Archiwum
2018/06/20, Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

w szkołach prowadzonych przez Gminę Gryfino

 

 

Lp.

Nazwa szkoły

Termin rozpoczęcia uroczystości

data

godzina

klasa

1.

Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie

22.06.2018

900

I - III

1030

IV – VII

2.

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie

22.06.2018

900

I-III

1000

IV-V

1100

VI-VII

3.

Szkoła Podstawowa w Radziszewie

22.06.2018

1000

I - VII

4.

Szkoła Podstawowa w Żabnicy

22.06.2018

900

I - VI

5.

Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy

22.06.2018

900

I – VII SP

II – III GIM

6.

Szkoła Podstawowa w Gardnie

22.06.2018

800

II-III GIM

1100

I-VII SP

7.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie

21.06.2018

1700

III GIM

22.06.2018

830

VII SP

II GIM

900

I - II SP

1000

III SP

1100

IV-VI SP

8.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

22.06.2018

830

II GIM

I – II LO

1000

III GIM

 

9.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Gryfinie

21.06.2018

1700

SP2

 

2018/06/12, Rok Kobiet na Pomorzu Zachodnim "Kobieta ma Prawo" - spotkanie z Iwoną Guzowską

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn zapraszają na spotkanie organizowane w ramach Roku Kobiet na Pomorzu Zachodnim z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Spotkanie pod hasłem „Kobieta ma Prawo” odbędzie się w dniu 19 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 w Gryfińskim Domu Kultury w Gryfinie.

Gościem specjalnym spotkania będzie Iwona Guzowska - mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuł mistrzyni Holandii w kick-boxingu, tytuł mistrzyni Finlandii w kick-boxingu oraz siedmiokrotne mistrzostwo Polski, polityczka, posłanka na Sejm VI i VII kadencji.


 

2018/06/14, Gala Laureatów 2017/2018

W dniu 20 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie odbędzie się uroczystość związana z uhonorowaniem najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino wyróżni najlepszych uczniów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 zdobyli najważniejsze wyróżnienia oraz osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Pierwsza część Gali Laureatów rozpocznie się o godz. 15:30 i skierowana będzie do najmłodszych wyróżnionych oraz uczniów szkół podstawowych. Od godziny 18:30 zostaną nagrodzeni uczniowie uczęszczający do szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

2018/06/06, Niewidzialne Miasta - warsztaty twórcze 16 czerwca w GDK!

Już we wrześniu tego roku, Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino wracają z ideą odtworzenia festiwalu Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie. Na początek zostanie wznowiona część imprezy pod nazwą Sztukowanie Miasta. Będą to działania animacyjne i artystyczne, które swoim zasięgiem obejmą ulice miasta. Część przewidzianych działań odbywać się będzie także w świetlicach wiejskich gminy: w Sobieradzu, Wełtyniu i Wirowie. W ramach Sztukowania Miasta 2018 odbędą się trzy niezależne przedsięwzięcia: Niewidzialne Miasta, Miasto Mówi Mi i Gminna Mapa Kultury, na których realizację organizatorzy pozyskali dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Edukacja Kulturalna. Pierwsze z wydarzeń rozpocznie się już w czerwcu.

Pierwsze warsztaty - tzw. Starter, który stanowi zapowiedź szerszych, wrześniowych działań w ramach akcji Niewidzialne Miasta - rozpoczną się 16 czerwca 2018 o godzinie 12 w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17. Warsztaty są skierowana do pojedynczych uczestników w różnym wieku oraz do całych rodzin z dziećmi od 6. roku życia Organizatorzy zachęcają do kontaktu mailowego z liderką i prowadzącą warsztaty - Edytą Waszak, gryfinianką i animatorką dziecięcych działań kulturalnych w Szczecinie. Zapisy z podaniem wieku oraz imion i nazwisk uczestników, a także ewentualne zapytania należy kierować na adres edytawaszak@gmail.com Udział w warsztacie jest bezpłatny, ale liczba jego uczestników jest ograniczona.

Warsztaty Niewidzialne Miasta to twórcza propozycja organizowana przez stowarzyszenie Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, a skierowana do pojedynczych uczestników w różnym wieku oraz do całych rodzin z dziećmi od 6. roku życia. Punktem wyjścia do pracy podczas zajęć będą fragmenty książki Italo Calvino pt. "Niewidzialne miasta". Znajdujemy w niej miasto Dionira o sześćdziesięciu srebrnych kopułach lub Oktavię - miasto-pajęczynę, rozpięte między dwiema stromymi górami. Jest też miasto Hersylia, gdzie mieszkańcy rozciągają między domami nici. Uczestnicy warsztatów sprawdzą, w jaki sposób tekst książki może stać się inspiracją dla wyobraźni i spróbują przekształcić to w konkretną strukturę przestrzenną. Uczestnicy zbudują więc wspólnie makiety lub stworzą inną formę swojego postrzegania jednego z opisanych w książce miast.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

2018/06/13, Premiera książki Kamili Paradowskiej "Teatr Uhuru w praktyce"

Zapraszamy na spotkanie z Kamilą Paradowską - autorką książki o Teatrze Uhuru przygotowanej z okazji 20-lecia istnienia teatru.

„Teatr Uhuru w praktyce” pokaże fenomen offowego Teatru Uhuru zrodzonego w Gryfinie 20 lat temu. Niewielki teatr założony przez Janusza Janiszewskiego w krótkim czasie okazał się jednym z najciekawszych zjawisk artystycznych w świecie teatralnej alternatywy, osiągnął duże znaczenie zarówno w środowisku młodych grup i aktorów, jak i stał się jedną z artystycznych wizytówek Gryfina.

Monografia ma pokazywać teatr w jego aspekcie praktycznym, skierowanym na doświadczenie bycia w Uhuru, ma być opowieścią, z której można się uczyć i inspirować we własnej pracy teatralnej. Znajdzie się tu rozdział na temat sposobów pracy z młodym aktorem, w ściśle założonym nurcie artystycznym, w którym młodzieńczy niepokój łączy się z filozoficznymi i literackimi poszukiwaniami animatorów grupy – Janusza i Violiny Janiszewskich.

Książka poświęcona jest także miejscu i okolicznościom, w jakich teatr powstał, pokaże Gryfino jako miasto-inkubator twórczości ludzi młodych, sposoby ich lokalnego zaangażowania w tworzenie teatru, festiwali, miejsc spotkań. Niebagatelną rolę w rozwoju Uhuru odegrała także współpraca transgraniczna i szereg międzynarodowych projektów, w których teatr brał udział – to bardzo ważny element historii Teatru Uhuru. Teatr zostanie zatem wpisany w historię miasta, pokaże jego walory kulturotwórcze – wpływające zarówno na pojedyncze biografie, jak i postrzeganie samego miasta – aktywnego, zorientowanego na kulturę i rozwój.

Książka powstaje zarówno „z wewnątrz”, z doświadczenia pracy w Uhuru (autorka przez 10 lat była jego aktorką), jak i z dystansu, po niemal dziesięcioletniej przerwie od grania w teatrze. Książka ta łączy zatem osobiste wspomnienie z perspektywą badawczą otwierając tym samym nowy rozdział w sposobach opisywania zjawisk artystycznych i społecznych.

Informacja o autorce: Kamila Paradowska (ur. 1981) kierownik literacki Teatru Współczesnego w Szczecinie, autorka teatralnego bloga dla publiczności (www.blog.wspolczesny.szczecin.pl) oraz programów edukacyjnych tworzonych we współpracy z Instytutem Teatralnym w Warszawie. Współpracowała z festiwalem Kontrapunkt jako redaktorka jednodniówki festiwalowej „Mała Forma”, była redaktorką naczelną czasopisma akademickiego „Przegląd Uniwersytecki”. Na Uniwersytecie Szczecińskim prowadziła zajęcia z historii teatru oraz pisania kreatywnego. Przez 10 lat była aktorką teatru offowego Uhuru z Gryfina, wielokrotnie nagradzaną za stworzone w teatrze role. W marcu 2016 roku ukazała się jej pierwsza książka „Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie”.

PROGRAM CAŁEGO DNIA JUBILEUSZOWEGO

11.00. Teatr BOMBA BOMBA - „Tajemnicza walizka”.

12.00. Kino UHURU: Nagrania spektakli Teatru Uhuru („Pierogi”, „Ciało”, „Polly i Molly”– rozmowa z aktorami i twórcami o przedstawieniach i teatrze. Przerwa

16.00. Teatr ELIKSIR - Spektakl „Spotkanie po latach”.

17.00. Teatr TEART NA RAZ – spektakl „Radio szarlatanów”. Premiera książki:

18.00. „Teatr Uhuru w praktyce”- spotkanie autorskie z Kamilą Paradowską, rozmowa o książce

19.00. „Uhuru znaczy wolność” - Forum z udziałem autorki książki, twórców Teatru Uhuru, byłych aktorów Teatru Uhuru, instruktorów teatrów gryfińskich, reżyserów zaprzyjaźnionych teatrów z regionu, partnerów wymian młodzieżowych z zagranicy. Ponadto w programie: * Projekcje filmowe z archiwum Teatru Uhuru (fragmenty spektakli i projektów transgranicznych) * Prezentacja „20 lat współpracy transgranicznej” * Koncert piosenek w wykonaniu aktorów Uhuru oraz przyjaciół teatru.

21.00. Retrospekcje filmowe - prezentacja nagrań spektakli z archiwum Teatru Uhuru: „Pierogi”, „Ciało”, „Polly i Molly”, „Do trzech razy sztuka”

 

2018/06/12, XVI Gryfiński Koncert Organowy

„Muzyka jest jedną z dróg, którymi dusza powraca do Nieba” (T. Tasso) - pod tym hasłem odbędzie się XVI Gryfiński Koncert Organowy. Jakub Rabizo (skrzypce) i Insa Bernds (organy). Dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Arcangello Corellego, Franciszka Bibera i Charlesa Gounoda, będą przeplatane poezją ks. Jana Twardowskiego. Koncert odbędzie się 17 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w kościele parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie.

Wyłącznym sponsorem koncertu jest Polska Grupa Energetyczna, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Zakład Zespół Elektrowni Dolna Odra. Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie i Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej zapraszają.

Jakub Rabizo (Naugarten/Niemcy) – skrzypce Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku pięciu lat. Już dwa lata później zadebiutował jako solista z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Absolwent Elbląskiej Szkoły Muzycznej. W 1998 r. ukończył z najwyższym wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, gdzie uczył się pod okiem prof. Mirosławy Pawlak. Swoje umiejętności doskonalił u światowej sławy profesorów: Wandy Wiłkomirskiej, Edwarda Zienkowskiego, Konstantego A. Kulki, Stephena Picarda, Anny Chumachenko, Marka Lubotskiego i Henry Meyera.

W wieku 25 lat został koncertmistrzem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i Zespołu Camerata Nova w Szczecinie. Gościnnie prowadził zespoły Das Sinfonie Orchester Berlin i Polsko-Niemiecką Orkiestrę Kameralną w Berlinie. Obecnie zawodowo związany jest z Pruską Orkiestrą Kameralną w Prenzlau, gdzie pełni funkcję II koncertmistrza i solisty. Występuje jako solista, kameralista oraz koncertmistrz, dając ponad 150 koncertów rocznie. W swoim solowym repertuarze, obejmującym szerokie spektrum muzycznych propozycji, skupia się głównie na salonowej muzyce wirtuozowskiej epoki romantyzmu. Koncertuje głównie w Europie Zachodniej, jednak zawsze chętnie wraca na rodzime sceny. Nazywany przez niemieckich krytyków muzycznych „diabelskim skrzypkiem”, podbija serca publiczności temperamentem i głębią brzmienia. W ubiegłym roku dołączył do wąskiego grona Polaków z entuzjazmem opisywanych przez najważniejsze pismo muzyczne na świecie „Das Orchester”.

Insa Bernds (Berlin/Niemcy) – fortepian, Studiowała grę na fortepianie i skrzypcach, a także teorię muzyki i muzykologię w Lubece, Freiburgu, Berlinie i Mediolanie. Jest cenionym korepetytorem i akompaniatorem, jak również wykonawcą muzyki kameralnej. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Berlinie, Lubece, Prenzlau. Jej repertuar muzyczny jest bardzo zróżnicowany i obfituje zarówno w dzieła operowe, operetkowe i muzykę kameralną jak również w muzykę rozrywkową.

 

2018/06/07, "Smaki Ryb Odrzańskich"

VII Regionalny Konkurs „Smaki Ryb Odrzańskich” odbędzie się 16 czerwca 2018 r. (sobota). Jak zwykle miejscem imprezy będzie plac na przedłużeniu ulicy Zielnej w Żabnicy. Organizatorem jest Sołectwo Żabnica przy współudziale innych organizacji i stowarzyszeń. Honorowy patronat nad imprezą przyjęli Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Gryfiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino. Żabnicka impreza podkreślać będzie walory kulinarne i odżywcze ryb słodkowodnych. Największą atrakcją imprezy „Góralska kwaśnica”, którą przygotują mieszkańcy zaprzyjaźnionej Żabnicy z Beskidu Żywieckiego. Organizatorzy zachęcają gorąco do udziału w konkursach - kulinarnym polegającym na przygotowaniu potrawy z ryby występującej w rejonie Międzyodrza, z dodatkami do potrawy z produktów występujących w najbliższej okolicy i plastycznym pod hasłem „Ryby na niby”. Regulaminy obu konkursów są umieszczone na facebookowym profilu Sołectwa Żabnica. Poza tym organizatorzy zapewniają możliwość zakupu ryb i innych produktów na licznych wystawionych stoiskach. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz występy artystyczne. Imprezę zakończy „Bal Rybaka” przy muzyce na żywo. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Żabnicy 16 czerwca od godz.15.00.

Kontakt do organizatorów : Jerzy Piasecki sołtys wsi Żabnica – tel. 504321242 Sławomir Fuks – prezes Koła TPD przy SP Żabnica – tel. 696092626 e-mail spzabnica@op.pl

 

2018/06/14, "Poezja to brzmi pięknie"- wieczór piosenki atorskiej w Pniewie już 17 czerwca!
Już w niedzielę 17 czerwca 2018 rusza pierwsza edycja nowego cyklu wydarzeń kulturalnych w miejscowości Pniewo. "Poezja to brzmi pięknie" to inicjatywa młodych animatorów kultury ze Środowiska Inicjatyw Artystycznych HYBADU oraz aktorów gryfińskiego Teatru 6 i PÓŁ. Pomysł wyszedł od młodzieży, na co dzień realizującej swoje pasje muzyczne i aktorskie na terenie Gryfina.

Efektem dwumiesięcznych przygotowań będzie wieczór piosenki aktorskiej, podczas którego zaprezentowane zostaną teksty wybitnych polskich i zagranicznych poetów, w nowych aranżacjach muzycznych . Będziemy świadkami zupełnie nowych interpretacji znanych utworów. Wykonawcami są członkowie Teatru 6 i PÓŁ oraz przyjaciele i współpracownicy teatru. Najczęściej są to osoby śpiewające amatorsko, które chcą realizować swoje pasje, podnosić swoje umiejętności wokalne.
Podczas prób do koncertu finałowego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie wokalne ze strony Magdaleny Włodarczak, instruktora Gryfińskiego Domu Kultury, trenerki emisji głosu, śpiewu oraz gry na gitarze. Pomocy w interpretacji tekstów udziela uczestnikom Krzysztof Gmiter, instruktor teatralny, również na co dzień związany z GDK.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla wszystkich chętnych. Początek koncertu o godzinie 19.

Realizacja wieczoru z piosenką aktorską to tylko pretekst do realizacji celu głównego: integracji młodych, kreatywnych ludzi z lokalnego środowiska. Jest to dla nich również nauka organizacji wydarzenia kulturalnego. Są oni jednocześnie organizatorami i realizatorami całego wydarzenia. Zajmują się więc planowaniem i koordynacją wszystkich działań przygotowawczych, obsługą techniczną i organizacją zaplecza koncertu. Są również odpowiedzialni za promocję wydarzenia.

Wydarzenie jest doskonałą okazja do zaproszenia mieszkańców wsi Pniewo i okolicznych miejscowości, aby wspólnie spędzili wieczór w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wszystkie osoby zaangażowane w realizację wieczoru "Poezja to brzmi pięknie" robią to nieodpłatnie, z potrzeby samorealizacji i chęci wspólnego stworzenia wyjątkowej imprezy dla mieszkańców regionu.
Społecznikowski charakter imprezy spodobał się ekspertom z programu Społecznik - Program Marszałkowski, dzięki czemu wydarzenie otrzymało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorem jest stowarzyszenie HYBADU oraz Gryfiński Dom Kultury.

Wieczór zrealizowany zostanie na scenie plenerowej w domu artystycznym Topolowa 3B w Pniewie. To nowe miejsce na kulturalnej mapie naszej gminy. Od czerwca 2017 roku odbyło się tam już sześć kameralnych wydarzeń kulturalnych. Jest to dom prywatny, otwarty na każdy rodzaj sztuki niekomercyjnej.
 
 
 
 

2018/06/07, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Organizacja turnieju piłkarskiego KS Energetyk Gryfino".

 

 

2018/05/24, Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Strategii Rozwoju Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino serdecznie zaprasza na spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Strategii Rozwoju Gminy Gryfino do 2030 r.

Spotkania będą miały charakter otwarty i prowadzone będą przez moderatorów z Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia.

Tematem rozmów będa wyzwania i problemy rozwoju Gminy Gryfino.


 

2018/05/29, Informacja dot. wyborów na sołtysa w Pniewie

Informuję, że w związku ze złożoną rezygnacją z pełnienia funkcji sołtysa sołectwa Pniewo, w dniu 12 czerwca 2018 r. o godz. 1800 w Motelu Saga w Pniewie odbędzie się wyborcze zebranie wiejskie, na które zapraszam mieszkańców Pniewa.

                                                                                 

                                                                                         Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                                                              Mieczysław Sawaryn

 

2018/06/06, Bezpieczne LNG

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu Terminalu LNG w Świnoujściu, które odbędzie się 11 czerwca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej nr 34 Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.


 

2018/05/28, Wycieczka kajakowa po Międzyodrzu

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. wyruszy kolejna w tym roku kajakowa wycieczka po Międzyodrzu. Tym razem wystartujemy w niemieckim Gartz i spłyniemy do Gryfina. Chętne osoby zobaczą stare budowle hydrotechniczne (śluzy żeglugowe, śluzy gospodarcze, jedyny na Międzyodrzu przepust dwudziałowy, stacja pomp), przepiękne wąskie kanaliki, główne niegdyś koryto Odry zwane obecnie Starą Regalicą. Oprócz tego wodna flora w największym obecnie okresie wegetacji. Wycieczka jest długa, ale warta wysiłku. Rozpoczęcie o godzinie 8:00 przy recepcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie (ul. Sportowa 3).

Zapisy ruszają we wtorek 29 maja 2018 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście (Centrum mieści się na Nabrzeżu Miejskim, ul. Nadodrzańska 1) w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00. Trasa została zaplanowana na ok. 15-16 km, czas trwania ok. 4-5 godzin, cena za kajak 60 zł. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (miejsce w 2-osobowym kajaku, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika wodnego, przewodnik, transport uczestników i kajaków do Gartz.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce kajakowej

1. Uczestników kajakowej wycieczki (dalej zwanej wycieczką) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.

2. Organizatorem wycieczki jest Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie (OSiR).

3. Wycieczka odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na trasie z Gartz do Gryfina. Zbiórka o godzinie 8:00 przy recepcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie (ul. Sportowa 3). Wycieczka jest płatna w kwocie 60,00 zł za kajak. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (miejsce w 2-osobowym kajaku, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika wodnego, przewodnik, transport uczestników i kajaków do Gartz. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

5. Zapisy na wycieczkę ruszają we wtorek 29 maja 2018 r. i odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.

6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.

7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wycieczce wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883) oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe).

8. Płatność należy dokonać gotówką w dniu wycieczki przed jej rozpoczęciem. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki (recepcja hotelu OSiR, Gyfino, ul. Sportowa 3) i uiszczają opłatę.

9. Przewidywany czas trwania wycieczki to 4-5 godzin.

10. Orientacyjna długość trasy to 15-16 kilometrów. Na trasie przewidziany jest jeden postój, podczas którego bezpiecznie będzie można wyjść na brzeg, rozprostować nogi, odpocząć, zjeść.

11. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.

12. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu i zażywania środków odurzających.

13. Uczestnicy wycieczki natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.

14. Podczas wycieczki zabrania się: - stania i kucania w kajaku, - siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych, - skakania z kajaka do wody, - korzystania z kajaka z niezałożoną na siebie kamizelką asekuracyjną.

15. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wycieczki odpowiedzialność materialną ponoszą ci uczestnicy, którzy ich dokonali.

16. Wszelkie śmieci uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.

17. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wycieczki.

18. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wycieczka ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana. Informacja o tym zostanie przekazana odpowiednio wcześniej na podane numery telefonów. 

 

2018/06/06, IX Gminny Amatorski Turniej Piłki Nożnej w Krzypnicy
W sobotę, 9 czerwca 2018 zapraszamy do Krzypnicy na IX Gminny Amatorski Turniej Piłki Nożnej 2018 o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. W rozgrywkach weźmie udział 10 drużyn.
Start rozgrywek o godzinie 13.

REGULAMIN IX GMINNEGO AMATORSKIEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ KRZYPNICA 2018 O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO jaki odbędzie się dnia 9 czerwca 2018 roku.
I. Cel turnieju
- popularyzacja piłki nożnej
- popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu
II.Organizatorzy, współorganizatorzy i sponsorzy
Ludowy Klub Sportowy "Piast" w Gryfinie
Sołectwo Krzypnica
UMiG Gryfino
Gryfiński Dom Kultury
III. Termin i miejsce
Turniej odbędzie się 9 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Krzypnicy o godzinie 13:00
IV. Uczestnictwo
Prawo udziału w turnieju mają 7 osobowe, amatorskie drużyny składające się wyłącznie z zawodników niezrzeszonych, w tym minimum dwóch kobiet. Wszystkich zawodników obowiązują aktualne badania lekarskie lub ich stan zdrowia pozwala na udział w turnieju na własna odpowiedzialność.
V. System rozgrywek
System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn i zostanie ustalony w dniu przeprowadzenia turnieju.
VI. Nagrody
Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzyma nagrodę.
VII. Sprawy różne
W sprawach spornych nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje Sędzia Główny turnieju w porozumieniu z sędziami piłkarskimi oraz organizatorami.
 
 

2018/05/29, XIII Zawody na orientację o Puchar Dyrektora GDK- zapisy do 4 czerwca!
W sobotę 9 czerwca 2018 odbędą się XIII Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury. Rajd ruszy o godzinie 10:30 w Gryfinie, w lesie w okolicy Grajdołka (dojście na start ulicą Armii Krajowej i dalej ścieżką rowerową).

Impreza ma na celu popularyzację turystycznych imprez na orientację, kształtowanie zdrowego stylu życia, integrację oraz wspólną zabawę z mapą i kompasem w terenie.

Rajd zostanie rozegrany w następujących kategoriach i na następujących trasach:
TD - dla dzieci do 13. roku życia (w zespołach 2-3-osobowych)
TM - dla młodzieży w wieku 14-16 lat (w zespołach 1-2-osobowych)
TJ - dla juniorów w wieku 17-20 lat (w zespołach 1-2-osobowych)
RK - trasa rekreacyjna dla rodzin i grup (w zespołach do 5 osób)

Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 czerwca 2018: telefonicznie (695 455 771 - Kamilla Gadomska) lub pocztą elektroniczną (kamilla.gadomska@gmail.com). W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko (uczestnika indy-widualnego lub opiekuna grupy), wiek uczestników i reprezentowaną placówkę, ilość osób w drużynie/drużynach, wiek uczestników, kontaktowy adres e-mail i numer telefonu oraz rodzaj trasy, w której planuje się udział.

Uczestnicy indywidualni i kierownicy drużyn lub grup są zobowiązani do dostarczenia na start rajdu wypełnionych kart zgłoszenia każdego uczestnika, które zawierają dodatkowo zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 1). Dane te zostaną wykorzystane w celu przeprowadzenia rajdu, a wizerunek oraz informacja o imionach i nazwiskach - w relacjach z imprezy i materiałach promocyjnych organizatora zamieszczonych na stronie internetowej www.gdk.com.pl oraz w mediach lokalnych.

Wpisowe dla każdego uczestnika wynosi 4,00 zł i należy je uiścić na starcie rajdu.

Szczegółowy regulamin, karta zgłoszenia oraz klauzula informacyjna w przypadku zbierania danych osobowych znajdują się na stronie : http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=1012
 

2018/06/10, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

                                                               K O M U N I K A T
                                                  Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
                                                       z dnia 10 czerwca 2018 roku


Informuję mieszkańców ulicy Łużyckiej i Osiedla Południe, że doszło do awarii sieci wodociągowej i nastąpią braki w dostawie wody.          
W chwili obecnej trwają prace mające na celu usunięcie awarii przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie.
Do chwili usunięcia awarii dla mieszkańców woda będzie dostarczana beczkowozem.
Przewidywany czas usunięcia awarii około godz. 24:00.
 
                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
                                                             Mieczysław Sawaryn         
 

2018/06/01, Noc Bibliotek

Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają do udziału w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski skoncentrujemy się na refleksji nad początkami polskiego Gryfina, pokażmy jak wiele dróg przywiodło tu Polaków, jak też później potoczyły się ich losy.

Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza na spotkanie z trójką gryfińskich pionierów, którzy przybyli do miasta w 1945 r. trzema jakże różnymi od siebie drogami, których wspólnym mianownikiem była wojna:

Aleksandra Ogrodnik – z rodzicami, ukrywając przed nową władzą swoje pochodzenie i zasługi rodziny dla II Rzeczpospolitej;

Włodzimierz Wesołowski – przywędrował na spotkanie ze swoimi rodzicami zabranymi przez Niemców na roboty w okolice Rostocku;

Roman Grzegorek – przyjechał po latach katorgi z Kazachstanu z mamą i siostrą, jego ojciec, policjant został na nieludzkiej ziemi.

Zebrani podzielą się wspomnieniami, opowiedzą o wspólnej szkole, chwilach wesołych i smutnych, odtworzą przed nami atmosferę początków polskiego Gryfina. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r., o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Wstęp wolny.

Bezpośrednio po spotkaniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na Indiańską Noc Bibliotek - całonocną imprezę dla dzieci. Jeśli masz od 8 do 12 lat, lubisz przygodę, zabawę i chcesz pochwalić się, że spędziłeś calutką noc w bibliotece to czym prędzej do nas przybywaj. Początek imprezy w sobotę 9 czerwca 2018 r., o godz.19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 9.00. Na młodych wojowników i squaw czekają atrakcje: poznamy codzienne życie Indian, horoskop indiański, tworzenie indiańskich pióropuszy, tańce plemienne, legendy indiańskie, zdobywanie indiańskich sprawności, nauczymy się języka Siuksów, a na koniec będziemy szukać ukrytego skarbu Indian. Udział w imprezie bezpłatny. Zapisy przyjmujemy w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży do 5 czerwca z pisemną zgodą rodziców. Bliższe informacje w Oddziale Dziecięcym. Liczba miejsc ograniczona!

 

2018/05/29, Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany jest już od osiemnastu lat i każdego roku odbywa się w dwóch odsłonach: wiosennej i jesiennej. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja nauki wśród młodzieży i osób na co dzień z nauka niezwiązanych.

Wiosenne Spotkania z nauką stanowią część wyjazdową Festiwalu do różnych miejscowości naszego województwa. W tym roku XVIII ZFN gości w Gryfinie. Naukowcy uczelni wyższych Szczecina będą, w sposób przystępny, dzielić się z młodzieżą i mieszkańcami Gryfina swoją pasją naukową. Jest to wspaniała możliwość zapoznania się z zagadnieniami, nad którymi na co dzień się nie zatrzymujemy oraz okazja do bezpośredniego kontaktu z ludźmi nauki.

W środę będzie można zapoznać się z chemicznymi zanieczyszczeniami żywności, posłuchać o, tak ostatnio promowanych, niekonwencjonalnych źródłach energii w pojazdach samochodowych, a także, zapytać czy możliwe jest życie wieczne i podyskutować z konserwatorem zabytków o gryfińskim kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie.

W czwartek młodzież będzie miała okazję zapoznać się z niekonwencjonalnymi źródłami energii w pojazdach samochodowych – od strony technicznej oraz mikroglonami, jako źródłami energii odnawialnej – od strony biologicznej; rozstrzygnąć: chemia miłości czy miłość do chemii, zapoznać się z biologią komórek nowotworowych, dowiedzieć się co kryje się za tajemniczym słowem: solwatochemia oraz zapoznać się z geografią, klimatem i kulturą Ziemi Świętej.

Jesienna część festiwalowa tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu września w Szczecinie i Koszalinie i serdecznie na nią zapraszamy.    

Program Festiwalu: Gryfiński Dom Kultury sala kinowa, ul. Szczecińska 17, Gryfino

6 czerwca - dla dorosłych

15.15 -16.00 - Prof. dr hab. inż. Mikołaj Protasowicki, prof. zw. - "Chemiczne zanieczyszczenia żywności"

16.00 – 16.45 - Dr hab. inż. Maciej Lisowski - "Niekonwencjonalne źródła i akumulatory energii w pojazdach samochodowych"

16.45 – 17.30 - Dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak - "Czy życie wieczne jest możliwe?"

17.30 - 18.15 - Mgr Maciej Słowiński (Urząd konserwatorski) - "Kościół pw. Narodzin Najśw.  Marii Panny w Gryfinie – historia i wystrój"

7 czerwca - dla młodzieży

9.00 - 9.45 - Inż. Agnieszka Firląg-Beta, inż. Magdalena Sąsiadek - "Mikroglony jako źródło Energii odnawialnej"

10.00 – 10.45 - Dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak - "Chemia miłości czy miłość do chemii"

11.00 – 11. 45 -  Dr hab. inż. Maciej Lisowski - "Niekonwencjonalne źródła i akumulatory energii w pojazdach samochodowych"

12.00 – 12.45 - Mgr Patrycja Kopytko - "Biologia komórek nowotworowych"

13.00 – 13.45 - Dr hab. inż. Jacek Soroka - "Solwatochromia – co to i czy to się je?"

14.00 – 14.45 - Dr Piotr Goniszewski - "Wszystko o Ziemi Świętej"

 

2018/05/09, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.56.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 8 maja 2018 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w drodze zlecenia, z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi

 

2018/05/16, Konsultacje społeczne - Gryfiński Budżet Obywatelski 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i trybu realizowania budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na rok 2019: regulaminu budżetu obywatelskiego, wniosku dotyczącego propozycji zadania do budżetu obywatelskiego, karty oceny projektu/zadania, karty do głosowania oraz harmonogramu realizacji budżetu obywatelskiego.

Termin konsultacji społecznych: 11.05.2018 r. – 04.06.2018 r. Forma konsultacji społecznych:

1). Organizacja otwartego spotkania z mieszkańcami w dniu 24 maja 2018 r. o godz. 16.00 w sali 34 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie,

2). Poddanie opiniowaniu przez mieszkańców projektu regulaminu budżetu obywatelskiego, wniosku dotyczącego propozycji zadania do budżetu obywatelskiego, karty oceny projektu/zadania, karty do głosowania oraz harmonogramu i przyjmowaniu uwag, propozycji i opinii w postaci elektronicznej na adres e-mail: bo@gryfino.pl oraz na piśmie w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

Materiały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i trybu realizowania budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na rok 2019 dostępne są od dnia 11.05.2018 r.: - w Biuletynie Informacji Publicznej, - na stronie internetowej www.gryfino.pl, - na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.

 

2018/05/09, Targi INKONTAKT 2018

Zaproszenie na Targi INKONTAKT 2018 2 - 3 czerwca 2018 r. dla przedsiębiorstw polskich i niemieckich w Schwedt/Odrą

Już po raz 14 Związek Przedsiębiorców Regionu Uckermark i Miast Schwedt organizuje Targi INKONTAKT, w których uczestniczy wielu wystawców z Polski i Niemiec. W Targach mogą brać udział przedsiębiorstwa w różnych branżach, a także stowarzyszenia. Organizatorzy przewidują bogaty program kulturalny w tym występy grup z Polski. W zeszłorocznych targach uczestniczyło 212 wystawców.

Po raz kolejny dzięki środkom z Powiatu Gryfińskiego możliwe jest pełne sfinansowanie udziału w targach firm działających na terenie powiatu Gryfino. Informujemy równocześnie, że zgłoszenie uczestnictwa dla pozostałych wystawców poprzez Cech gwarantuje uzyskanie 50% bonifikaty w opłatach. Zainteresowanych WYSTAWCÓW zapraszamy do wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie do Biura Cechu osobiście, listownie bądź mailem. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 18 maja 2018 r. Formularz zgłoszenia dostępny na stronie internetowej www.cechgryfino.pl oraz w biurze w Cechu.

Osoby do kontaktu: Piotr Podleśny – Dyrektor biura Marzena Krawczyk – pracownik Cechu Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców ul. Szczecińska 19-19A, 74- 100 Gryfino tel./fax. 91/ 416 25 17 wew. 10 lub 14 e-mail: cechgryfino_marzena@poczta.onet.pl

 

2018/05/30, Mini Mundial - Podejmij Wyzwanie

Po raz kolejny Gmina Gryfino włączyła się w 9 edycję projektu – Mini Mundial ,,Podejmij Wyzwanie”, który daje możliwość pokazania dzieciom swoich umiejętności piłkarskich.

Już 3 czerwca 2018 r. na murawie Stadionu Miejskiego w Gryfinie, w rozgrywkach weźmie udział 12 drużyn. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Gryfino oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie.


 

2018/05/29, Dziecięca wystawa na Dzień Dziecka - w CIT od 1 czerwca!

Zapraszamy do galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na nową wystawę. Podczas ekspozycji, która potrwa od 1 do 29 czerwca 2018, będziemy mieli okazję zobaczyć prace dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do pracowni Gryfińskiego Domu Kultury, powstałe pod kierunkiem utalentowanych plastyczek Elżbiety Narzekalak, Kariny Tyły i Małgorzaty Ragan. Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających w dniach pracy Centrum Informacji Turystycznej, od godziny 9 do 17 (oprócz sobót i niedziel).

Prace powstawały w sezonie szkolnym 2017/2018. Podczas zajęć wykorzystywano różne techniki i często zaskakujące środki wyrazu artystycznego. Dzieci dawały upust swojej kreatywności i pasji tworząc zarówno prace tematyczne jak i będące wynikiem wolnej ekspresji i wyobraźni. Od lat prace wychowanków pracowni plastycznych GDK są nagradzane podczas przeglądów i konkursów krajowych oraz międzynarodowych. Jurorzy wydarzeń chwalą innowacyjność prac, śmiałość w przedstawianiu świata, niezwykłą wyobraźnię i oddanie małych artystów. Wysoko oceniania jest także praca instruktorów, ich nowatorskie podejście, wysokie kompetencje i umiejętności.

 

2018/06/01, Spotkanie z uczestnikami XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piłki Nożnej w Gryfinie

Od dwóch dni na Stadionie Miejskim w Gryfinie trwa XXVI Międzynarodowy Festiwal Piłki Nożnej a już dzisiaj Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino odwiedziła drużyna z Football Academy Eunice Huntington w Wielkiej Brytanii, która weżmie udział w turnieju. Zawodnicy zapewnili ze są bardzo dobrze przygotowani przez swoich trenerów i w najwyższej formie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania wszystkim uczestnikom festiwalu!

 

2018/05/23, Zapraszamy na Gryfiński Dzień Dziecka!
W piątek, 1 czerwca 2018 zapraszamy na Gryfiński Dzień Dziecka. Impreza dla młodych mieszkańców naszego miasta odbędzie się w Pałacyku pod Lwami w godzinach 17:00-19.00.

Na dzieci czeka Wielkie Show w wykonaniu klaunów Toma i Damiana oraz pokazy iluzjonisty.
Odbędą się także występy artystyczne na scenie Dnia Dziecka. Występować będą m.in. młodzi wykonawcy z Gryfińskiego Domu Kultury. Odbędą się warsztaty kuglarskie i wielkie bańkowanie. Teatr Tespisek przedstawi spektakl "Czerwony kapturek". Chętni będą mogli spróbować swoich umiejętności podczas pleneru plastycznego. Będzie także można wziąć udział w wielu grach, jakie przygotowali dla małych gryfinian organizatorzy.
W Pałacyku pod Lwami 1 czerwca czeka na dzieci wiele zabawy i niespodzianek.

Organizatorzy wydarzenia: Gryfiński Dom Kultury - Pałacyk pod Lwami, Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

 

2018/05/22, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Przeprowadzenie obozu szkoleniowego - przygotowanie zawodników Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf do sezonu startowego 2018"

 

2018/05/22, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Profilaktyka chorób nowotworowych wśród mieszkańców gminy Gryfino"

 

2018/05/14, Monodram "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki"
Informujemy, że w sobotę 26 maja 2018 w Gryfińskim Domu Kultury odbędzie się prezentacja monodramu "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki". W rolę rotmistrza wcieli się aktor teatralny i filmowy Przemysław Tejkowski. Monodram rozpocznie się o godzinie 17.

Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Monodram "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki" to sceniczna dokumentacja życia oraz działalności Witolda Pileckiego.
Rotmistrz Pilecki był m.in. organizatorem ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz i autorem pierwszych raportów o Holokauście. Po wojnie został oskarżony przez komunistyczne władze o działalność wywiadowczą na rzecz rządu Rzeczpospolitej Polski na emigracji. Podczas śledztwa Pilecki był okrutnie torturowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Został skazany na karę śmierci, którą wykonano w 1948 roku.

Scenariusz przedstawienia "Melduję Tobie Polsko" został oparty na autentycznych dokumentach, takich jak: listy, poezja i wypowiedzi rotmistrza Witolda Pileckiego, ale też protokoły z przesłuchań i przewodu sądowego.

Organizatorem wydarzenia jest Radio Szczecin, partner główny: IPN oddział w Szczecinie, współpartnerzy: Gmina Gryfino i Gryfiński Dom Kultury.
 
 

2018/05/21, Festyn Rodzinny z stylu lat 90 -tych już 26 maja w Krajniku!
W sobotę 26 maja 2018 w Krajniku odbędzie się Festyn Rodzinny z stylu lat 90 -tych. Organizatorami imprezy są Świetlica Wiejska w Krajniku, Sołectwo Krajnik oraz mieszkańcy miejscowości.

Tradycyjnie w maju w podgryfińskim Kraniku odbywa się tematyczny festyn, który zawsze przyciąga do miejscowości wielu gości. Początkowo festyn odbywał się w klimatach podhalańskich, jednak z czasem organizatorzy wypracowali nową formułę, którą wciąż udoskonalają. Każda kolejna edycja nawiązuje do innych klimatów muzycznych, do innej dekady. W tym roku w Krajniku bawić się będziemy w klimacie lat 90- tych. Jak wiemy ta dekada przyniosła wiele ciekawych rozwiązań w świecie mody, jak i zrodziła legendarną dziś muzykę.

Rodzinny Festyn w stylu lat 90 - tych rozpocznie się o godzinie 16. W programie m.in występy artystyczne. Za scenie festynu zaprezentują się: Kapela Ludowa Gardnianka, Ł. Tokarski, M. Juzyszyn, grupa Miraż. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. Będzie także loteria fantowa, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Zabawa ma trwać do późnych godzin nocnych.
 
 

2018/05/22, Złote i diamentowe gody

Informujemy o uroczystości Złotych i Diamentowych Godów, która odbędzie się w dniu 25 maja 2018 roku o godz. 17.00 na auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie przy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 70.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił 14 par jubilatów złotych godów w celu wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 pary, które przeżyły w związku małżeńskim 60 lat.

 

2018/05/25, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
 

2018/05/24, Integracyjny Festyn Sportowy

24 maja 2018 r. na stadionie sportowym w Gryfinie odbył się „Festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych”. Celem przedsięwzięcia było: popularyzacja i propagowanie sportu, rozwój współpracy i rywalizacji sportowej, kształtowanie nawyku zdrowego i przyjemnego spędzania czasu wolnego, upowszechnianie różnych form współzawodnictwa sportowego, rozwijanie zainteresowań sportem.


 

2018/05/16, Realizacja Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły

Uprzejmie informujemy, że w ramach zadań zawartych w Projekcie Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Zarząd Zlewni w Szczecinie wraz z firmą Sweco Consulting Sp. z o.o., pełniącą rolę Konsultanta Pomocy Technicznej, realizuje zadanie pn. Przywrócenie walorów przyrodniczych Doliny Dolnej Odry poprzez poprawę zdolności retencyjnych i przeciwpowodziowych Międzyodrza.

W związku z powyższym mamy przyjemność poinformować o konferencji związanej z postępami we wdrażaniu rozwiązań projektowych przewidzianych do realizacji na obszarze Międzyodrza, która będzie miała charakter informacyjno-konsultacyjny.

Konferencja odbędzie się w sali Rady Wydziału nr 010 znajdującej się w budynku głównym Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Cukrowej 8, 71-004 Szczecin w dniu 24 maja 2018r. (czwartek) w godzinach 10.00 – 15.00.

Podczas Konferencji zostaną przedstawione wnioski z wykonanych symulacji modelowania hydraulicznego oraz wnioski z przeprowadzonej inwentaryzacji przyrodniczej Międzyodrza na tle planowanych do realizacji prac. Konferencja ma charakter otwarty, bezpłatny i każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Część spotkania przeznaczona będzie na dyskusję zgromadzonych uczestników. Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły, mający na celu poprawę ochrony przed powodzią dla osób mieszkających w wybranych obszarach dorzecza Odry oraz wzmocnienie zdolności instytucjonalnych administracji publicznej do bardziej skutecznego ograniczania skutków powodzi, realizowany jest przy pomocy międzynarodowych instytucji finansowych, w tym Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (nazywanego również Bankiem Światowym) oraz Banku Rozwoju Rady Europy.

 

2018/05/24, XLVII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 24 maja 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyła się XLVII sesja Rady Miejskiej.

Podczas sesji radni przyjęli m.in. Gminny Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018 oraz wyrażenie zgody na przekazanie na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego w drodze darowizny nieruchomości gruntowych, położonych w obrębie ewidencyjnym Wełtyń.

Radni wprowadzili do porządku obrad uchwałę dotyczącą desygnowania przedstawicieli Rady Miejskiej do prac w zespole do spraw opracowania zmian w Statucie Gminy Gryfino, którymi zostali Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kasprzyk oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Namieciński.

 

2018/05/09, IX Gryfińskie Dyktando o tytuł Gryfińskiego Mistrza Ortografii

Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza na Gryfińskie Dyktando o tytuł Gryfińskiego Mistrza Ortografii które odbędzie się 24 maja o godz. 17:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie! W dyktandzie może wziąć udział każdy zarówno osoby dorosłe, jak młodzież i dzieci, pod warunkiem przybycia w towarzystwie jednego z rodziców lub opiekuna prawnego.

Zgłoszenie uczestnictwa:
• telefonicznie pod numerem telefonu 91/ 416 26 39, w godzinach 10.00-16.00.
• osobiście w Bibliotece Publicznej w godzinach 10.00-18.00.
• mailowo na adres: dyrekcja.biblioteka@gryfin
o.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 maja 2018 r.
W dniu dyktanda można również zapisać się u organizatorów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, od godziny 16.00.
W tym roku dla zwycięzców atrakcyjne nagrody: trzy wysokiej klasy czytniki do e-booków, oraz dziesięć dedykowanych zakładek do książek

 

 

 

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl