Archiwum
2018/12/04, II sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 13 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. 

Terminy posiedzeń komisji przedsesyjnych

Porządek obrad

 

2018/12/05, „Świąteczny czas wspólnej zabawy”

To już kolejne spotkanie dzieci z dwóch zaprzyjaźnionych przedszkoli: z Przedszkola  „Kleine Oder Welse” z Pinnow i z Przedszkola nr 5 im. Calineczki z Gryfina. Tym razem dzieci będą uczestniczyć w spotkaniu w ramach projektu. Spotkanie składać się będzie z dwóch części, dających dzieciom możliwość działania w różnych rodzajach  aktywności, wszystkie tematycznie związane z Mikołaje  i nadchodzącymi świętami.

Spotkanie odbędzie się w dniu 11 grudnia 2018 roku.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania). 

 

2018/12/03, Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że dnia 8 grudnia 2018 r. (sobota) Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie będzie otwarty dla interesantów od godz. 7.30 do godz. 15.30. Natomiast 24 grudnia 2018 r.(wigilia) Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie będzie zamknięty.

Mieczysław Sawaryn
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

 

2018/11/29, Gryfińskie Rozśpiewane Mikołajki
W czwartek 6 grudnia 2018 zapraszamy małych gryfinian i ich rodziców do szalonej mikołajkowej zabawy. Gryfińskie Rozśpiewane Mikołajki odbędą się tradycyjnie na Pl. Księcia Barnima I. Początek zabawy zaplanowano na godzinę 17.

Jak sama nazwa tegorocznej zabawy mówi, na dzieci czeka wiele atrakcji związanych z muzyką i śpiewem. W programie Mikołajek m.in. zabawy i konkursy z nagrodami, świetna zabawa pod okiem animatorów, występ zespołu muzycznego "The Snowmans". I oczywiście, największa atrakcja czyli spotkanie z Mikołajem.
 
Informujemy o następujących utrudnieniach w ruchu kołowym:
- zamknięcie parkingu na placu ks. Barnima I w dniu 06 grudnia 2018r. od godziny 0.00 do godziny 20.00
- zamknięcie ul. Kościelnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Piastów w dniu 06 grudnia 2018r. od godziny 15.00 do godziny 20.00


 

2018/11/21, Kolejny pokaz spektaklu Grupy Teatralnej GLIPTYKOS - bilety wyprzedane!
Dla Grupy Teatralnej GLIPTYKOS miniony weekend był niczym teatralny maraton. Zespół, prezentując swoje najnowsze przedstawienie pt. "KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze", wystąpił trzykrotnie: w piątek 16 listopada - była to próba generalna z udziałem publiczności, w sobotę 17 premiera, w niedzielę 18 - występ dobroczynny na rzecz młodej niepełnosprawnej gryfinianki. Dla amatorskiej grupy był to nie lada wyczyn, zwłaszcza że aktorzy mają wiele innych zobowiązań - rodzinnych, społecznych, zawodowych - zespół bowiem tworzą pracownicy kultury i oświaty, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, środowisk prawniczych, służby zdrowia. Nagrodą za ten wysiłek jest aplauz widowni, gromkie brawa, wiele życzliwych pochwał a także radość obdarowanych, na rzecz których GLIPTYKOS występuje.
 
Grupa Teatralna GLIPTYKOS zaprasza już na kolejny pokaz spektaklu pt. "KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze" w sobotę 1 grudnia 2018 o godzinie 18. Zespół zaprezentuje przestawienie w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury.
 
Uwaga! Bilety zostały już wyprzedane!
 
Bilety na wydarzenie w cenie 15 zł są dostępne w przedsprzedaży i rezerwacji telefonicznej od 21 listopada w siedzibie GDK przy ul. Szczecińskiej 17, tel. (91) 416 25 20; w przypadku rezerwacji tel. obowiązuje zasada odbioru biletów w ciągu dwóch dni od ich zamówienia; nieodebrane wrócą do puli sprzedaży.

To już szósty spektakl popularnego teatralnego zespołu działającego przy Gryfińskim Domu Kultury. Tym razem zespół zaprasza na rejs dużym liniowcem MS GLIPTYKOS. Oj, będzie się działo. I na pokładzie pasażerskim, i na kapitańskim mostku. Z każdą sceną morska wyprawa będzie coraz bardziej przypominać podróż przez labirynt, w którym czekają ostre zakręty, zwroty akcji, stop-klatki - jednym słowem będzie to rejs pełen niespodzianek. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się nawiązania do bieżących wydarzeń, echa poprzednich spektakli a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. I jak zwykle obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.W "Katastrofie..." występują: Irena Bis, Agata Cieciuch, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Katarzyna Kajrenius-Strzałkowska, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Artur Smogór, Andrzej Suszek, Dariusz Ulanowski.

1 grudnia zespół gra na rzecz Emilii Solińskiej z Sobieradza, która w 2002 r. - wówczas jako 3,5-letnia dziewczynka - podczas pożaru rodzinnego domu uległa ciężkiemu poparzeniu; obejmowało ono ponad 60% powierzchni ciała.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/11/14, Zapraszamy na Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2018

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2018. Festiwal oferuje swoim widzom, tak jak dotychczas, szerokie spektrum aktywnego uczestnictwa w kulturze. Oferujemy spektakle ruchowe o różnej estetyce, ale wszystkie na wysokim poziomie artystycznym.

Jak co roku odbędą się również warsztaty tańca. Organizatorzy podczas tegorocznej edycji planują trzy rodzaje warsztatów. Dwa rodzaje zajęć z tańca współczesnego, które będą przeznaczone dla tancerzy. Trzeci warsztat - "Architektura ciała w tribal fusion dance " to otwarte zajęcia dla wszystkich zainteresowanych niekoniecznie tancerzy, którzy pragną spędzić aktywnie czas.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji festiwalu będzie interaktywna instalacja, którą będzie można odwiedzać podczas festiwalu, przed spektaklami, w trakcie przerw oraz po spektaklach. Instalacja przewiduje indywidualne działanie w kameralnych warunkach. Każdy odwiedzający będzie po części twórcą tego wydarzenia.

Wydarzenia JST 2018 odbywać się będą w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17. Instalacja artystyczna dostępna będzie w dniach 24 i 25 listopada od godziny 17.00. Spektakle taneczne podczas JST 2018 zaczynać się będą w festiwalowe wieczory od godziny 19.

Warsztaty taneczne będą odbywać się w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości 16. Zaplanowane są w godzinach 10-16. Koszt biletów wstępu na spektakle to 20 zł. Uczestniczy warsztatów za swoje zajęcia będą musieli zapłacić 50 zł ( za dwa dni wybranego warsztatu). Bilety na wydarzenia JST są już dostępne w sprzedaży internetowej przez zakładkę "Kup bilet" na stronie internetowej Gryfińskiego Domu Kultury. Będą także dostępne przed spektaklami w kasie Kina Gryf.

Organizatorzy wydarzenia: Teatr Tańca EGO VU, Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU, Gmina Gryfino

Program imprezy Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2018

Sobota 24.11.2018

WARSZTATY TAŃCA Sala gimnastyczna - Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Niepodległości 16

10.00-12.00 Anna Kamińska - Taniec współczesny i kompozycja

12.15-14.15 Anna Piotrowska - Taniec współczesny

14.30-16.00 Iza Łogonowicz - Architektura ciała w tribal fusion dance

INSTALACJA INTERAKTYWNA sala nr 10 - GDK, ul. Szczecińska 17

17.00 - 22.00 - Instalacja "REFLECTIONS"- Anna Kamińska/ Przemysław Degórski

SPEKTAKLE sala widowiskowa GDK ul. Szczecińska 17

19.00 - 21.00 ANNA PIOTROWSKA/ JOANNA CHITRUSZKO - "PRZY PRZY" TEATR TAŃCA EGO VU - "SKRZYNIA" H.ART COMPANY - "RANFJAER"

Niedziela 25.11.2018 WARSZTATY TAŃCA Sala gimnastyczna - Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Niepodległości 16,br>

10.00-12.00 Anna Kamińska - Taniec współczesny i kompozycja

12.15-14.15 Anna Piotrowska - Taniec współczesny

14.30-16.00 Iza Łogonowicz - Architektura ciała w tribal fusion Dance

INSTALACJA INTERAKTYWNA sala nr 10 - GDK, ul. Szczecińska 17

17.00 - 22.00 - Instalacja "REFLECTIONS"- Anna Kamińska/ Przemysław Degórski

SPEKTAKLE sala widowiskowa GDK ul. Szczecińska 17

19.00 - 21.00 MŁODSZA GRUPA TEATRU TAŃCA EGO VU - "(NIE)WYSTARCZAJĄCA" IWONA OLSZOWSKA / PAWEŁ KONIOR -" EWA I ON' ALEKSANDRA BOŻEK - MUSZYŃSKA - "DZIEŃ, W KTÓRYM V. DAŁA MI DO MYŚLENIA ALBO JAK POZBYŁAM SIĘ PROKRASTYNACJI"

 

2018/11/23, I sesja Rady Miejskiej w Gryfinie VIII kadencji

I sesja Rady Miejskiej w Gryfinie VIII kadencji za nami! Najważniejszym wydarzeniem posiedzenia było uroczyste ślubowanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino oraz nowo wybranych radnych Rady Miejskiej w Gryfinie. Przewodniczącym Rady Miejskiej VIII kadencji został radny Rafał Guga a wiceprzewodniczącymi radni Piotr Romanicz oraz Robert Jonasik. Radni wybrali również przewodniczących oraz członków poszczególnych komisji Rady Miejskiej.
Komisja Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego:
Przewodniczący: Wanda Hołub
Członkowie: Małgorzata Wisińska, Piotr Zwoliński, Elżbieta Kasprzyk, Jerzy Piasecki, Zenon Trzepocz, Jolanta Witowska
Komisja Planowania Przestrzennego, Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Ochrony Środowiska
Przewodniczący: Maciej Puzik
Członkowie: Jolanta Witowska, Jerzy Piasecki, Piotr Romanicz, Robert Jonasik, Witold Sobczak, Zbigniew Kozakiewicz
Komisja Budżetu, Finansów, Rolnictwa i Aktywności Gospodarczej
Przewodniczący: Marek Sanecki
Członkowie: Andrzej Urbański, Witold Sobczak, Robert Jonasik, Marcin Para, Marcin Pazik, Tomasz Namieciński, Magdalena Pieczyńska, Elżbieta Kasprzyk
Komisja Skarg Wniosków i Petycji
Przewodniczący: Roman Polański
Członkowie: Marcin Para, Maciej Puzik, Elżbieta Kasprzyk, Zenon Trzepocz, Marcin Pazik, Marek Sanecki, Piotr Zwoliński, Wanda Hołub
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący: Andrzej Urbański
Członkowie: Tomasz Namieciński, Zbigniew Kozakiewicz, Roland Adamiak, Jolanta Wisińska, Roman Polański, Magdalena Pieczyńska

 

2018/11/07, Konsultacje społeczne - Program ochrony środowiska przed hałasem

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
informuje:

Na podstawie art. 119 ust. 2a ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2018 r., poz.799 ze zm.)

projekt Uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
w sprawie określenia programu ochrony środowiska przed hałasem
dla województwa zachodniopomorskiego wraz ze strategiczną oceną oddziaływania
na środowisko skutków realizacji tego programu

zostanie wyłożony do publicznego wglądu.

Dokument dostępny będzie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w zakładce „Konsultacje” oraz w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Starzyńskiego 3-4, II piętro sekretariat w dniach roboczych w godz. od 7:30-15:00.

Uwagi i wnioski do niniejszego projektu mogą być wnoszone:
1) pisemnie na adres: Wydział Ochrony Środowiska Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin;
2) drogą elektroniczną na adres srodowisko@wzp.pl z podaniem w tytule: „Konsultacje społeczne”;
3) osobiście w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin.

Konsultacje trwają od 02 listopada do 23 listopada 2018 r.

 

2018/11/20, I sesja Rady Miejskiej w Gryfinie VIII kadencji

W dniu 23 listopada 2018 roku o godz. 9.00 postanowieniem Komisarza Wyborczego w Szczecinie odbędzie się I sesja Rady Miejskiej w Gryfinie VIII kadencji.

Postanowienie Komisarza Wyborczego o I sesji Rady Miejskiej w Gryfinie - porządek obrad

 

2018/11/05, Premiera przedstawienia "Katastrofa, czyli... ratuj się kto może, nawet przez morze" - bilety wyprzedane!
Grupa Teatralna GLIPTYKOS zaprasza na premierowe przedstawienie pt. "KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze" w sobotę 17 listopada 2018 o godzinie 13.13. Zespół zaprezentuje swoje najnowsze przestawienie w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury

To już szósty spektakl popularnego teatralnego zespołu działającego przy Gryfińskim Domu Kultury; wcześniej były to: "W pewnym miasteczku" (2011), "Rozprawa, czyli makabryczno-erotyczny dzień z życia Sądu" (2012), "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" (2014), "Małe zamieszanie, czyli bombowy dzień z życia pewnego biura matrymonialnego" (2015), "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" (2017). Swoje przedstawienia GLIPTYKOS łączy z akcjami charytatywnymi, przekazując dochody uzyskane ze sprzedaży biletów-cegiełek na cele dobroczynne.

Tym razem zespół zaprasza na rejs dużym liniowcem MS GLIPTYKOS. Oj, będzie się działo. I na pokładzie pasażerskim, i na kapitańskim mostku. Z każdą sceną morska wyprawa będzie coraz bardziej przypominać podróż przez labirynt, w którym czekają ostre zakręty, zwroty akcji, stop-klatki - jednym słowem będzie to rejs pełen niespodzianek. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się nawiązania do bieżących wydarzeń, echa poprzednich spektakli a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. I jak zwykle obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.

W "Katastrofie..." występują: Irena Bis, Agata Cieciuch, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Katarzyna Kajrenius-Strzałkowska, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Artur Smogór, Andrzej Suszek, Dariusz Ulanowski.

Rezerwacja i sprzedaż biletów (15 zł) od 7 listopada 2018 (środa) w sekretariacie GDK, ul. Szczecińska 17, tel. (91) 416 25 20.

UWAGA! BILETY ZOSTAŁY JUŻ WYPRZEDANE.
 
 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl