Archiwum
2018/10/09, Informacja o zamknięciu mostu

Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie informuje, że w dniu 16.10.2018 r. w godzinach od 09.00 do godziny 14.00 w związku z pracami mechanizmu podnoszenia przęsła na moście Odrze Wschodniej (Regalicy) w Gryfinie w ciągu drogi nr 120 nastąpi całkowite zamknięcie mostu dla ruchu samochodowego i pieszego.

 

2018/10/05, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Gryfino Bardziej Bezpieczne - warsztaty doskonalące dla dyspozytorów CKRW oraz koordynacji i prowadzenia poszukiwań osób zaginionych.

 

2018/10/02, Grand Prix Gryfina 2018 - Turniej 7

W siódmym, eliminacyjnym turnieju Grand Prix Gryfina 2018 wystartowało 33 szachistów, reprezentantów wszystkich gryfińskich szkół oraz gości ze Szczecina i Gryfic. Zgodnie z regulaminem odbyło się siedem pasjonujących rund w nowym tempie gry. Zawodnik, na rozegranie całej partii miał dziesięć minut a dodatkowo za każdy wykonany ruch otrzymywał pięciosekundowy bonus. Było bardzo ciekawie, nie obyło się też bez sporych emocji, zwłaszcza w końcówkach. Na starcie stawiła się prawie cała czołówka tegorocznych rozgrywek. Zawody wygrał, będący ostatnio w dobrej formie Bartosz Nędzarek 6,5p. przed Mikołajem Turkiem i Adamem Hajdasiem obaj po 5,5p. Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Kuryło 4,5p. przed Hanną Tokarek I Aleksandrą Kucharczyk obie po 4,0p.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix 2018 sklasyfikowano już 56 zawodników. Na czele z dużą przewagą Mikołaj Turek 43.0p. tuż za nim Adam Hajdaś 36,5p. i Bartosz Nędzarek 35,6. oraz kolejną grupą pościgową z najlepszą dotychczas dziewczyną rozgrywek, Martyną Kuryło 31,0p. a także Gabielem Jazukiewiczem 29,0p. Krystianem Biercewiczem 27,5p. i Bartoszem Szpurą 27,0p.

Sezon rozkręca się. Przed szachistami kolejne turnieje i rozgrywki. W najbliższym czasie, ósmy i dziewiąty turniej Grand Prix oraz wyjazd na międzynarodowy turniej do Torgelow. Rozpoczynają się także zajęcia szkoleniowe dla wszystkich grup. Szczegóły na stronie www.bialypion.pl.

 

2018/05/09, Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa zachodniopomorskiego do skorzystania z dotacji na usługi doradcze, nawet do 50 tys. zł w ramach projektu „Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.16 RPO WZ 2014-2020.

Usługi, na które można dostać dofinansowanie, dotyczą doradztwa świadczonego przez Instytucje Otoczenia Biznesu, w szczególności w zakresie:

·         transferu technologii,

·         ochrony własności intelektualnej,

·         kojarzenia partnerów gospodarczych i jednostek naukowych do współpracy w zakresie B+R, 

·         wprowadzania nowych modeli biznesowych, nowych produktów i usług (w tym m. in. analizy rynkowe, badania marketingowe, analizy FTO),

·         jakości (projektowanie, wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania, certyfikacja zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, aparatury kontrolno–pomiarowej lub kwalifikacji personelu),

·         korzystania z finansowania zewnętrznego, m.in. przygotowanie biznes planów i teaserów inwestycyjnych, doradztwo prawne i biznesowe w negocjacjach z finansującymi,

·         ekoinnowacji i efektywności zasobów,

·         wspomagania innowacji w sektorze usług i projektowania,

·         opracowania strategii ekspansji na rynki zagraniczne – wyłącznie dla przedsiębiorstw działających w zakresie inteligentnych specjalizacji regionu.

Nabór wniosków jest ciągły i trwa od 15 marca 2018 r. do 30 września 2019 r. lub do czasu osiągnięcia zaplanowanej docelowej liczby Grantobiorców, tj. 236 MŚP, lub do momentu wyczerpania wysokości środków przeznaczonych na granty. 

Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego Grantobiorcy wynosi 50 000,00 zł (do 50% wydatków kwalifikowalnych specjalistycznej usługi doradczej).

Szczegółowe informacje o projekcie oraz dokumenty zgłoszeniowe: http://www.zarr.com.pl/pl/granty-na-doradztwo

Zapraszamy do kontaktu z Doradcą Przedsiębiorcy, który udzieli bezpłatnej konsultacji na temat możliwości uzyskania wsparcia oraz wyboru Instytucji Otoczenia Biznesu:

tel. 91 813 64 51                                  

e-mail: innowacje@zarr.com.pl 

Biuro projektu:

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ul. św. Ducha 2 (parter, pok. 8)

70-205 Szczecin

tel. 91 813 64 51, 91 43 29 302, 91 43 29 332

 

 

 

2018/09/25, Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w pierwszy poniedziałek pażdziernika ,tj. dnia 1 października 2018 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie z siedzibą przy ul. 1 Maja 16 będzie otwarty dla interesantów od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Kasa czynna od godz. 9.00 do godz. 17.00.

Mieczysław Sawaryn
                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
 

2018/09/26, Rodzinna Gra Miejska "„Od Syberii do Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego”

Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają na rodzinną grę miejską pt.: „Od Syberii do Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego”.

Gra, która odbędzie się 29.09.2018 r. (sobota), między godzinami 12.00 a 17.00 to nic innego, jak godzinny spacer ulicami Gryfina w poszukiwaniu śladów historii naszego miasta. W grze uczestniczyć mogą zarówno pojedyncze osoby, jak większe np. rodzinne lub koleżeńskie grupy. Do gry można przystąpić w dowolnym czasie między 12.00 a 16.00 (między 16.00 a 17.00 na własne ryzyko). Nie prowadzimy zapisów.

Start o godz. 12.00 przy skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Łużyckiej. Tam uczestnicy otrzymają mapki z trasą do pokonania oraz pierwsze zadania. Po drodze należy odwiedzić 5 przystanków gry i na podstawie własnej inteligencji oraz otrzymanych informacji, odpowiedzieć na takie min. pytania:

·        Gdzie produkowano najpyszniejszą oranżadę pod Słońcem?

·        Gdzie była pierwsza po wojnie piekarnia?

·        Gdzie stoi dotąd pierwszy zbudowany po wojnie budynek?

·        W którym miejscu stał dom handlowy „Radefeld”?

·        Jakie tajemnice kryje wieża gryfińskiego kościoła?

·        W którym roku odbudowano most na Regalicy?

·        Czy gryfiński kościół ma komin?

·        W którym roku powstała opozycja antykomunistyczna w Gryfinie?

·        Gdzie pozostały resztki dawnego kina „Gryf”?

·        Które miejsce odwiedził w naszym mieście Jacek Kuroń?

Każdy zespół, który odwiedzi wszystkie przystanki otrzyma nagrodę, zaś ci którzy zdobędą najwięcej punktów – nagrody specjalne. Rozdanie tych nagród jest przewidziane na godz. 18.00.

Grę zakończy rozdanie nagród, połączone z ogniskiem (Święto Pieczonego Ziemniaka organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1) i potańcówką przy muzyce retro w okolicy dawnego „grzybka” w pobliżu plaży na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. 

Współorganizatorami rodzinnej gry miejskiej są: Gryfińskie Stowarzyszenia „Pamięć i Prawda”, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie oraz OSP w Radziszewie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Mapa Finisz

 

2018/09/25, Konsultacje społeczne aktualizacji Strategii ZIT SOM

Instytucja Pośrednicząca Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych  - Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego  zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych aktualizacji Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego  (ZIT SOM) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Strategia ZIT SOM jest podstawowym dokumentem określającym zidentyfikowane potencjały rozwojowe obszaru metropolitalnego w sferze gospodarczej, społecznej, transportowej oraz klimatycznej.

Celem niniejszych konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat dokumentu oraz zadań zaplanowanych do realizacji. Zebrane informacje zostaną rozpatrzone w toku prac nad dokumentem, a zaktualizowana Strategia ZIT SOM zostanie przedłożona do ustawowego zaopiniowania przez Ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego oraz Instytucję Zarządzającą RPO WZ 2014-2020.

Konsultacje dokumentu trwać będą do 28 września 2018 r.

Wszelkie informacje znajdują się pod adresem:

http://zit-som.szczecin.pl/index.php/aktualnosc/438-zapraszamy-do-konsultacji

Państwa uwagi na temat Strategii ZIT SOM prosimy przesyłać na załączonym formularzu na adres e-mail: zit@som.szczecin.pl

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących założeń Strategii ZIT SOM prosimy kontaktować się z Biurem ZIT za pośrednictwem poczty elektronicznej  lub nr telefonu 91 421 71 60.

 

2018/09/07, „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie zachodniopomorskim”

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. zachodniopomorskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie zachodniopomorskim”

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Forma pracy:

• mapa + opis

• tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf

• zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

Zasady:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. zachodniopomorskiego w wieku od 15 do 115 lat. 

2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa zachodniopomorskiego.

3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa.

4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim. SUMA NAGRÓD 1500 zł I miejsce: 1000zł II miejsce: 500 zł. Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: konkurs@clicktrans.pl. W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

 

2018/09/18, LII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 27 września 2018 r. o godz. 10.00 odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Porządek obrad

 

2018/09/17, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Organizacja wyjazdu edukacyjno-patriotycznego"

 

2018/09/18, Rajd rowerowy Gryfino-Borzym-Gryfino
W sobotę 22 września 2018 zapraszamy na rajd rowerowy Gryfino-Borzym-Gryfino. Organizatorem rajdu jest Gryfiński Dom Kultury.
Celem rajdu jest popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych gminy Gryfino, promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie turystyki rowerowej i integracja społeczności lokalnej.

Zgłoszenia na rajd przyjmuje Kamilla Gadomska, instruktor turystyki w Gryfińskim Domu Kultury do 20 września 2018, tel. 695 455 771.

W rajdzie planuje się udział do 30 osób. O udziale w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zbiórka uczestników rajdu: o godz. 9.30 w Gryfinie - na początku ścieżki rowerowej w kierunku Szczawna (przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i ścieżki rowerowej nad Jezioro Wełtyńskie).
W trakcie rajdu planowane są postoje w miejscowościach, przez które przebiega trasa, a także tam, gdzie będzie to konieczne z uwagi na bezpieczeństwo uczestników oraz ich potrzeby.

Trasa rajdu:
Gryfino - Szczawno - Wirówek - Chwarstnica - Borzym - Chwarstnica - Wirów (ognisko - własny prowiant ) - Szczawno - Gryfino (dystans: ok. 30 km)
Rajd przebiega w większości ścieżką rowerową (oprócz dojazdów do kościołów w Chwarstnicy i Borzymiu oraz na ognisko do Wirowa i z powrotem na ścieżkę rowerową).

Szczegółowy regulamin rajdu, karta zgłoszenia i klauzula informacyjna dotycząca zbierania danych osobowych znajdują się w załączniku.
 
 

2018/09/14, Widowisko Historyczne "Orły Nad Driel"

Widowisko historyczne „Orły nad Driel" w Gryfinie!
Kolejne widowisko historyczne w naszym mieście odbędzie się już w sobotę 22 września 2018 roku na gryfińskim nabrzeżu! Wyjątkowe wydarzenie zostanie poprzedzone zajęciami edukacyjnymi prowadzonymi w szkołach na terenie gminy. W piątek 21 września rozpoczną się spotkania z młodzieżą, których tematem będzie historia polskiej 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Prelekcje wzbogacone będą prezentacją uzbrojenia oraz wyposażenia bojowego, używanego przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.

W sobotę wydarzenia w naszym mieście rozpoczną się już od godziny 12.00. Od południa trwać będzie prezentacja wyposażenia wojskowego w ramach otwartego muzeum techniki wojskowej oraz pokaz militariów na Placu Księcia Barnima I. W pokazie wezmą udział grupy rekonstrukcyjne oraz jednostki wojskowe. To właśnie w tym miejscu będzie można obejrzeć czołgi, samochody transportowe oraz oddziały rekonstrukcyjne. Zaprezentowane zostaną między innymi: Działo samobieżne Sturmgeschutz II Ausf. G., samochód pancerny Panzerspaehwagen Sd.Kfz. 247 Ausf. B, Samochody terenowe Volkswagen Typ 82, Działo piechoty 7,5 cm Infanteriegeschutz 43 oraz replika niemieckiego samolotu myśliwskiego.

Od godziny 15.00 na gryfińskim nabrzeżu odbywać się będą występy amatorskich zespołów muzycznych.

O godzinie 17.00 rozpocznie się główna atrakcja wydarzenia czyli widowisko historyczne "Orły nad Driel" przygotowane przez Gminę Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Inscenizacja zaciętych walk w rejonie holenderskiej miejscowości wpisuje się w szeroko rozumiane obchody w Gminie Gryfino 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Główne widowisko historyczne będzie miało miejsce na nabrzeżu w Gryfinie z udziałem ponad 200 rekonstruktorów w mundurach amerykańskich, polskich, brytyjskich i niemieckich z okresu II wojny światowej. Całość rekonstrukcji historycznej „Orły nad Driel” opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem merytorycznym, zrealizowanym przez historyków wojskowości. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach wydarzenia będą miały formułę bezpłatną dla widzów. Na terenie imprezy rozstawione będą telebimy relacjonujące obraz z kamer oraz system nagłośnieniowy dla polepszenia komfortu odbioru spektaklu przez widzów. Już dzisiaj zapraszamy Państwa na to wyjątkowe widowisko historyczne! Zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie! Po rekonstrukcji zapraszamy na koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni! Polski zespół rockowy założony w marcu 1987 w Krakowie przez Bogdana Łyszkiewicza, Wojciecha Namaczyńskiego, Waldemara Raźnego, Jacka Królika i Jarosława Sokoła. Jednym słowem melodyjne, mocne brzmienie, z dawką zaraźliwej, pozytywnej energii. Ale nie ma się co rozpisywać – przybądź na najbliższy koncert aby się przekonać z kim tak naprawdę masz do czynienia...

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Sponsorem Głównym Wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc www.szczecin.uw.gov.pl
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michał Jach.
Partnerzy Wydarzenia:
Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o.
Patronat medialny nad imprezą objęło TVP Szczecin www.szczecin.tvp.pl, TVP Historia oraz Polskie Radio Szczecin.

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy masowej pn. "Orły nad Driel" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków oraz parking umiejscowiony przy środkowej części nabrzeża od dn. 20.09.2018r. od godziny 7:00, do dnia 23.09.2018r. do godz. 7:00
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY !

W dniu 22.09.2018 r. w godz. 15.00-19.00 będzie zamknięta droga wojewódzka nr 120 z Gryfina do Mescherin dla ruchu kołowego i pieszego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, jaka odbędzie się 22 września 2018 oraz uczestnictwem w niej.

"Orły nad Driel"- regulamin imprezy masowej

"Orły nad Driel"- regulamin terenu imrezy


 

2018/09/18, Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza na spotkanie z Mariuszem Czubajem, autorem najnowszego kryminału pt.: „Dziewczynka z zapalniczką”. Odbędzie się ono 21 września 2018 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej przy ul. Kościelnej 24.

„Dziewczynka z zapalniczką” to książka, która wciąga od pierwszych stron! Katarzyna Bonda o mówi o niej: „Po prostu petarda”! Nowy mroczny kryminał Mariusza Czubaja to przykuwająca uwagę intryga i trzymająca w napięciu fabuła.

Rok 2011. W lesie nieopodal Katowic zostaje zastrzelony emerytowany policjant, Jacek Szymon. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się wcześniej w bagażniku samochodu, w którym znaleziono ciało. Heinz będzie trzeci. Profiler, przechodzący ciężkie załamanie nerwowe i przebywający na przymusowym urlopie, zostaje poproszony o dyskretną przysługę i po raz pierwszy zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Sprawę komplikuje także to, że pierwszy raz o pomoc prosi Heinza miejscowy gangster. Trop będzie prowadził ku wydarzeniom sprzed lat, które położyły się cieniem na karierze Jacka Szymona. W jednej z piwnic znaleziono wówczas zmasakrowane zwłoki dziewczynki w czerwonych baletkach. Sprawy, której nadano operacyjny kryptonim „Dziewczynka z zapalniczką”, nigdy nie rozwiązano.

Spotkanie dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl