Archiwum
2017/11/28, 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

11 dni festiwalu, około 100 prelegentów i ponad 100 wydarzeń. Tak w skrócie wyglądać będzie najbliższy 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij, który odbędzie się w Gryfinie w terminie od 22 lutego do 4 marca 2018.
Od lat "kręgosłupem" programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata. Gryfino staje się miejscem gdzie przecinają się szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów, filmowców czy miłośników turystyki rowerowej czy kajakowej. Oprócz prezentacji podróżniczych nie zabraknie koncertów, degustacji potraw, wycieczek krajoznawczych, pokazów filmów z Azji i Ameryki Południowej, warsztatów dla dzieci i młodzieży, ekstremalnego rajdu na orientację (dystanse 25 km i 50 km) czy Balu Włóczykija.
Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni,

UWAGA! KARNETY ZOSTAŁY JUŻ WYPRZEDANE!

HARMONOGRAM SPRZEDAŻY WEJŚCIÓWEK NA FESTIWAL:
6 grudnia 2017 - rozpoczęcie sprzedaży karnetów. Wejściówki w cenie 150 zł będzie można zakupić w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17
Regulamin zakupu karnetów i biletów oraz formularz zakupu online ( aktywny od 6 grudnia) znajduje się na stronie festiwalu
http://wloczykij.com/index.php?plik=bilet&bilety_ID=48
8 stycznia 2018 - rozpoczęcie zapisów na 11. Ekstremalny Nocny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme 2018
od 17 stycznia do 5 lutego 2018 - okres sprzedaży zniżkowych biletów na koncerty, wycieczki i Bal Włóczykija oraz odbiór darmowych wejściówek na koncerty dla posiadaczy karnetów
17 stycznia 2018 - rozpoczęcie sprzedaży biletów na koncert Raz Dwa Trzy (dla osób z karnetami i bez)
29 stycznia 2018 - przyjmowanie zgłoszeń na warsztaty Małego Włóczykija
6 lutego 2018 - rozpoczęcie sprzedaży biletów na koncerty, wycieczki i Bal Włóczykija dla osób bez karnetów
6 lutego 2018 - rozpoczęcie sprzedaży biletów jednodniowych

 

2018/02/05, 78. Rocznica I Masowej Deportacji Polaków na Sybir

Dnia 09.02.2018r. /piątek/ o godz. 12.00 odbędą się gminne uroczystości upamiętniające 78. rocznicę pierwszej, masowej deportacji Polaków na Sybir. Uroczystości będą miały miejsce na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie (Golgota Wschodu). Podczas ceremonii z udziałem władz samorządowych, kombatantów i mieszkańców miasta, nastąpi uroczyste złożenie wieńców i kwiatów.

Plan uroczystości:

* Przywitanie, słowo wstępne, wprowadzenie

* Krótka część poetycka

* Wystąpienia oficjalne

* Wspólna modlitwa

* Złożenie kwiatów

* Wyprowadzenie Sztandarów

* Zakończenie (ok. 12.30)

 

2018/01/10, "Przezimuj z nami" ferie z Gryfińskim Domem Kultury

Od 15 do 28 stycznia 2018 Gryfiński Dom Kultury organizuje ferie zimowe w mieście oraz świetlicach wiejskich.

Zainteresowani będą mogli brać udział w kilkudniowych cyklach bezpłatnych warsztatów artystycznych jakie odbywać się będą pod hasłem "Przezimuj z nami", a także w nietypowych godzinach skorzystać z oferty Kina Gryf.

Zajęcia obywać się będą w dwóch półtoragodzinnych blokach, co pozwoli w prosty sposób przyswoić sobie (także przez rodziców i opiekunów) godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Każdego dnia pierwszy blok rozpoczynać się będzie o godz. 10.00 i po półtorej godzinie płynnie przechodzić w kolejne zajęcia. Zapraszamy do Pałacyku pod Lwami oraz do budynku głównego GDK na ul. Szczecińskiej.

Harmonogram zajęć w ramach akcji "Przezimuj z nami. Ferie 2018 z Gryfińskim Domem Kultury"

 

2018/01/09, "Przezimuj z nami" ferie w Świetlicach Wiejskich

Od 15 do 28 stycznia 2018 Gryfiński Dom Kultury organizuje ferie zimowe w mieście oraz świetlicach wiejskich pod hasłem "Przezimuj z nami". W 16 placówkach na terenie całej gminy, działających jako filie Gryfińskiego Domu Kultury zaplanowano moc atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Ze względu na dotychczasowe przyzwyczajenia korzystających, tylko w niewielu wypadkach ulegną zmianie godziny pracy świetlic wiejskich. Instruktorzy kilku świetlic zaproponują zajęcia integracyjne dla swoich społeczności, którym mają służyć wspólne warsztaty artystyczne lub inne przedsięwzięcia w określonych miejscowościach.

Świetlica Wiejska w Bartkowie

Świetlica Wiejska w Borzymiu

Świetlica Wiejska w Chwarstnicy

Świetlica Wiejska w Czepinie

Świetlica Wiejska Zagroda w Daleszewie

Świetlica Wiejska w Dołgie

Świetlica Wiejska w Drzeninie

Świetlica Wiejska w Krajniku

Świetlica Wiejska w Krzypnicy

Świetlica Wiejska w Mielenku Gryfińskim

Świetlica Wiejska w Nowym Czarnowie

Świetlica Wiejska w Sobiemyślu

Świetlica Wiejska w Sobieradzu

Świetlica Wiejska w Starych Brynkach

Świetlica Wiejska w Wełtyniu

Świetlica Wiejska w Wirowie

 

2018/01/24, XLIII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 30 stycznia 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/01/19, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Organizacja 1/16 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów starszych"

 

2018/01/03, Wystawa rysunku satyrycznego Juliusza Puchalskiego

Pierwszą wystawą w nowym roku w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej będzie ekspozycja rysunku satyrycznego znanego polskiego karykaturzysty Juliusza Puchalskiego.

Urodził się on 12 maja 1930 roku w Warszawie. Był absolwentem Państwowego Liceum Technik Teatralnych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Debiutował w 1952 roku na łamach tygodnika "Szpilki", gdzie uczył się rzemiosła satyrycznego pod okiem tak znakomitych karykaturzystów jak Jerzy Zaruba i Eryk Lipiński. W 1954 roku został kierownikiem graficznym "Szpilek" i pełnił tę funkcję przez 20 lat, do 1974 roku. Współpracował również z wieloma wydawnictwami książkowymi. Jego rysunki publikowała prasa humorystyczna w kraju i za granicą, między innymi niemiecki "Pardon", rosyjski "Krokodyl" i czeski "Rohač". W 1987 roku rozpoczął współpracę z dziennikiem "Rzeczpospolita". Obok rysunku satyrycznego uprawiał wszystkie formy grafiki użytkowej, wśród nich ilustrację książkową i plakat. Był również twórcą filmów animowanych, wielokrotnie nagradzanych na przeglądach i festiwalach filmowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień otrzymywanych na krajowych i międzynarodowych salonach humoru i satyry oraz wystawach plakatu.

Prace w małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie dostępne będą dla zwiedzających za darmo w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku od 8 do 26 stycznia 2018 r. dzięki uprzejmości Małgorzaty Ragan, która jest jednocześnie organizatorem wystawy.

 

2018/01/11, Poświąteczny odbiór choinek z nieruchomości

Informujemy, właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej w miejscowości Gryfino, że w dniu 18 stycznia 2018 r. realizowany będzie przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Gryfinie odbiór naturalnych choinek, wystawionych przy punktach wywozowych (czyli miejscach gdzie stoją u Państwa pojemniki na odpady). W przypadku nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej w miejscowości Gryfino choinki naturalne należy pozostawić przy pojemnikach na zmieszane odpady komunalne, które będą sukcesywnie odbierane w dniach: 16, 23, 30 stycznia 2018 r.

W przypadku nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej na terenie gminy Gryfino (tereny wiejskie) odbiór choinek odbędzie się 25 stycznia 2018 r., wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym do PUK sp. z o.o. w Gryfinie. Choinki naturalne muszą być pozbawione wszelkich ozdób lub lampek, gdyż jest to frakcja odpadów biodegradowalnych. Choinki wykonane z tworzywa sztucznego traktowane są jak odpady wielkogabarytowe. Informujemy ponadto, że zarówno choinki naturalne jak i sztuczne każdy mieszkaniec gminy Gryfino może bezpłatnie oddać dostarczając we własnym zakresie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów (tzw. PSZOK-ów) zlokalizowanych: - na ul. Targowej 9 w m. Gryfino (Baza Transportu PUK sp. z o.o.) - na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne Gryfino – Wschód. Numer telefonu : 91 402-39-74 lub 91 416-30-51 wew. 142

 

2018/01/17, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "organizacja imprezy sportowo-rekreacyjnej - III Turniej Koszykówki Dziewcząt - Olimpijczyk Gryfino Cup"

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl