatność należy dokonać gotówką w dniu wycieczki przed jej rozpoczęciem. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki (recepcja hotelu OSiR, Gryfino, ul. Sportowa 3) najpóżniej 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki i uiszczają opłatę.

9. Przewidywany czas trwania wycieczki to 4-5 godziny.

10. Orientacyjna długość trasy to 12-13 kilometrów.

11. UWAGA! Trasa jest fragmentami mocno wymagająca, z przepychankami przez zarośla przy pomocy wioseł i rąk. Należy być przygotowanym na użycie większej ilości siły.

12. W połowie trasy przewidziany został postój na odpoczynek, gdzie będzie można zjeść i napić się. Wyjście z kajaka odbędzie się w bezpiecznym miejscu.

13. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.

14. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu i zażywania środków odurzających.

15. Uczestnicy wycieczki natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.

16. Podczas wycieczki zabrania się: - stania i kucania w kajaku, - siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych, - skakania z kajaka do wody, - korzystania z kajaka z niezałożoną na siebie kamizelką asekuracyjną.

17. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wycieczki odpowiedzialność materialną ponoszą ci uczestnicy, którzy ich dokonali.

18. Wszelkie śmieci uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.

19. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wycieczki.

20. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wycieczka ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana.

 

2017/10/04, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w związku z pracami realizowanymi przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie  na terenie rozdzielni wody Krajnik w dniu 05.10.2017 roku w godzinach od 09:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody do odbiorców w miejscowości Krajnik i Nowe Czarnowo w rejonie Elektrowni Dolna Odra.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
 

                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
                                                       Mieczysław Sawaryn
 

2017/10/05, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że  w dniu 05.10.2017r. w godzinach popołudniowych mogą wystąpić silne wiatry, których prędkość może dochodzić do 100 km/h. W związku z powyższym należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni, zabezpieczyć okna w mieszkaniach, z balkonów, tarasów i podwórek  usunąć lub zabezpieczyć przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr. Unikać parkowania samochodów pod drzewami.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami Straży Miejskiej tel. 91 416 8160, 91 416 2011 w. 286, 986

 

                                                                                              Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                                                                Mieczysław SAWARYN

 

2017/10/02, Bezpieczna droga do szkoły

Straż Miejska w ramach programu Bezpieczna Gmina przeprowadziła zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie zostało przeprowadzone w praktyce na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły.

Zajęcia zostały przeprowadzone:

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie.

2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie.

 

2017/09/11, Wystawa "Agresja sowiecka na Polskę 17 września 1939"

Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie zapraszają od poniedziałku 11 września 2017 do malej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na Nabrzeżu Miejskim na wystawę zatytułowaną "Agresja sowiecka na Polskę 17 września 1939". Na ekspozycji pokazane zostaną mundury (m.in. polowy żołnierza piechoty, garnizonowy kawalerii 12 Pułku Ułanów Podolskich), broń (m.in. karabin Mauser, karabin przeciwpancerny UR, CKM Maxim OPL), podstawowe wyposażenie żołnierza (m.in. oryginalne tytoń i papierosy z 1939, żyletki, zapałki, znaczki pocztowe, maszynka do ostrzenia żyletek). Zaprezentowane zostaną także plansze opisujące tytułowe wydarzenia.

Wystawa czynna będzie do 30 września od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-17:00. Organizatorem są: Gryfiński Ruch Patriotyczny i Grupa Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina.

 

2017/09/29, Marsz Życia Różowej I Niebieskiej Wstązki

Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” organizuje tradycyjny Gryfiński Marsz Życia. Już po raz dziewiąty odbędzie się marsz różowej wstążki, a po raz piąty – niebieskiej, które symbolizują walkę z rakiem piersi i rakiem prostaty.

Marsz, którego trasa będzie przebiegała ulicami w centrum Gryfina rozpocznie się w najbliższą sobotę 30 września o godz. 10.00 przy Klubie Nauczyciela (ul. Kościuszki 17). Uczestnicy przejdą na pl. Księcia Barnima I, gdzie przywidziana jest część artystyczna, w której wezmą udział dzieci i młodzież. Gryfiński marsz poprzedzi msza święta w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, która rozpocznie się o godz. 9.00.

 

2017/08/30, Niemiecko-polski konkurs fotograficzny " W Dolinie Dolnej Odry jak w domu"

Życie w Dolinie Dolnej Odry w obiektywie kamery, a następnie przeniesione na papier lub kartę pamięci, jest tematem konkursu fotograficznego dla wszystkich mieszkańców polskiej i niemieckiej strony Doliny Dolnej Odry. Konkurs fotograficzny pt. " W Dolinie Dolnej Odry jak w domu" jest organizowany przez Urzad Oder-Welse.

Na konkurs można wysłać do 3 zdjęć najlepiej w układzie poziomym, cyfrowo- minimalna rozdzielczość to 300 dpi, w formacie JPEG lub TIFF. Termin nadsyłania prac do 30.09.2017 r.

12 najciekawszych zdjęć zostanie wybrane do kalendarza 2018 oraz dla ich autorów przewidziane są nagrody wraz z warsztatami fotograficznymi. Zdjęcia można wysłać mailowo na info@amt-oder-welse.de.

 

2017/09/28, XIV Gryfiński Koncert Organowy

Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie, czternasty raz organizują Koncert Organowy w kościele parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie. Na organach zagra Michał Woźniak z zespołem.

Michał Woźniak jest absolwentem Akademii Muzycznej w Szczecinie ze specjalnością muzyka kościelna, wykłada też na wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Koncert odbędzie się 1 października 2017 o godz. 19.00 w kościele parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie, przy ul. Kościelnej. Wstęp wolny.

Honorowy patronat nad XIV Gryfińskim Koncertem Organowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Pan Mieczysław Sawaryn.

Sponsorem koncertu jest PGE GiEK SA, Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

 

2017/07/25, Informacja o konferencji IWA Odours and Air Emissions. Uciążliwości zapachowe

Konferencja IWA Odours and Air Emissions odbędzie się w dniach 25-27.09.2017 r. w Warszawie. Debata stwarza możliwość spotkania specjalistów związanych z problematyką odorową z całego świata w celu wymiany doświadczeń, pomysłów, zaprezentowania innowacji związanych z polityką zapobiegania uciążliwości zapachowej, strategicznych inicjatyw, technicznych i komercyjnych innowacji oraz ich wpływu na emisję odorów i odorantów i zarządzenia gospodarką odorową.

Do odbiorców docelowych konferencji zalicza się zarówno sektor publiczny, jak i prywatny: organy administracji rządowej i samorządowej, instytucje badawcze, uniwersytety, firmy konsultingowe, producenci sprzętu, przemysł ścieków i odpadów stałych, rolnictwo i przemysł spożywczy oraz wszyscy zainteresowani związani z emisjami i zarządzaniem odorami.

Tematy konferencji prezentowane podczas sesji tematycznych i sesji posterowej obejmują następujące zagadnienia:

• Polityka w zakresie jakości powietrza i związane z nią przepisy,

• Pomiary i monitorowanie emisji zapachu do powietrza,

• Zanieczyszczenia powietrza i cząstki stałe,

• Charakterystyka źródła i mapowanie zapachów,

• Strategie ograniczania zapachu,

• Biofiltracja i płuczki chemiczne,

• Środki neutralizujące zapach,

• Monitoring imisji oraz technologie czujników,

• Zaangażowanie społeczności, media społecznościowe i działania obywatelskie,

• Analiza dużych zbiorów danych

 

Wszystkie i aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.is.pw.edu.pl/iwaodours2017

 

 

2017/09/15, Widowisko historyczne "Powrót do Arhnem"

Widowisko historyczne "Powrót do Arhnem" w Gryfinie!
Kolejne widowisko historyczne w naszym mieście odbędzie się już w sobotę 23 września 2017 roku na gryfińskim nabrzeżu!
To wyjątkowe wydarzenie zostanie poprzedzone zajęciami edukacyjnymi prowadzonymi w szkołach na terenie gminy.
W piątek 22 września rozpoczną się spotkania z młodzieżą, których tematem będą losy żołnierzy generała Stanisława Sosabowskiego wraz z przebiegiem Operacji Market-Garden. Prelekcje wzbogacone będą prezentacją uzbrojenia oraz wyposażenia bojowego, używanego przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.
W sobotę wydarzenia w naszym mieście rozpoczną się już od godziny 12.00. Od południa trwać będzie prezentacja wyposażenia wojskowego w ramach otwartego muzeum techniki wojskowej oraz pokaz militariów na Placu Księcia Barnima I. W pokazie wezmą udział grupy rekonstrukcyjne oraz jednostki wojskowe. To właśnie w tym miejscu będzie można obejrzeć czołgi, samochody transportowe oraz oddziały rekonstrukcyjne. Zaprezentowane zostaną między innymi: niemiecki czołg średni Pz.Kpfw. V Pantera, niemiecki samochód pancerny Sd.Kfz. 222, brytyjski samochód pancerny Daimler Dingo Mk. III., amerykański samochód terenowy Willys-Jeep, niemiecki motocykl terenowy BMW R75, niemiecki motocykl terenowy BMW R71, niemiecki samochód terenowy VW Typ 82 Kűbelwagen.

Otwarte muzeum techniki wojskowej dostępne będzie dla zwiedzających również w miejscu widowiska batalistycznego po zakończeniu inscenizacji (ok. godz. 18.00).

Od godziny 15.00 na gryfińskim nabrzeżu odbywać się będą występy amatorskich zespołów muzycznych oraz występ zespołu „patriotyczni.gryfino”.

O godzinie 17.00 rozpocznie się główna atrakcja wydarzenia czyli widowisko historyczne "Powrót do Arhnem" przygotowane przez Gminę Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Jednym z głównych wątków wydarzenia stanie się wyeksponowanie losów żołnierza polskiego w szerokim kontekście działań koalicji antyhitlerowskiej. Szczególny nacisk w tym przypadku położony zostanie na dzieje 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz jej uczestnictwa w realizowanej we wrześniu 1944 r. Operacji Market-Garden.

Główne widowisko historyczne będzie miało miejsce na nabrzeżu w Gryfinie z udziałem ponad 200 rekonstruktorów w mundurach amerykańskich, polskich, brytyjskich i niemieckich z okresu II wojny światowej.

Całość rekonstrukcji historycznej „Powrót do Arhnem” opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem merytorycznym, zrealizowanym przez historyków wojskowości.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach wydarzenia będą miały formułę bezpłatną dla widzów. Na terenie imprezy rozstawione będą telebimy relacjonujące obraz z kamer oraz system nagłośnieniowy dla polepszenia komfortu odbioru spektaklu przez widzów.
Już dzisiaj zapraszamy Państwa na to wyjątkowe widowisko historyczne! Zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie!

Po rekonstrukcji zapraszamy na koncert energetycznego gryfińskiego zespołu „Rusty Chain”.
Rusty Chain to gryfiński zespół prezentujący muzykę wynikającą z czystej miłości do zabawy i rock'n'rolla.
Zespół gra w składzie: Marcin Wawrzyńczyk - wokal, Marta Potepa - bas, Michał Zalewski - gitara, Filip Grzesik - perkusja.
Rusty Chain to czwórka pozytywnie zakręconych ludzi co ewidentnie widać w tekstach ich utworów. Jednym słowem melodyjne, mocne brzmienie, z dawką zaraźliwej, pozytywnej energii. Ale nie ma się co rozpisywać – przybądź na najbliższy koncert aby się przekonać z kim tak naprawdę masz do czynienia...

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Sponsorem Głównym Wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Ministerstwo Obrony Narodowej,
Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski
www.szczecin.uw.gov.pl
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michał Jach.

Partnerzy Wydarzenia:
Fliegel Textilservices Sp. z o.o.
Parker Prädifia
Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Szczecin.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, jaka odbędzie się 23 września 2017 oraz uczestnictwem w niej.

Regulamin imprezy masowej

Regulamin terenu imprezy

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy masowej pn. "Powrót do Arhnem" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków w Gryfinie. Termin: od dn. 22.09.2017r. - godz. 07:00, do dn. 24.09.2017r. - godz.7:00.

W dniu 23.09.2017 r. w godz. 16.00-20.00 będzie zamknięta droga wojewódzka nr 120 z Gryfina do Mescherin dla ruchu kołowego i pieszego.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. 

2017/09/15, "Powrót do Arhnem" - regulamin imprezy oraz utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy masowej pn. "Powrót do Arhnem" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków w Gryfinie. Termin: od dn. 22.09.2017r. - godz. 07:00, do dn. 24.09.2017r. - godz.7:00.

Ponadto w dniu 23.09.2017 r. w godz. 16.00-20.00 będzie zamknięta droga wojewódzka nr 120 z Gryfina do Mescherin dla ruchu kołowego i pieszego. 

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, jaka odbędzie się 23 września 2017 oraz uczestnictwem w niej.

Regulamin imprezy masowej

Regulamin terenu imprezy


 

2017/09/21, Studenci z Gruzji na stażu w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie gości grupę studentów z gminy Gori w Gruzji na stażu w ramach współpracy zagranicznej. Młodzi ludzie są studentami na uniwersytecie w Gori. Uczą się m.in. informatyki, dziennikarstwa, edukacji oraz turystyki. Podczas pobytu w naszej gminie będą nabywać wiedzę w zakresie swoich studiów oraz nabierać cennego doświadczenia przydatnego do pracy w przyszłości.

Pobyt tutaj pozwoli im na poznanie zasad funkcjonowania samorządu w naszym kraju. Studenci będą odbywać staż do końca miesiąca.

 

2017/09/15, Gryfiński Budżet Obywatelski - informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

zaprasza:

wszystkich mieszkańców gminy Gryfino do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym zostaną zaprezentowane wszystkie możliwe formy głosowania na projekty budżetu obywatelskiego, które pomyślnie przeszły weryfikację.

Już od 18 września 2017 r. uprawnieni mieszkańcy gminy Gryfino będą mogli zagłosować na najciekawsze projekty spośród 17 zakwalifikowanych przez Zespół.

Karta do głosowania

Termin spotkania: 21.09.2017 r. godz. 17.00

Miejsce: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, sala 34.


 

2017/09/20, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

KOMUNIKAT

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniu 20.09.2017r. nastąpiła awaria sieci wodociągowej podczas prac przy budowie nowego ronda na ulicy 9 Maja.  W chwili obecnej trwają prace mające na celu usunięcie awarii  prowadzone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie. Do chwili usunięcia awarii dla mieszkańców Górnego Tarasu woda  będzie dostarczana beczkowozem.

 Przewidywany czas usunięcia awarii około godz. 16.00.

 

                                                                                    Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                                                      z upoważnienia Burmistrza

                                                                                     zastępca Burmistrza Paweł Nikitiński

 

2017/09/18, „Kamienne gody” w Wełtyniu

W dniu 16 września 2017 roku Państwo Barbara i Leopold Powietrzyńscy z Wełtynia obchodzili niezwykły jubileusz – 70 rocznicę pożycia małżeńskiego – zwyczajowo nazywany „Kamiennymi godami”.

Państwo Powietrzyńscy świętowali ten przepiękny jubileusz w towarzystwie najbliższych, była msza święta i poczęstunek. W tym jakże uroczystym dniu otrzymali mnóstwo życzeń, przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu kolejnych pogodnych wspólnie przeżytych lat.

W imieniu władz samorządowych na ręce Jubilatów życzenia złożył Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aneta Raciborska oraz Sołtys i Radny Rady Miejskiej Pan Leszek Jaremczuk.

 

2017/09/12, „270 lat Lokacji Wsi Żabnica i Dębce 1747-2017”

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych z okazji „270 lat Lokacji Wsi Żabnica i Dębce 1747-2017”, które odbędą się w kościele pw. św. Jana Marii Vianney’a oraz na cmentarzu w Żabnicy w dniu 16 września 2017 roku.

W programie uroczystości m.in. otwarty trening piłki nożnej na boisku sportowy przy Szkole Podstawowej im. ks. Barnima I w Żabnicy oraz uroczysty koncert podczas którego wystąpią: Polsko-Niemiecki Chór „Spotkanie” z Berlina pod dyrekcją Agnieszki Wolf, Chór Akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie, zespół „High Five Brass” stworzony przez muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Zakładowa Orkiestra Dęta Zespołu Elektrowni Dolna Odra pod dyr. Stanisława Wiśniewskiego. Uroczystości odbywają się w ramach realizacji projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich „Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś”

Organizator: Gmina Gryfino

Partnerzy: Fundacja Quantum Satis, Fundacja „Razem dla rozwoju obszarów wiejskich” oraz GS Auto

Patronat Honorowy: Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczypospolitej Polskiej

Patroni Medialni: TVP 3 Szczecin, Radio Szczecin, Kurier Szczeciński, Gazeta Gryfińska

 

 

2017/09/11, 5. "Gryfiński Piknik z Psem"

Serdecznie zapraszamy Państwa na 5. "Gryfiński Piknik z Psem", który odbędzie się 16 września 2017 roku na Placu Solidarności w Gryfinie(plac przy Baszcie Bańskiej). Startujemy o 14.00. Zapewniamy miłą atmosferę, dobrą zabawą i wiele niespodzianek. Podczas festynu promować będziemy program przeciwdziałania bezdomności zwierząt - "Sterylizacja /Kastracja. Co warto wiedzieć? oraz akcję "Sprzątnij po swoim psie. To dobry zwyczaj".

Ponadto w programie:

- Porady, konsultacje i warsztaty z zakresu zdrowie,ratownictwo weterynaryjne, pies w lesie

- zagrożenia i konsekwencje oraz pielęgnacja i szkolenie psa)

- Zawody, pokazy i konkursy (Obedience, Frisbee,Psi sprint, Rzut kością,Czwórbój, Psi sztukmistrz)

- Zbiórka darów dla psów z Kojca (karma,koce, ręczniki, smycze, obroże, zabawki)

- Inne atrakcje: Fotobudka, Zrób zabawkę dla pupila, malowanie twarzy, smaczna kuchnia.

Proszę pamiętać, Państwo odpowiadacie za swojego czworonoga. Pies ma być na smyczy a rasy uznane za groźne, obowiązkowo w kagańcu.Opiekun ma posiadać ważne zaświadczenie szczepienia psa przeciw wściekliźnie

Organizator Radna Rady Miejskiej Jolanta Witowska i Wolontariusze

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl