Archiwum
2017/05/22, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniu 23 maja 2017 r., od godz. 10:45 do godziny 11:45 czasowo zostanie zamknięta droga wojewódzka nr 120 na odcinku  Gryfino-Granica Państwa oraz droga krajowa nr 113  po stronie Niemiec na odcinku Mescherin – skrzyżowanie Staffelde. Utrudnienia związane są z detonacją amunicji na terenie Staffelder Tanger.

 

                                                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                                                                    Mieczysław Sawaryn

 

2017/05/19, Mini Mundial 2017

Po raz kolejny w Gryfinie nadchodzą niezapomniane piłkarskie emocje dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Gryfino. W niedzielę, 21.05.2017 r. o godz. 9.30, dzieci wybiegną na boisko by walczyć o zwycięstwo w 8 edycji – Mini Mundialu 2017 pod hasłem „Podejmij wyzwanie”.

Eliminacje zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Gryfinie na głównej płycie boiska. Zwycięzcy wrócą do domów z pucharami, a cztery najlepsze drużyny zakwalifikują się do Finału Finałów, który odbędzie się 2 czerwca 2017 r. na stadionie Pogoni w Szczecinie.

 

2017/05/16, Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Gryfina i okolic do spędzenia niedzieli na gryfińskim nabrzeżu! Zapraszamy w niedzielę 21 maja 2017 r. w godzinach od 11.00 do 16.00! W strefie baniek mydlanych animatorzy z grupy teatralnej umilą Państwu czas spędzony na nabrzeżu! Do wygrania będą bezpłatne wejściówki do dmuchanego placu zabaw oraz bilety na bezpłatne rejsy katamaranem. Po bezpłatne bilety należy zgłosić się do Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, ul. Nadodrzańska 1 w dniach: 18 maja, w godzinach 16:00-17:00; 19 maja, w godzinach 9:00-17:00. Jedna osoba może wziąć maksymalnie 4 bilety. Ilość biletów ograniczona.

Plakat (pobierz)

 

2017/05/15, Wiersze z szuflady

We wtorek 16 maja Teatr Eliksir zaprasza na kolejne spotkanie z poezją. Tym razem aktorzy zaprezentują utwory zupełnie nieznane i nigdy dotąd niepublikowane. Będą to wiersze naszych gryfińskich poetów specjalnie na tę okazję wyciągnie „z szuflady”.


Gośćmi specjalnymi wieczoru będą także sami autorzy, którzy również osobiście zaprezentują swoje utwory. Jest to okazja do pierwszej publicznej prezentacji i tym samym do swoistego „czytanego debiutu”. Spotkanie z poezją tradycyjnie okrasi swoją muzyką Tadek Wasilewski a wiersze prezentować będą aktorzy Teatru Eliksir: Tamara Szymańska, Józefa Łodykowska, Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska oraz Jerzy Romaniuk. Pomysłodawczynią spotkania jest Tamara Szymańska a prowadzącym i reżyserem programu Janusz Janiszewski.

Na „Wiersze z szuflady” zapraszają Teatr Eliksir i Gryfiński Dom Kultury.
16 maja 2017. godz. 18.00.  
Klub Nauczyciela


 

2017/05/10, Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z uroczystościami pogrzebowymi ks. Prałata Bronisława Kozłowskiego

W związku z organizacją uroczystości pogrzebowych ks. Prałata Bronisława Kozłowskiego od dnia 09.05.2017 r. od godz. 19.00 zamknięty będzie Plac Ks. Barnima I wraz z ulicą Kościelną (od ul. Kościuszki do ul. Piastów). Plac zamknięty będzie dla samochodów do dnia 11.05.2017 r. do godz. 17.00.

Kondukt pogrzebowy rozpocznie swój przemarsz z ul. Kościelnej  po zakończeniu Mszy św. ok. godz. 12.30 lub 13.00 .

Trasa  przemarszu odbywać się będzie ulicami:

    - ul. Kościelna

    - ul. 1 Maja

    - ul. Sprzymierzonych

    - ul. Grunwaldzka

    - ul. Wojska Polskiego

    - ul. Pomorska

 Dla zapewnienia bezpieczeństwa może zostać zamknięta ul. Pomorska przy światłach (przy wiadukcie) oraz ul. Orląt Lwowskich (wyjazd w ul. Pomorską).

Parking dla przybyłych gości i mieszkańców gminy będzie znajdować się przy ul. 1 Maja (obok budynku Nadleśnictwa Gryfino  - byłe boisko sportowe, ogrodzony parking ) oraz na nabrzeżu. Pomoc w organizacji ruchu zapewni Ochotnicza Straż Pożarna.

Utrudnienia w ruchu nastąpią już od godz. 12.00 aż do zakończenia ceremonii pogrzebowej. Ruchem kierować będzie Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Informacje dotyczące utrudnień można uzyskać od Komendanta Straży Miejskiej.

 Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

 

2017/05/08, Informacja

 

 

2017/05/05, Gryfińskie Las Vegas- Muzyczne Ognisko już 6 Maja!

W najbliższą sobotę 6 maja w lasku za Stadionem Miejskim w Gryfinie odbędzie się impreza pod nazwą Szkiełko & Company. Bedzie wielkie ognisko, a dla uczestników zagrają zespoły rockowe: Rusty Chain, Abolicja i Black Meadow. Początek muzycznego ogniska o godzinie 18.

 

2017/05/04, Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka, który przypada 4 maja, składam wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Gryfinie oraz Druhnom i Druhom z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Gryfino najlepsze życzenia! 

Życzę Wam bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczo-gaśniczych, dużo zdrowia, oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dziękuję za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i ciągłą gotowość do niesienia pomocy.

Dajecie nam duże poczucie bezpieczeństwa. Podziękowania i życzenia kieruję również do Waszych najbliższych.

Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a trudna zawodowa i społeczna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

Mieczysław Sawaryn

 

2017/04/19, Dni Gryfina 2017 - utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją imprezy masowej pn. "Dni Gryfina 2017" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków w Gryfinie. Termin: od dn. 28.04.2017r. - godz. 7:00, do dn. 04.05.2017r. - godz.7:00.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

 

2017/04/28, Informacja

Informujemy o uroczystości upamiętniającej Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W dniu 03.05.2017 roku o godz 10.00 w Kościele pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, ksiądz Dziekan Henryk Krzyżewski odprawi Mszę Św. w intencji Ojczyzny.

Uroczystość odbędzie się udziałem przedstawicieli władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji firm i instytucji gryfińskich oraz mieszkańców Gryfina. Zapraszamy do udziału w uroczystości!

 

2017/04/19, Dni Gryfina 2017

Tradycyjnie w pierwszych dniach maja odbędzie się w Gryfinie święto miasta. Gorąco zachęcamy do udziału w trzydniowym przedsięwzięciu, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Od kilku lat Dni Gryfina odbywają się na gryfińskim nabrzeżu miejskim. Rokrocznie staje tutaj wielka plenerowa scena, na której występują artyści reprezentujący różne gatunki sztuki, twórcy lokalni oraz gwiazdy polskich scen. Na artystyczne zmagania zarezerwowaliśmy dwa dni - 1 i 2 maja.Następnego dnia miejsce dotychczasowych koncertów zapełnią tłumy sportowców, którzy wezmą udział w 3. Gryfińskim Transgranicznym Festiwalu Biegowym. Na terenach przy Odrze Wschodniej nie zabraknie także stoisk gastronomicznych czy lunaparku.Zachęcamy do skorzystania ze wszystkich atrakcji i liczymy, że wszyscy goście chętnie spędzą z nami kolejną gryfińską majówkę.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, oraz uczestnictwem w niej.

Regulamin imprezy masowej

Regulamin terenu imprezy

 

 

1 maja
Pierwszego dnia na gryfińskiej scenie plenerowej wystąpią lokalni artyści reprezentujący Gryfiński Dom Kultury, współorganizatora dwóch pierwszych dni święta miasta oraz przyjaciele placówki. Kwartet Szafa Gra z Warszawy zabierze nas w muzyczną podróż przez muzykę popularną drugiej połowy XX w. w unowocześnionych aranżacjach. Gwiazdą zamykającą artystyczne prezentacje tego dnia będzie zespół Dżem. Na gryfińskiej scenie zabrzmią największe hity grupy: "Czerwony jak cegła", "Whisky" czy "W życiu piękne są tylko chwile". Spodziewamy się, że z zespołem zaśpiewa je cała zgromadzona tego dnia publiczność na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie.

2 maja
Tego dnia gryfińską sceną zawładną amatorskie zespoły rockowe. Odbędzie się także recital gryfińskiego reprezentanta nurtu disco polo - Boomcyka, który znany jest dzięki hitom "Dziewczyno z Konsumu", "Dobry balet" czy "Zwariowałem". Po nim zagra gryfińska kapela Rusty Chain. Z kolei w paśmie wieczornym odbędziemy fantastyczną podróż, która rozpocznie się w drugiej połowie lat 80. XX w. To bowiem czas, kiedy w dalszym ciągu rozkwitała polska muzyka rockowa, a na scenach pojawiali się nowi artyści. Na listach przebojów królowały kolejne hity, które nucimy i śpiewamy do dzisiaj. Tym razem pojawi się szansa zrobienia tego z ich wykonawcami. Jeśli mówimy: "Kocham cię jak Irlandię", "Radio młodych bandytów" czy "Wieża radości, wieża samotności", to oczywiście mamy na myśli: Kobranockę, Róże Europy i Sztywny Pal Azji.

3 maja
To dzień zarezerwowany dla zmagań sportowych. Tego dnia odbędzie się bowiem 3. Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy, którego organizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz tutejszy Międzyszkolny Klub Sportowy Hermes. To impreza z wieloletnia tradycją, organizowana wcześniej jako Bieg Transgraniczny Doliną Dolnej Odry. Start i meta biegu usytuowane będą na gryfińskim nabrzeżu. Setki biegaczy zmierzą się tego dnia na dwóch trasach: o długości 21,097 km (do Gartz i w kierunku powrotnym) i 10 km (do Mescherin i w kierunku powrotnym).

DNI GRYFINA 2017 - IMPREZY TOWARZYSZACE


20.04 - 05.05.
Wystawa okolicznościowa pn. "Szachy Świata" godz. 9:00 -17:00 - Centrum Informacji Turystycznej (org. UKS Biały Pion, GDK, OSiR)

30.04.
Mecz Piłkarski Juniorów starszych KS Energetyk - Salos Szczecin godz.13:00 - stadion w Gryfinie, ul. Sportowa (org. KS Energetyk)

01.05. Wycieczka kajakowa po Międzyodrzu godz.9:00 - plaża nad Odrą przy OSiR - ul. Sportowa (org. OSiR)
Otwarty XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy "Gryfino-Open 2017" godz.10:00 - sala gimnastyczna SP1 w Gryfinie, ul. Łużycka 22 (org. UKS Biały Pion, GDK)
Otwarty X Międzynarodowy Turniej Szachowy "Gryfino-Open Junior 2017" godz.10:00 - sala gimnastyczna SP1 w Gryfinie, ul. Łużycka 22 (org. UKS Biały Pion, GDK)
Regaty Kajakowe "Dni Gryfina 2017" godz.10:00 - nabrzeże w Gryfinie (org. KS Energetyk)
1 Otwarte Mistrzostwa Gryfina Smoczych Łodzi godz.11:00 - nabrzeże w Gryfinie (org. Stowarzyszenie Master Canoe Club)
Pokaz Ratownictwa Wodnego godz.14:00 - nabrzeże w Gryfinie (org. Oddział Powiatowy WOPR, JRW OSP Raffer)
Rejsy łodzią ratowniczą godz.15:00-17:00 - nabrzeże w Gryfinie (org. Oddział Powiatowy WOPR, JRW OSP Raffer)

02.05.
Rejsy łodzią ratowniczą godz.15:00-17:00 - nabrzeże w Gryfinie (org. Oddział Powiatowy WOPR, JRW OSP Raffer)

03.05.
Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar Burmistrza Gryfina godz.8:00 - Żabnica (org. Koło Wędkarskie nr 10 "Delfinek")
Mecz Piłkarski IV ligi zachodniopomorskiej KS Energetyk - MKP Szczecinek godz.13:00 - stadion w Gryfinie, ul. Sportowa (org. KS Energetyk)

ORGANIZATORZY "DNI GRYFINA 2017" NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEBIEG, ORGANIZACJĘ I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH

 

Wizytówki artystów Dni Gryfina 2017:

Dżem
Zespół powstał w 1973 r. Po występach podczas kilkunastu festiwali w Polsce, w tym debiutu na festiwalu w Jarocinie oraz po zagranicznej trasie koncertowej, w 1985 r. ukazał się debiutancki album studyjny "Cegła", który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz historii polskiego rocka. Rok później wydany został koncertowy album "Absolutely Live" nagrany podczas koncertu w Teatrze STU w Krakowie.
W drugiej połowie lat 80. Ryszard Riedel stopniowo oddalał się od zespołu popadając w nałóg narkotykowy przez co w 1986 i 1987 r. grupa koncertowała z Tadeuszem Nalepą, a w 1988 r. wydała z nim album "Numero Uno". Wcześniej jednak ukazały się dwa albumy z pierwotnym wokalistą: "Zemsta nietoperzy" oraz koncertowy "Lunatycy - czyli tzw. przeboje całkiem live". W 1991 r. zostaje album "Detox", na którym znajdują się takie przeboje jak "List do M.", "Jak malowany ptak" czy "Sen o Victorii". Dwa lata później ukazuje się "Autsajder", w 1994 r. album "Akustycznie".
Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Riedla w ramach konkursu wyłoniony został nowy wokalista - Jacek Dewódzki. Po śmierci Riedla w 1994 r., na płycie pt. "List do R. na 12 głosów" został zarejestrowany koncert-hołd jemu dedykowany. Z nowym wokalistą zespół nagrał cztery albumy: "Kilka zdartych płyt" (1995), "Pod wiatr" (1997), dwupłytowy koncertowy "Dżem w Operze cz. 1 i 2" (1998-1999) oraz "Być albo mieć" (2000). W 2001 r. wokalistą grupy został Maciej Balcar, który zadebiutował na albumie "2004". W 2008 r. zespół wystąpił w Gdyni jako suport przed koncertem Erica Claptona, a dwa lata później w warszawie przed koncertem zespołu AD/DC. W 2009 r. przypadło 30-lecie działalności grupy, z okazji którego odbył się koncert w katowickim Spodku.

Dżem - fot. Jarek Blaminsky

Kobranocka
Początkowo zespół nazywał się Latający Pisuar. Na początku 1985 r. zespół nagrał w radiu studenckim Centrum anty-systemowe piosenki, który miał zostać wysłany do Radia Wolna Europa. Po dwóch koncertach zespół zmienił nazwę. Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986-2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Debiutancki album grupy pt. "Sztuka jest skarpetką kulawego" ukazał się w 1988 r. Cenzura wydała krytyczną opinię o jedenastu (spośród czternastu) utworach z albumu. Muzycy zdecydowali się na zmiany, choć podczas sesji nagraniowej zagrali utwory w wersji oryginalnej. Album przyniósł przebój "Ela czemu się nie wcielasz?", który w całości grano w Rozgłośni Harcerskiej oraz we fragmentach w Programie Trzecim Polskiego Radia. W 1989 r. zespół zarejestrował materiał na drugą płytę pt. "Kwiaty na żywopłocie", która ukazała się dopiero dwa lata później. Pochodzi z niej m.in. piosenka "Kocham cię jak Irlandię". Pod koniec lat 90. Kobranocka wystąpiła w Moskwie podczas festiwalu, który był radzieckim odpowiednikiem targów płytowych w Midem. Muzycy wystąpili na poolimpijskim obiekcie na Łużnikach dla widzów, których zwożono autokarami, by zapełnili trybuny. Kobranocce nakazano grać z pełnego playbacku, zaś kontakt z widzami był niemożliwy z powodu wyłączonych mikrofonów. Zespół otrzymał za koncert mnóstwo rubli, za które można było kupić tylko złoto. W 1991 r. nagrali płytę "Ku nieboskłonom", a trzy lata później ukazało się wydawnictwo "Niech popłyną łzy", na której wystąpiły m.in. Katarzyna Nosowska, Martyna Jakubowicz i Edyta Bartosiewicz. Kolejne płyty zespołu to: "Gold" (1999), "O miłości i wolności" (2002), "Koncert" (2002) "Sterowany jest ten świat" (2006), "SPOX" (2010). W 2008 r. na płycie DVD ukazał się koncert Kobranocki podczas Przystanku Woodstock sprzed roku. W 2012 r. zespół wystąpił w filmie "Kocham cię jak Irlandię", w którym muzycy zagrali samych siebie. W 2015 r. odbył się koncert 30-lecia działalności zespołu, podczas którego gościnnie zagrali: Big Cyc, Kayah, Muniek Staszczyk, John Porter, Tomasz Organek i Janusz Panasiewicz.

Kobranocka

Róże Europy
Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ podczas festiwalu w Jarocinie w 1985 r. Trzy lata później ukazał się debiutancki album "Stańcie przed lustrami". Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: "Stańcie przed lustrami", "Mamy dla was kamienie", "Rock'n'rollowcy" czy "Radio młodych bandytów". Szczyt popularności grupy nastąpił w 1992 r. wraz z wydaniem albumu "Poganie! Kochaj i obrażaj", na którym znalazł się największy przebój grupy - "Jedwab". W piosence, która przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz. W 1997 r. muzycy ograniczyli działalność do sporadycznych koncertów. Zespół powrócił jednak po kilku latach z dwoma singlami: "Teraz" (2003) i "Kosmetyki" (2004). Oba znalazły się na wydanej w 2005 r. kompilacji podsumowującej działalność grupy. W 2007 r. ukazał się nowy studyjny album zespołu, zatytułowany "8", a w 2013 r., na 30-lecie swojej pracy twórczej, zespół wydał album "Zmartwychwstanie".

Roże Europy

Sztywny Pal Azji
Pierwszy sukces odniósł podczas festiwalu w Jarocinie w 1986 r., gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze, a wśród nich wielki przebój "Wieża radości, wieża samotności". Zespół zakwalifikował się do tzw. złotej dziesiątki, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. "Europa i Azja". Zespół ze swoimi przebojami błyskawicznie zagościł na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na festiwalach w Jarocinie (1987, 1988, 1989), Festiwalu Życia w Warszawie (1987), w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988, 1990). W 1988 r. grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu pt. "Wybacz mi Polsko" ("O dzieciach Solidarności"). W 1996 r. Sztywny Pal Azji nagrał też muzykę do filmu Maciej Ślesickiego "Sara". Kolejne płyty zespołu to: "Szukam nowego siebie" (1989), "Emocje" (1992), "Dewiacje na wakacje" (1993), "Spotkanie z... 1986-1994" (1996), "Szpal" (2000), "Nieprzemakalni" (2006), "Miłość jak dynamit" (2008), "Fiss Pink" (2012), "Kolory muzyki" (2013). Od 2007 r. zespół występował z nowym wokalistą, jednym z finalistów programu "Idol" - Bartoszem Szymoniakiem. W 2014 r. największy przebój zespołu - "Wieża radości, wieża samotności" uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. W lipcu 2014 r. do zespołu powrócił jego pierwszy wokalista Leszek Nowak. W 20016 r. ukazała się płyta koncertowa "Europa i Azja live".

Sztywny Pal Azji

Kwartet Szafa Gra
Grupa wokalno-rozrywkowa Szafa Gra powstała w 2002 r. Artyści wchodzący w jej skład mają za sobą duży dorobek teatralno-estradowy. Wszyscy zaczynali w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz - Stokłosa, biorąc od początku udział we wszystkich spektaklach teatru Studio Buffo. W skład zespołu wchodzą: Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski i Rafał Drozd. Basia i Beata ozdabiały swoimi piosenkami telewizyjny program "MDM" Mana i Materny, wykonując w nim przez kilka lat kilkaset piosenek. Talent artystów tworzących grupę dostrzegli również inni twórcy zapraszając do współpracy i powierzając główne oraz pierwszoplanowe role w takich spektaklach jak: "Crazy for You", "Chicago", "Grease", "Koty", "Miss Sajgon", "Upiór w operze", "Deszczowa piosenka", "Rent", "Mamma Mia". Repertuar "Szafy" to piosenki z lat 70., 80., 90. i 00. w ciekawych i zaskakujących interpretacjach - piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka.

 

 


Kwartet Szafa Gra

Rusty Chain
Zespół powstały w 2014 roku w Gryfinie. Muzyka jest połączeniem rock'n'rolla z punkowymi zagrywkami oraz mocnymi rockowymi gitarami. Zespół od początku istnienia stawiał na własne kompozycje. Zespół tworzą osoby od lat związane z muzyką. W lecie 2015 roku pojawiło się w sieci pierwsze demo. Od zimy 2014 roku kapela zagrała kilkadziesiąt koncertów w klubach, oraz większych scenach, zyskując grono stałych fanów. Między innymi koncert w Studio S2 Telewizji Polskiej Szczecin podczas Finału WOŚP. Utwory z demówki ukazały się też na kilku listach przebojów, gdzie szybko poszybowały na czołówkę listy (np. lista musicface notowanie z dnia 10.08.2015r). W styczniu 2017 roku zespół wydał album pod tytułem " JAK DZIECI ", zawierający 16 utworów autorskich. Koncerty Rusty Chain przesiąknięte są energetyczną muzyką, świetną zabawą oraz otwartym kontaktem z publiczności

Rusty Chain

Boomcyk
Pod pseudonimem Boomcyk kryje się młody wokalista z Gryfina Kamil Kokot. Jedną z najbardziej znanych piosenek Boomcyka jest "Dziewczyna z Konsumu". Utwór został zaprezentowany szerszej publiczności w sierpniu 2015 roku. W serwisie YouTube cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sierpniu 2016 roku światło dzienne ujrzała piosenka "Dobry balet".

Boomcyk - fot. Michal Miarka MUUVI Studio

 

2017/04/10, Otwarte Międzynarodowe Turnieje Szachowe

„XIX GRYFINO-OPEN 2017” „X Gryfino-Open Junior 2017”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Pana Mieczysława Sawaryna

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10 Kontakt: Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl  
  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
  • Gryfiński Dom Kultury 
  • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. 
  • Urząd Marszałkowski w Szczecinie   

2. TERMIN I MIEJSCE 1 maja 2017r. godz. 10.00 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie ul. Łużycka 22

3. SYSTEM GIER - ZGŁOSZENIA Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’ 

W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju Uwaga! Uczestnicy zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród i część organizacyjną turniejów) Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00 (5 є.); Juniorzy, emeryci 15,00 (4 є.) Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2017) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY

*PUCHARY Burmistrza Gryfina „OPEN” →Finansowe Im. 750zł; IIm. 500zł; IIIm. 350zł; IVm. 300zł; Vm. 250zł; VIm. 200zł; VIIm. 150zł. VIIIm. 100zł; IXm. 50zł; Xm. 50zł.

*Nagrody specjalne →(Senior, Junior do lat 18; Kobieta, Zaw. z Gryfina; Zaw. zagraniczny)

*Dyplomy, pamiątki szachowe. „OPEN Junior” →PUCHARY Burmistrza Gryfina oraz nagrody rzeczowe

• Uczniowie PP; SP; Gimnazjum (do lat 15)

• Zawodnicy zagraniczni (do lat 15) Dyplomy, medale, pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE Prosimy o przywiezienie ze sobą zegarów szachowych

Na miejscu bufet, grill oraz Kawiarenka „Biały Pion”

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

Oficjalny Komunikat Zawodów

Zapraszamy do Gryfina

 

2017/04/27, Rejs po Odrze

Zapraszamy do skorzystania z wycieczki po Odrze. W dniach 01-03.05.2017 r. z okazji “Dni Gryfina”, z nabrzeża północnego będzie co 1 godzinę odpływał statek wycieczkowy m/s JOANNA. Koszt wycieczki 40 minutowej to kwota 20 zł. (bilet ulgowy – 15 zł.). Pierwszy rejs o godz. 11.00 http://www.msjoanna.pl/

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.msjoanna.pl/

 

2017/04/05, Wycieczka kajakowa po Międzyodrzu

Wycieczka kajakowa po Międzyodrzu

W poniedziałek 1 maja 2017 r. wyruszy kajakowa wycieczka po Międzyodrzu, oficjalne wydarzenie towarzyszące Dniom Gryfina. Chętne osoby zobaczą stare budowle hydrotechniczne ze strony, z której na co dzień ich się nie ogląda. Przepiękne wąskie kanaliki, na których jednak trzeba będzie użyć trochę siły by przebić się przez zarastające je rośliny. Zobaczą starorzecza i kanały wykonane ludzką ręką podczas niemieckiej ingerencji w ten obszar. Spróbują dojrzeć czaplę, kormorana, a może i samego bielika, władcę Międzyodrza. Koło samego Mescherin natrafią także na zatopioną barkę.

Rozpoczęcie wycieczki o godzinie 9:00 z gryfińskiej plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryfinie, który jest organizatorem wyprawy. Trasa została zaplanowana na ok. 11 km, czas trwania ok. 4 godzin, cena za osobę 20 zł. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (2-osobowy kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika i przewodnik. Rezerwacje przyjmowane są w Centrum Informacji Turystycznej pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce kajakowej


1. Uczestników kajakowej wycieczki (dalej zwana wycieczką) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.
2. Organizatorem wycieczki jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie (dalej zwanym OSiR).
3. Wycieczka odbędzie się 1 maja 2017 r. o godzinie 9:00 z plaży nad Odrą.Wycieczka jest płatna w kwocie 20,00 zł za osobę. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (2-osobowy kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika, przewodnik. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
5. Zapisy na wycieczkę ruszają w środę 5 kwietnia 2017 r. i odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.
6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wycieczce wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883) oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe).
8. Płatność należy dokonać gotówką w dniu wycieczki przed jej rozpoczęciem. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki (recepcja hotelu OSiR, Gyfino, ul. Sportowa 3) najpóżniej 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki i uiszczają opłatę.
9. Przewidywany czas trwania wycieczki to 4 godziny.
10. Orientacyjna długość trasy to 11 kilometrów.
11. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.
12. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu i zażywania środków odurzających.
13. Uczestnicy wycieczki natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.
14. Podczas wycieczki zabrania się:
- stania i kucania w kajaku,
- siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych,
- skakania z kajaka do wody,
- korzystania z kajaka z niezałożoną na siebie kamizelką asekuracyjną.
15. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wycieczki odpowiedzialność materialną ponoszą uczestnicy.
16. Wszelkie śmieci uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.
17. OSiR nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wycieczki.
18. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wycieczka ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana.

 

2017/04/27, XXXVI sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 27 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyła się XXXVI sesja Rady Miejskiej.

Podczas sesji radni przyjęli uchwały m.in w sprawie opłaty za świadczenia udzielane przez oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz przyznania dotacji na remont zabytkowego budynku sakralnego.

Przedstawiono również sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2016 a także dokonano oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2016.

 

2017/04/18, XXXVI sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 27 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XXXVI sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl