Aktualności
 

 

 

 

 

2018/06/22, Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniach 21-22 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w szkołach prowadzonych przez Gminę Gryfino. Dyrektorzy i nauczyciele dziękowali swoim podopiecznym za wysokie wyniki w nauce i liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych a ich opiekunom za wytrwałość i współpracę.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

 

2018/06/21, Informacja o zaginionym mieszkańcu


 

2018/06/21, Gala Laureatów 2017/2018

W dniu 20 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie odbyła się uroczystość związana z uhonorowaniem najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino wyróżnił najlepszych uczniów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 zdobyli najważniejsze wyróżnienia oraz osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Uroczystość podzielona była na dwie części.

O godz. 15:30 nagrodzeni zostali najmłodsi oraz uczniowie szkół podstawowych. Na koniec jedna z uczennic szkoły muzycznej zagrała piękny utwór na fortepianie.

Nagrodzeni uczniowie - "Super Laureat"

Nagrodzeni uczniowie - Nagroda Burmistrza

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa nr 1

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa nr 2

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa nr 3

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa w Gardnie

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa w Radziszewie

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Szkoła Podstawowa w Żabnicy

Nagrodzeni uczniowie - Kultura cz. 1

Nagrodzeni uczniowie - Kultura cz. 2

Nagrodzeni uczniowie - Kultura cz. 3

Nagrodzeni uczniowie - najwyższa średnia

O godz. 18:30 wyróżniono uczniów ze szkoł gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie przygotowali część artystyczna w postaci teatru, śpiewu i tańca.

Nagrodzeni uczniowie - "Super Laureat"

Nagrodzeni uczniowie - Testy Gimnazjalne

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Gimnazjum w Gardnie

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

Nagrodzeni uczniowie - Nauka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie

Nagrodzeni uczniowie - Kultura

Nagrodzeni uczniowie - Najwyższa średnia

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy miłych oraz spokojnych wakacji!

 

2018/06/15, XLVIII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 28 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLVIII sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/06/14, Gryfiński Budżet Obywatelski 2019

Ruszyła trzecia edycja Gryfińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 750 tys. zł. Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Gminy Gryfino! Wnioski można składać do dnia 11 lipca 2018 roku.

Regulamin składania projektów:
1. Propozycję zadań do budżetu obywatelskiego mogą zgłaszać pełnoletni mieszkańcy gminy Gryfino.
2. Przez mieszkańca należy rozumieć osobę stale zamieszkującą na terenie gminy Gryfino.
3. Propozycja zadania do budżetu obywatelskiego musi zostać poparta przez grupę co najmniej 20 mieszkańców gminy Gryfino, którzy w roku głosowania kończą 13 lat.
4. Propozycję zadania należy złożyć na wniosku, który można pobrać na stronie gryfino.budzet-obywatelski.org
5. Wnioski wraz z dołączoną listą podpisów przynajmniej 20 osób można złożyć:
- drogą elektroniczną w formie zeskanowanego dokumentu na adres e-mail: bo@gryfino.pl,
- poprzez system informatyczny gryfino.budzet-obywatelski.org,
- w formie papierowej drogą pocztową na adres: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino z dopiskiem „Budżet obywatelski”,
- osobiście w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.
6. W przypadku przekazania wniosku za pośrednictwem poczty o zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.
7. Propozycje zadań zgłaszane w innej formie niż wniosek, o którym mowa w pkt. 4 lub zgłoszone po terminie, nie będą uwzględniane.

Szczegóły można znaleźć na stronie gryfino.budzet-obywatelski.org

 

2018/06/20, Warsztaty Artystyczne "Niewidzialne Miasta"
W sobotę 16 czerwca 2018 w Gryfińskim Domu Kultury odbyły się pierwsze tegoroczne warsztaty w ramach akcji Sztukowanie miasta 2018. Starter Niewidzialne Miasta poprowadziła Edyta Waszak.

Przypomnijmy, że Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino wracają z ideą odtworzenia festiwalu Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie. Na początek zostanie wznowiona część imprezy pod nazwą Sztukowanie Miasta. Będą to działania animacyjne i artystyczne, które swoim zasięgiem obejmą ulice miasta. Część przewidzianych działań odbywać się będzie także w świetlicach wiejskich gminy: w Sobieradzu, Wełtyniu i Wirowie.

W ramach Sztukowania Miasta 2018 odbędą się trzy niezależne przedsięwzięcia: Niewidzialne Miasta, Miasto Mówi Mi i Gminna Mapa Kultury, na których realizację organizatorzy pozyskali dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Edukacja Kulturalna.

Pierwsze warsztaty - tzw. Starter, który stanowi zapowiedź szerszych, wrześniowych działań w ramach akcji Niewidzialne Miasta, odbyły się w sobotę 16 czerwca 2018.
Była to twórcza propozycja skierowana do pojedynczych uczestników w różnym wieku oraz do rodzin z dziećmi od 6. roku życia. Punktem wyjścia do pracy podczas zajęć były fragmenty książki Italo Calvino pt. "Niewidzialne miasta". Uczestnicy warsztatów sprawdzali, w jaki sposób tekst książki może stać się inspiracją dla wyobraźni i próbowali przekształcić to w konkretną strukturę przestrzenną. Uczestnicy tworzyli wspólnie formę swojego postrzegania wybranego miasta. Tworzyli projekty, rysunki miejsc dla nich ważnych w rodzinnym mieście, zapomnianych, nieistniejących budynków i opowiadali swoje historie związane z tymi miejscami.

Warsztaty poprowadziła Edytą Waszak, gryfinianka i animatorka dziecięcych działań kulturalnych w Szczecinie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 
 
 
 
 

2018/06/18, „Smaki Ryb Odrzańskich”

18 czerwca 2018 r. odbyła się siódma edycja Regionalnego Konkursu „Smaki Ryb Odrzańskich” organizowanego w ramach Żabnickiego Lata z Rybką. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorem było Sołectwo Żabnica przy współudziale Szkolnego Koła TPD przy miejscowej Szkole Podstawowej. Już tradycyjnie honorowy patronat przyjęli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Gryfiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino. Nagrody dla uczestników konkursu kulinarnego ufundowało Województwo Zachodniopomorskie. Żabnicka impreza promuje zanikający zawód - śródlądowego rybaka łodziowego oraz akcentuje walory kulinarne i odżywcze ryb słodkowodnych.

W głównym konkursie kulinarnym zgłoszono 23 potrawy. Jury miało ogromne problemy, ponieważ poziom przygotowanych potraw był bardzo wysoki. Po długich obradach zwycięstwo przyznano Markowi Miedzakowi za szczupaka faszerowanego, drugie miejsce wywalczył Hieronim Kubiak za szczupaka faszerowanego mięsem własnym, a trzecie Iwona Stachów za zupę rybną z suma. Nagrody laureatom wręczył Andrzej Binka dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali również konkurs plastyczny oraz rywalizację wędkarzy. Odbył się też pokaz profesjonalnego przyrządzania ryb słodkowodnych, a gryfińscy rybacy pokazywali jak się stawia sieci oraz jak je naprawiać. Można było przepłynąć się katamaranem i obserwować popisy motorowodniaków na wodnych skuterach. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano atrakcję w postaci dmuchanego zamku oraz wielobój sprawnościowy zorganizowany przez LKS Piast Gryfino. Nie zabrakło góralskiej kwaśnicy przygotowanej przez mieszkańców wsi o bliźniaczej nazwie w Beskidze Żywieckim. A imprezę zakończył jak zwykle „Bal Rybaka” przy muzyce na żywo.

 

2018/06/20, Zarejestruj narodziny swojego dziecka online!

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o nowym sposobie rejestracji narodzin dziecka. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Od teraz każdy rodzic może zarejestrować swoje dziecko w domu online.

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji 

2018/06/18, 20-lecie istnienia Teatru Uhuru oraz premiera książki „Teatr Uhuru w praktyce”

Za nami jubileusz z okazji 20 lecia istnienia Teatru UHURU oraz premiera książki Kamili Paradowskiej „Teatr Uhuru w praktyce”.

Książka opowiada o fenomenie Teatru Uhuru który powstał 20 lat temu w Gryfinie. Autorka która przez 10 lat była aktorką teatru opisuje sposoby pracy z aktorami oraz funkcjonowanie teatru w aspekcie artystycznym i społecznym.

Podczas jubileuszu odbyły się występy artystyczne m.in. Teatru „Bomba Bomba”, „Eliksir” oraz  „Teatr na raz”. Po prezentacji książki odbył się pokaz retrospekcji filmowych z nagrań spektakli z archiwum Teatru Uhuru.

 

2018/06/20, Twórcze Wakacje 2018
W poniedziałek 25 czerwca 2018, w pierwszym dniu wakacji rozpocznie się jedna z letnich propozycji Gryfińskiego Domu Kultury.
"Twórcze wakacje 2018" to cykl pięciodniowych warsztatów artystycznych dla młodych mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych miejscowości.
Na dzieci i młodzież z Gryfina i okolic czekają pięciodniowe warsztaty plastyczne, wokalne, filmowe, teatralne, taneczne i turystyczne.

Pięciodniowy cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych będzie rozpoczynał się w kolejne wakacyjne poniedziałki o godz. 10.00 w Pałacyku pod Lwami, a kolejne pasmo zajęć, tym razem w budynku przy ul. Szczecińskiej, będzie się rozpoczynało o godz. 11.45.

Warsztaty w czasie tegorocznych wakacji odbędą się również w szesnastu świetlicach wiejskich administrowanych przez GDK. To propozycja nie tylko dla młodych mieszkańców określonej miejscowości. W każdej ze świetlic instruktorzy chętnie będą gościć inne zainteresowane dzieci i młodzież. Każda z szesnastu świetlic w ciągu wakacji zorganizuje pięciodniowe warsztaty, analogicznie do propozycji miejskiej. Propozycje zajęć będą naprawdę różnorodne, od warsztatów promujących zdrowy tryb życia i odżywiania, przez szeroko rozumiane zajęcia plastyczne, taneczne, a na turystycznych kończąc.

 
 
 
 

2018/06/20, Rolki Reggae Rajd 2018 w Gryfinie

Rolki Reggae Rajd 2018 dotarł do Gryfina! Dzielni rolkarze jadą tysiące kilometrów ze Zgorzelca aż do Ostródy w ramach akcji z prośbą o datek dla chłopców Stasia i Kuby, aby mogli widzieć. Przyjeżdzając do Gryfina mieli na liczniku 317 km czyli około 1/3 trasy za sobą.

Wpłat można dokonać na konto:

Fundacja Małe Serduszka
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
27 1050 1575 1000 0090 3116 5732

wpłaty zagraniczne:
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL27105015751000009031165732

tytuł: "pomoc dla Stasia i Kuby"

Lub smsem o treści: ROLKI na numer 7248. Koszt 2,46 zł brutto (czyli już z VAT-em).

Jeżeli chcesz pomóc wejdź na stronę http://rolkireggae.pl/pomoc i przekaż dowolną sumę bo każdy grosz się liczy.

 

2018/06/20, VI Gryfińska Noc Świętojańska

Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają na VI Gryfińską Noc Świętojańską, która odbędzie się 22 czerwca 2018 roku o godz. 18.00. Wiosenne obrzędy odbędą się tradycyjnie na terenie Gryfińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Sportowa 3 (część przy plaży miejskiej).

O godz. 18.00 imprezę rozpoczną zabawy dla dzieci prowadzone przez profesjonalne animatorki, potem wszyscy zajmą się wyplataniem wianków przy akompaniamencie kapeli „Wełtynianka”, zaś gdy wianki popłyną do Szczecina, rozpalimy ognisko i przy śpiewie „Borzymianki” rozpoczniemy kiełbaskową kolację. Rodziny mile widziane. Przewidziany koniec obrzędów – godz. 21.00.

 

2018/06/15, Zapisy na kolejny turnus półkolonii letniej w Gryfińskim Domu Kultury od 21 Czerwca!
W związku z dużym zainteresowaniem półkolonia letnią organizowaną przez Gryfiński Dom Kultury, Gminę Gryfino i Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie, informujemy że zostanie zorganizowany dodatkowy turnus.

Gryfinianie, którzy chcieli, aby ich pociechy skorzystały z trakcji półkolonii, będą mogli zapisać dzieci na nowy termin. Decyzję o zorganizowaniu dodatkowego cyklu półkolonii, podjął kilka dni temu Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Przypomnijmy, rokrocznie półkolonie letnie odbywają się w Pałacyku pod Lwami oraz w Szkole Podstawowej w Gardnie.
Kolejny turnus odbędzie się od 9 do 20 lipca 2018. Zapisy na półkolonie ruszają już 21 czerwca 2018.

Dla dzieci zaplanowano wiele interesujących zajęć artystycznych i rekreacyjnych. Najmłodsi gryfinianie będą mogli skorzystać m.in. z zajęć w pracowniach Gryfińskiego Domu Kultury: plastycznej, muzycznej, teatralnej i turystycznej. Zajęcia odbywać się będą w Pałacyku pod Lwami.
Organizatorzy zapewniają fachową opiekę pedagogiczną, wyżywienie (drugie śniadanie i obiad) oraz ubezpieczenie uczestników wypoczynku. Zajęcia odbywać się będą w dni robocze od godz. 9.00 do 15.00, a ich całkowity koszt wyniesie 330 zł.

Informacji w sprawie półkolonii udziela sekretariat Gryfińskiego Domu Kultury w Pałacyku pod Lwami w dni robocze w godz. 8.00-15.00 pod numerem telefonu 91 416 29 50. Przyjmowanie zapisów rozpocznie się w czwartek 21 czerwca o godz. 8.00. Ilość miejsc jest ograniczona.
Organizatorami letniego wypoczynku dla najmłodszych są Gmina Gryfino, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie i Gryfiński Dom Kultury.
 

2018/06/13, Zakończenie roku Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

13 czerwca 2018 roku w Gryfińskim Domu Kultury odbyło się zakończenie roku akademickiego „Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”, podsumowujące kolejny rok działalności. Podczas uroczystości wszyscy, którzy zaangażowali się w rozwój jak i funkcjonowanie Uniwersytetu, odebrali podziękowania od Pani Prezes Krystyny Knopp oraz Pani Wiceprezes Urszuli Kwietniewskiej - Łacny.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Jerzy Miler oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Podczas gali odbyła się promocja książki Sylwii Trojanowskiej „A gdyby tak…”. Pisarka pochodzi ze Szczecina i jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych.

 

2018/06/04, Ogłoszenie konkursu na dyrektorów szkół

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

ogłasza konkursy na kandydatów

na stanowiska dyrektorów:

1. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwarstnicy Chwarstnica, ul. Gryfińska 19, 74-100 Gryfino.

2. Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie Gardno, ul. Niepodległości 1, 74-100 Gryfino.

Organ prowadzący - Gmina Gryfino

1. Do konkursu może przystąpić osoba będąca nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym, a także osoba niebędąca nauczycielem, spełniająca wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce (Dz. U. z 2017 r. poz. 1597).

2. Oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

1) uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju publicznej szkoły,

2) oświadczenie zawierające następujące dane osobowe kandydata: imię (imiona) i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, obywatelstwo, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji),

3) życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający w szczególności informację o: - stażu pracy pedagogicznej - w przypadku nauczyciela albo - stażu pracy dydaktycznej - w przypadku nauczyciela akademickiego, albo - stażu pracy, w tym stażu pracy na stanowisku kierowniczym – w przypadku osoby niebędącej nauczycielem,

4) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy, o którym mowa w pkt 3): świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających okres zatrudnienia,

5) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia, w tym dyplomu ukończenia studiów wyższych lub świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z zakresu zarządzania albo świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą,

6) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego, o którym mowa w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2011 r. poz. 224 z późn. zm.) – w przypadku cudzoziemca,

7) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,

8) oświadczenie, że przeciwko kandydatowi nie toczy się postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne,

9) oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,

10) oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1311 z późn. zm.),

11) oświadczenie o dopełnieniu obowiązku, o którym mowa w art. 7 ust. 1 i ust. 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2016 r. poz. 1721 z późn. zm.) – w przypadku kandydata na dyrektora publicznej szkoły urodzonego przed dniem 1 sierpnia 1972 r.,

12) poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego - w przypadku nauczyciela,

13) poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia karty oceny pracy lub oceny dorobku zawodowego – w przypadku nauczyciela i nauczyciela akademickiego,

14) oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2017 poz. 1189 z poźn. zm.) lub w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2016 r. poz. 1842 z późn. zm.) - w przypadku nauczyciela i nauczyciela akademickiego,

15) oświadczenie, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych.

3. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem „Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwarstnicy” lub „Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie” w terminie do dnia 28 czerwca 2018 r. do godz. 15.30, w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1-go Maja 16 lub przesłać pocztą na adres: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, ul. 1-go Maja 16, 74-100 Gryfino (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie). Dopuszcza się składanie ofert w postaci elektronicznej. Oferta złożona w postaci elektronicznej powinna być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP i zawierać elektroniczne kopie dokumentów wymaganych jako załączniki do oferty. Oferty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę.

4. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

5. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni pisemnie.

6. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zastrzega sobie prawo do odwołania konkursów bez podania przyczyny.

Z up. Burmistrza Z-ca Burmistrza Paweł Nikitiński

Gryfino, 04 czerwca 2018 r.

 

2018/06/11, Konsultacje społeczne

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje:

Na podstawie art. 96 ust. 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2018 r., poz.799 ze zm.) projekt Uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa zachodniopomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw zostanie wyłożony do publicznego wglądu. Dokument dostępny będzie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w zakładce „Konsultacje” oraz w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Starzyńskiego 3-4, II piętro sekretariat w dniach roboczych w godz. od 7:30-15:00.

Uwagi i wnioski do niniejszego projektu mogą być wnoszone:

1) pisemnie na adres: Wydział Ochrony Środowiska Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin;

2) drogą elektroniczną na adres srodowisko@wzp.pl z podaniem w tytule: „Konsultacje społeczne”;

3) osobiście w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin. Konsultacje trwają od 31 maja do 21 czerwca 2018 r.

 

2018/06/14, XIII Zawody na orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury
W sobotę 9 czerwca 2018 odbyły się XIII Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury. Rajd wyruszył o godzinie 10:30 w lesie w okolicy Grajdołka.
Impreza miała na celu popularyzację turystycznych imprez na orientację, kształtowanie zdrowego stylu życia, integrację oraz wspólną zabawę z mapą i kompasem w terenie. Uczestnicy startowali w kategoriach i na następujących trasach:
TD - dla dzieci do 13. roku życia (w zespołach 2-3-osobowych)
TM - dla młodzieży w wieku 14-16 lat (w zespołach 1-2-osobowych)
TJ - dla juniorów w wieku 17-20 lat (w zespołach 1-2-osobowych)
RK - trasa rekreacyjna dla rodzin i grup (w zespołach do 5 osób)

W rajdzie uczestniczyło w sumie 60 osób. Uczestnicy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 4 w Goleniowie, Szkołę Podstawową w Kliniskach Wielkich, Szkołę Podstawową nr 2 w Gryfinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, Gryfiński Dom Kultury. Wystartowały także dwa zespoły w kategorii rodzinnej (tatusiowie z córkami).
Trasy zawodów przygotowała Kamilla Gadomska, instruktor ds. turystyki z Gryfińskiego Domu Kultury.
 
 
 
 
 

 

2018/05/14, Rekrutacja do Żłobka Miejskiego w Gryfinie na rok szkolny 2018/2019

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Gryfinie przy ul. Władysława Łokietka 10, ogłasza nabór do żłobka na rok szkolny 2018/2019.

Rekrutacja rozpocznie się 15 maja 2018 r. Termin składania wniosków o przyjęcie dzieci do żłobka, upływa 30 czerwca 2018 r. W przypadku wolnych miejsc rekrutacja trwać będzie cały rok.

Do Żłobka przyjmowane będą dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 roku życia oraz od 3 roku życia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 4 roku życia, jeżeli niemożliwe lub utrudnione będzie objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – po złożeniu przez rodziców oświadczenia o przeszkodach w objęciu dziecka wychowaniem przedszkolnym, urodzone w latach 2018, 2017, 2016, (2015 – jeżeli niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym).

Wnioski o przyjęcie dziecka, można pobrać w sekretariacie Żłobka Miejskiego w Gryfinie, w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Referat Edukacji ul. Parkowa 3, pokój nr 212 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie www.gryfino.pl oraz www.bip.gryfino.pl

Miejscem składania wniosków jest sekretariat Żłobka Miejskiego w Gryfinie przy ul. Władysława Łokietka 10. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, udzielane będą przez pracowników żłobka pod numerami telefonów 91 307 00 55 oraz 531 306 102.

Wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka

 

2018/05/29, Podpisanie umów z Gminą Gryfino w ramach rządowych programów Maluch+ i Opieka 75+

W dniu 28 maja 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie Wojewoda Zachodniopomorski podpisał umowy z Gminą Gryfino w ramach rządowych programów Maluch+ i Opieka 75+.

Gmina otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 225 tys. zł na realizację zadania z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 tworzonych przez gminy z udziałem programu „Maluch” oraz 9.442,00 zł na realizację usług opiekuńczych w tym specjalistycznych w miejscu zamieszkania dla osób samotnych, w wieku 75 lat i więcej z udziałem programu „Opieka 75+”.

 

2018/06/04, Mini Mundial 2018 w Gryfinie

W dniu 21 maja w Gryfinie odbyła się 9 edycja projektu – Mini Mundial ,,Podejmij Wyzwanie”. Na stadionie miejskim w rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn ze szkół podstawowych z Gminy Gryfino.

Klasy III-IV

SP1  - USA

SP2 - Czarnogóra

SP3 - Francja

SP Radziszewo - Polska

SP Chwarstnica - Chorwacja

SP Gardno - Dania

Klasy V-VI

SP1 - Czarnogóra

SP2 - Islandia

SP3 - Węgry

SP Żabnica - USA

SP Chwarstnica - Grecja

SP Gardno - Norwegia

W grupie młodszej zwyciężyła drużyna Francji czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w w Gryfinie natomiast w grupie starszej wygrała Czarnogóra – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i widzimy się 15 czerwca w Szczecinie na wielkim finale!

 

2018/06/08, „Wspólne przestrzenie - terytorium i kultura”

Podsumowanie projektu  pt. „Wspólne przestrzenie - terytorium i kultura” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA

         Trzydziesto osobowa grupa nauczycieli uczących w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie oraz z Talsandschule w Schwedt w dniach 25 i 26 maja 2018r. wzięła udział w realizacji projektu.

 Głównymi celami projektu było zapoznanie:

·        z techniką rękodzieła

·        zajęciami przybliżającymi historię regionu

·        zapoznaniem z historią Wolina i okresu wczesnego średniowiecza w skansenie na nabrzeżu rzeki Dziwny.

        W ramach projektu zostały zrealizowane wspólne warsztaty. Nauczyciele mogli zawrzeć nowe znajomości, porozmawiać z sąsiadami z obu stron granicy. Organizatorzy podziękowali osobom zaangażowanym w realizację projektu. Słowa podziękowania zostały również wyrażone przez uczestników projektu. Szczególnie podkreślano fakt korzyści jakie niosą wspólne spotkania sąsiadów w nawiązywaniu wzajemnych relacji i miło spędzonego czasu wolnego.

 

2018/06/07, Zachodniopomorski Festiwal Nauki

W dniach 06-07 czerwca w Gryfińskim Domu Kultury zagościł Międzynarodowy Festiwal Nauki. Podczas dwóch dni zarówno dorośli jak i młodzież miała okazję do zapoznania się z zagadnieniami, nad którymi na co dzień się nie zatrzymujemy oraz do bezpośredniego kontaktu z ludźmi nauki.

Wystartował od interesującego wykładu mgr Macieja Słowińskiego na temat Kościóła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie, jego historii oraz wystroju.

Młodzież miała okazję zapoznać się z niekonwencjonalnymi źródłami energii w pojazdach samochodowych – od strony technicznej oraz mikroglonami, jako źródłami energii odnawialnej – od strony biologicznej; rozstrzygnąć: chemia miłości czy miłość do chemii, zapoznać się z biologią komórek nowotworowych, dowiedzieć się co kryje się za tajemniczym słowem: solwatochemia oraz zapoznać się z geografią, klimatem i kulturą Ziemi Świętej.

 

2018/06/06, Przedstawienie "Królewna Śnieżka"

6 czerwca 2018 roku Rodzice Optymistycznego Teatru Rodziców Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie zaprezentowali w Gryfińskim Domu Kultury przedstawienie dla dzieci oraz zaproszonych gości pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl sprawił naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość, ponieważ w role aktorów wcielili się ich rodzice.

 

2018/05/30, Audit nadzoru wraz z przejściem na Normę PN-EN ISO 9001:2015

Od 2010 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie posiada certyfikat jakości ISO 9001. W dniu 19 kwietnia 2018 r. został przeprowadzony przez firmę TÜV NORD POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach audit zewnętrzny. Po przeprowadzonym audicie, w wyniku rekomendacji auditora Urząd Miasta i Gminy otrzymał certyfikat potwierdzający stosowanie standardów jakości według normy PN-EN ISO 9001-2015.

Jednostka certyfikująca potwierdziła, że Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie stosuje system zarządzania jakością w zakresie "Świadczenia usług administracji samorządowej związanych z realizacją zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej".


 

2018/06/12, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.66.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 8 czerwca 2018 r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i trybu realizowania budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na rok 2019.

 

2018/06/07, Bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego kieruje ostrzeżenie do rolników oraz ich dzieci w związku z bezpieczeństwem w gospodarstwach rolnych.


 

2018/06/04, Gryfiński Dzień Dziecka w Gryfinie

W piątek 1 czerwca 2018 w Pałacyku pod Lwami odbył się Gryfiński Dzień Dziecka. Podczas ponad dwugodzinnej imprezy dzieciaki mogły skorzystać z mnóstwa atrakcji, jakie dla nich przygotowano.

Tradycyjnie już Gryfiński Dom Kultury przygotowuje dla najmłodszych mieszkańców miasta wielką imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W piątek w Pałacyku pod Lwami już od godziny 17 na najważniejszych gości wydarzenia - dzieci czekały niespodzianki. Można było wziąć udział w wielu grach sprawnościowych; połowić rybki, porzucać do celu piłeczkami, sprawdzić swoją celność w strzelaniu, pograć w koszykówkę czy badmintona, czy też rozegrać szachową partyjkę.

Oficjalnie rozpoczęcie imprezy nastąpiło po godzinie 17. Dzieci powitali: zastępca burmistrza Gryfina Paweł Nikitiński, sekretarz miasta Ewa Sznajder, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Skrzypiński i wicedyrektor Gryfińskiego Domu Kultury Krzysztof Rudnicki. Później przedstawiciele władz gminy obdarowywali małych gryfinian słodkościami.

Wiele działo się na scenie wydarzenia. Wystąpili podopieczni pracowni muzycznych GDK, zespół Cantare, Szkraby i Łukasz Tokarski.

ORGANIZATORZY
GRYFIŃSKI DOM KULTURY
URZĄD MIASTA I GMINY GRYFINO

SPONSORZY I PARTNERZY
PGE GiEK S.A Oddział Zespołu Elektrowni Dolna Odra
Bank PeKaO Odział w Gryfinie
STOY spółka z.o.o - sklep Intermarche w Gryfinie
Bank Spółdzielczy w Gryfinie
Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie
Hurtownia DEEF SP.J Szczawno
Sklep "Alfa" w Gryfinie
MEDIADRUK Gryfino
Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze
KS Hermes w Gryfinie
UKS Biały Pion w Gryfinie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie
Państwowa Straż Pożarna w Gryfinie
 

 

 

2018/05/30, Niezwykłe spotkanie z Janem Szawro

W dniu 30 maja odbyło się niezwykłe spotkanie. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn odwiedził pana Jana Szawro (urodzonego 18 października w 1938 roku, wieloletniego pracownika kolei, aktualnie zamieszkałego w Pniewie), który jest jednym z ostatnich dzieci, które przeżyły pacyfikację Soch, miejscowości koło Zwierzyńca w województwie świętokrzyskim.

1 czerwca 1943 r. Niemcy spacyfikowały wioskę. Zginęło 180 osób. Pan Jan jako 5 letni chłopiec przeżył tą tragedię. Niezwykła historia pana Jana do tej pory wzbudza emocje i wspomnienia z tamtego okresu.

 

2018/05/29, Święto Rodziny w Żłobku Miejskim w Gryfinie

W dniu 29 maja 2018 r. w Żłobku Miejskim w Gryfinie odbył się piknik integracyjny z okazji Święta Rodziny wraz zdziećmi rodzicami i opiekunami oraz przybyłymi gośćmi. Dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami oraz wręczyły drobne upominki.

 

2018/05/29, Symboliczne "Nowe otwarcie placu zabaw dla dzieci"

Poniedziałek 28 maja 2018 roku był dla całej społeczności Przedszkola Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie radosnym, wspaniałym dniem, który na długo zostanie w ich pamięci. Odbyło się symboliczne „nowe otwarcie placu zabaw dla dzieci”. Na zaproszenie gospodarzy: dzieci, pracowników ich rodziców oraz dyrektora przedszkola w uroczystości uczestniczyli goście - przyjaciele przedszkola: Pan Mieczysław Sawaryn Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Pan Grzegorz Warzecha - Site Manager i Pani Ilona Sawicka - Emplayer Branding Manager przedstawiciele Firmy Fiege E-Com Logistics Sp. z o.o.

Podczas spotkania dyrektor przedszkola z wielką dumą poinformowała, że plac zabaw przedszkola wzbogacił się o nowe zabawki i urządzenia, a wszystko to za sprawą ludzi dobrej woli, którym serdecznie podziękowała i wyraziła swoją wdzięczność za tak wspaniały gest wręczając w imieniu dzieci i pracowników dyplomy - podziękowania na ręce Pana Grzegorza Warzechy i Pani Ilony Sawickiej przedstawicieli Fundatora Fiege E-Com Logistics Sp. z o.o. To właśnie dzięki Ich osobistemu zaangażowaniu możliwa była realizacja tego przedsięwzięcia, które uatrakcyjni i umili dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto impreza obfitowała w różnorodne atrakcje przygotowane przez rodziców i personel przedszkola. Do dyspozycji uczestników były: dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy z bańkami, gry wielkoformatowe, wata cukrowa, lody, gofry i olbrzymi smaczny tort od Pana Piotra z logotypem Fundatora i Przedszkola. Rodzinna i przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej imprezy.

 

2018/05/28, Złote i Diamentowe Gody w Gryfinie

W piątek 25 maja 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 3  w Gryfinie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla 12 par obchodzących 50 lecie pożycia małżeńskiego oraz dla 3 par obchodzących jubileusz 60 lecia.

Na uroczystość przybyli bohaterowie tego dnia - dostojni jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi, rodziną i przyjaciółmi.

Medale od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, mnóstwo życzeń. To wszystko otrzymały pary małżeńskie, które świętują w tym roku swój jubileusz złotych i diamentowych godów.

Jubilaci obchodzący 50-lecie pożycia małżeńskiego to:

Lola i Eugeniusz Gratkowscy

Halina i Wacław Grzesik

Helena i Edmund Krysiak

Barbara i Józef Lipińscy

Marianna i Henryk Manaj

Barbara i Edward Pawłowscy

Wanda i Alfred Ruczko

Maria i Jan Serafin

Henryka i Jan Smaccy

Anna i Ryszard Sokołowscy

Janina i Edward Witkowscy

Anna i Henryk Zych

 

Jubilaci obchodzący 60-lecie pożycia małżeńskiego to:

Elzbieta i Franciszek Mikołajko

Teresa i Józef Muchowscy

Barbara i Jan Załęscy

 

 

2018/05/29, Półkolonia letnia w Gryfińskim Domu Kultury - Zapisy od 5 czerwca!
Gryfiński Dom Kultury informuje, że w okresie wakacji szkolnych organizuje półkolonie dla dzieci. Zajęcia odbywać się będą w Gryfińskim Domu Kultury - Pałacyku pod Lwami, od 25 czerwca do 6 lipca 2018, w godzinach 9-15 (oprócz sobót i niedziel).

Uczestnikom półkolonii zapewniamy opiekę pedagogiczną, medyczną, wyżywienie oraz bezpieczny, aktywny i atrakcyjny program zajęć.

Całkowity koszt uczestnika półkolonii wynosi - 330 zł.
Zapisy uczestników od dnia 5 czerwca 2018 przyjmuje i dodatkowych informacji udziela sekretariat Gryfińskiego Domu Kultury - Pałacyk pod Lwami tel. 914162950.
Ilość miejsc ograniczona.
 

2018/05/22, Stypendia Pomostowe 2018 r.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości działająca w porozumieniu z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza Program Stypendiów Pomostowych 2018.

Program Stypendiów Pomostowych 2018/2019
Program jest skierowany do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2018 roku i spełniają łącznie następujące kryteria:
- są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
- są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat,
- mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców, potwierdzone zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia programu na stronie: www.stypendiapomostowe.pl,
- pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1575 zł brutto wyliczony z czerwca 2018 r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością,
- osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90.
Kandydat do stypendium spełniający warunki określone w § 3 Regulaminu, po przyjęciu na studia, wypełnia wniosek on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja internetowa będzie aktywna w terminie od 2 lipca 2018 r. do 17 sierpnia 2018 r. do godziny 16-ej. Wydrukowany z systemu wniosek wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami powinien zostać złożony w Oddziale Terenowym KOWR (najbliższym względem miejsca zamieszkania) w nieprzekraczalnym terminie do 24 sierpnia 2018 r.

 

2018/05/09, Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa zachodniopomorskiego do skorzystania z dotacji na usługi doradcze, nawet do 50 tys. zł w ramach projektu „Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.16 RPO WZ 2014-2020.

Usługi, na które można dostać dofinansowanie, dotyczą doradztwa świadczonego przez Instytucje Otoczenia Biznesu, w szczególności w zakresie:

·         transferu technologii,

·         ochrony własności intelektualnej,

·         kojarzenia partnerów gospodarczych i jednostek naukowych do współpracy w zakresie B+R, 

·         wprowadzania nowych modeli biznesowych, nowych produktów i usług (w tym m. in. analizy rynkowe, badania marketingowe, analizy FTO),

·         jakości (projektowanie, wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania, certyfikacja zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, aparatury kontrolno–pomiarowej lub kwalifikacji personelu),

·         korzystania z finansowania zewnętrznego, m.in. przygotowanie biznes planów i teaserów inwestycyjnych, doradztwo prawne i biznesowe w negocjacjach z finansującymi,

·         ekoinnowacji i efektywności zasobów,

·         wspomagania innowacji w sektorze usług i projektowania,

·         opracowania strategii ekspansji na rynki zagraniczne – wyłącznie dla przedsiębiorstw działających w zakresie inteligentnych specjalizacji regionu.

Nabór wniosków jest ciągły i trwa od 15 marca 2018 r. do 30 września 2019 r. lub do czasu osiągnięcia zaplanowanej docelowej liczby Grantobiorców, tj. 236 MŚP, lub do momentu wyczerpania wysokości środków przeznaczonych na granty. 

Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego Grantobiorcy wynosi 50 000,00 zł (do 50% wydatków kwalifikowalnych specjalistycznej usługi doradczej).

Szczegółowe informacje o projekcie oraz dokumenty zgłoszeniowe: http://www.zarr.com.pl/pl/granty-na-doradztwo

Zapraszamy do kontaktu z Doradcą Przedsiębiorcy, który udzieli bezpłatnej konsultacji na temat możliwości uzyskania wsparcia oraz wyboru Instytucji Otoczenia Biznesu:

tel. 91 813 64 51                                  

e-mail: innowacje@zarr.com.pl 

Biuro projektu:

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ul. św. Ducha 2 (parter, pok. 8)

70-205 Szczecin

tel. 91 813 64 51, 91 43 29 302, 91 43 29 332

 

 

 

2018/04/20, Wykaz aptek

Informujemy, iż w ramach gminnego systemu odbierania odpadów komunalnych mieszkańcy Gminy Gryfino mają możliwość bezpłatnego dostarczenia opakowań po lekach oraz przeterminowanych leków do punktów aptecznych ujętych w wykazie aptek przyjmujących odpady od mieszkańców. Jednocześnie przypominamy, iż w/w odpady można oddawać bezpłatnie do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) działających na terenie Gminy Gryfino (Baza Transportu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Targowa 9 oraz teren składowiska odpadów Gryfino-Wschód).

WYKAZ APTEK Z TERENU GMINY GRYFINO
DO KTÓRYCH MOŻNA BEZPŁATNIE ODDAĆ
OPAKOWANIA PO LEKACH
I PRZETERMINOWANE LEKI
POCHODZĄCE Z ODPADÓW KOMUNALNYCH

1. Apteka, 74-100 Gryfino, ul. Łużycka 3 F
2. Apteka "Verbascum", 74-101 Gryfino, ul. 11 Listopada 16
3. Apteka Gryfińska, 74-100 Gryfino, ul. Piastów 10A
4. Apteka Cefarm nr 81-064 , 74-100 Gryfino, ul. Grunwaldzka
5. Apteka "Mandragora" , 74-101 Gryfino, ul. Krasińskiego 89
6. Apteka "Vademecum" , 74-100 Gryfino, ul. 1 Maja 15 H
7. Apteka , 74-101 Gryfino, ul. 11 Listopada 66 – 68
8. Apteka "Muszkieter" , 74-100 Gryfino, ul. 9 Maja 14
9. Apteka "W Galerii" , 74-100 Gryfino, ul. Flisacza 63

 

2018/04/04, „Rowerem dla stulecia niepodległej”

14 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 z pl. Barnima I w Gryfinie rozpoczyna się XXIV cykl rajdów rowerowych organizowanych przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Hermes” w Gryfinie, przy wsparciu samorządu Powiatu Gryfińskiego.

Gryfińskie Rajdy Rowerowe (GRR) to cyklicznaimpreza odbywająca się nieprzerwanie od 1995 roku.  Tegoroczny cykl rajdów stawia sobie za cel – uczczenie 100 – lecia niepodległości Polski. Cel ten realizowany będzie poprzez organizację rajdów rowerowych skierowanych do szerokiego kręgu turystów wielu pokoleń, w tym młodzieży, rodzin i pionierów Polskości na Ziemi Gryfińskiej lub ich rodzin.

Rajdy – wycieczki krajoznawcze - mają wprowadzić uczestników oraz mieszkańców Powiatu w nowe 100 – lecie oraz utrwalać poczucie nowej tożsamości naszej „Powiatowej ojczyzny”, w tym opartej o otwarte sąsiedztwo kulturowe. Bazą odniesienia budowania własnej tożsamości będą: miejsca walk oddziałów polskich artylerzystów w 1945 roku oraz polskiego osadnictwa na Ziemi Gryfińskiej.

Cykl rajdów rozpoczynamy wycieczkami szlakami walk wojsk polskich o „Przyczółek szczeciński i osinowski” a zamkniemy asystą rowerową Gryfińskiego Biegu Niepodległości w ramach „Narodowego Biegu 100-lecia od Bałtyku do Tatr”. Planujemy wyposażenie uczestników w biało-czerwone chorągiewki lub nalepki z godłem (logo) i biało – czerwone kotyliony.

Rajdy przeznaczone są dla wszystkich osób. Ich tempo dostosowane jest do każdego uczestnika a jazda odbywa się w grupach pod opieką przewodników. 6 spośród 10 rajdów ma 2 warianty tras: dla zaawansowanych (podstawowa) i dla początkujących (skrócona).

Na trasach wycieczek czeka uczestników wiele atrakcji krajoznawczych oraz wiadomości, które prezentowane będą w opisach każdej trasy, dołączanych do „Książeczek wycieczek kolarskich”. Odbędą się 2 rajdy dwudniowe z noclegiem, a także dwukrotnie dowozić będziemy uczestników na miejsca startu transportem osobowym i ciężarowym (rowery). Jeden rajd ma charakter rowerowo – kajakowy.

Zbiórka uczestników do każdego rajdu ma miejsce przy pl. Barnima I w Gryfinie (od godz. 9.00) a starty wg miejsc wskazanych w harmonogramie.

Pierwsze zebranie organizacyjne odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie PSS „Odys” przy ul. Chrobrego (naprzeciwko stacji paliw Orlen).

Zgłaszać można się również na starcie do poszczególnych rajdów (pl, Barnima I od godz. 9.00) lub telefonicznie pod nr 603 914 557 lub e-mail: a.urbanski@wp.pl

Szczegóły regulaminowe na stronie: www.mks-hermes.pl

Uwagi:

Na koniec cyklu rajdów rozlosowane będą nagrody dla uczestników. Warunkiem uczestnictwa w losowaniu nagród jest ukończenie przynajmniej 5 rajdów. Potwierdzeń ukończenia dokonuje się w „Książeczkach wycieczek kolarskich”, które uczestnik otrzymuje w ramach wpisowego. 

Koszt uczestnictwa w całym cyklu rajdów wynosi - 25 zł.W niektórych rajdach z noclegiem, dowozem i wyżywieniem możliwe będą niewielkie dopłaty.

Szczegółowy harmonogram rajdów przedstawia się następująco:

nr

data

trasy rajdów

km

1

14.04.

„Przyczółek szczeciński”

Trasa I - podstawowa: Gryfino – pl. Barnima I - ul. Wojska Polskiego - cmentarz wojenny - Wełtyń - Gardno - Chlebowo - Radziszewko (wieża Batowa) -  Radziszewo (Wzgórze Batowa) – Daleszewo – Czepino  - Gryfino

Trasa II – trasa skrócona: Gryfino – pl. Barnima I  - ul. Wojska Polskiego - cmentarz wojenny - Wełtyń - Gardno - Chlebowo – St. Brynki - Dąbrowa – Czepino - Gryfino

 

33

27

2

12.05.

13.05.

 

„Przyczółek osinowski” - przewóz osób i rowerów do Cedyni –  nocleg

Start: Gryfino – Nabrzeże Odry Wschodniej. 1. dzień (12.05.): Cedynia - Osinów Dolny - Bad Freienwalde – Niederfinow (podnośnia statków) - Criewen - Krajnik Górny (nocleg)

2. dzień(13.05.): Krajnik Górny - Gryfino

111:

75

36

3

09.06.

 

„Przełomem stuleci”  – nowa droga rowerowa. Część trasy „Zielonego Pogranicza” Szczecin – Siekierki.

Trasa I - podstawowa: Gryfino (start – ścieżka rowerowa przy ul.  Artyleryjskiej)  – Szczawno – Wirówek - Borzym -  Sosnowo – Różnowo - Gryfino,

Trasa II – skrócona: Gryfino (start – jw.)  – Szczawno – Wirówek – Chwarstnica – Gryfino.

 

38

19

4

 

 

23.06.

 

24.06.

 

„Pierwszych powojennych obiektów szkolnych i urzędów Ziemi Gryfińskiej”(prezentacja sylwetek pierwszych powojennych nauczycieli)

Etap  1 - Trasa: Gryfino (start – Szkoła Podstawowa nr 1) – Nowe Czarnowo – Krzypnica – Marwice – Widuchowa – Ognica – Krajnik Dolny – Krajnik Górny (nocleg).

Etap 2 - Trasa: Krajnik Górny – Krzymów  – Chojna – Nawodna – Lisie Pole – Rynica – Krzywin – Lubicz - Babinek – Steklno - Gryfino.

 

32

 

63

5

 

01.07.

 

 

„Śladami walk i obiektów wodnych”rajd rowerowo – kajakowy

I wariant: rower : Gryfino(start nabrzeże Odry Wschodniej przy moście)  – Daleszewo „Droga Batowa”  – Gryfino, kajak: Gryfino – Moczyły – Gryfino (kajak 17 km, rower 20 km)

II wariant: rower: Gryfino (start j.w.) – Żabnica, Żabnica – Gryfino

kajak Żabnica – Moczyły „Droga Batowa” – Żabnica (kajak 10 km, rower 13 km)

 

37

 

23

6

01.09.

 

Szlakiem „Pamiątek kultury materialnej”(dwory, klasztory, kościoły, grodziska, kurhany, mury obronne, baszty) - przewóz osób i rowerów do Stargardu

Trasa: Gryfino (start „Kwadrat” przy ul. 11- Listopada): Stargard – Kołbacz – Stare Czarnowo – Glinna – Gardno – Wełtyń – Gryfino.

 

54

7

15.09.

 

„Szlakiem pierwszych osadników”

Trasa I – podstawowa: Gryfino (start – tablica pamiątkowa w parku im. Stanisławy Siarkiewicz) – Krajnik - Nowe Czarnowo - Pacholęta – Czarnówko – Steklno – Bartkowo – Wirów - Gryfino,

Trasa II – skrócona: Gryfino (start – tablica pamiątkowa w parku im. Stanisławy Siarkiewicz) – Nowe Czarnowo – Pacholęta – Gryfino.

 

32

22

8

29.09.

 

 „Szlakiem baśni i legend”

Trasa I – podstawowa: Gryfino (start  Wzgórze Miłości – wzgórze  48) – Żórawki – Bartkowo – Mielenko – Osuch – Chwarstnica – Wełtyń  – Gryfino,

Trasa II – skrócona: Gryfino (start  Wzgórze Miłości – wzgórze  48) – Żórawki – Bartkowo – Mielenko – Osuch – Chwarstnica  - Wirówek - Szczawno – Gryfino.

 

26

22

9

13.10.

 

Szlakiem polsko - niemieckiego pogranicza

Trasa I – podstawowa: Gryfino- Mescherin- Staffelde- Pargowo - Kamieniec - Rosówek - Rosow – Neurochlitz– Gryfino,

Trasa II – skrócona: Gryfino – Mescherin – Staffelde - Pargowo – Gryfino.

 

28

 

16

10

11.11.

 

Asysta rowerowa Gryfińskiego Biegu Niepodległości w ramach „Narodowego Biegu 100-lecia od Bałtyku do Tatr”. Start – nabrzeże przy Odrze Wschodniej

Trasa: miejska – ulicami Starego Miasta i Górnego Tarasu.

 

10

 

2018/02/15, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW  PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino w dniu w dniu 25 stycznia 2018 r. wydał zarządzenie Nr 0050.14.2018 w sprawie harmonogramu czynności oraz kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino (Zarządzenie Nr 0050.14.2018).

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się z dniem 19 lutego 2018 r. (załącznik Nr 1 do ww. zarządzenia). Termin składania wniosków o przyjęcie dzieci do:

 • Przedszkola Nr 1, ul. Wojska Polskiego 11, 74-101 Gryfino
 • Przedszkola Nr 2, ul. Krzywoustego 5, 74-100 Gryfino
 • Przedszkola Nr 3, ul. Krasińskiego 29, 74-101 Gryfino
 • Przedszkola Nr 4, ul. Kościuszki 17, 74-100 Gryfino
 • Przedszkola Nr 5, ul. Żeromskiego 12, 74-101 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Łużycka 22, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej Nr 3, ul. Iwaszkiewicza 70, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Chwarstnicy, ul. Gryfińska 19, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Gardnie, ul. Niepodległości 1, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Radziszewie, ul. Szczecińska 54, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Żabnicy, ul. Długa 20, 74-100 Gryfino upływa z dniem 09 marca 2018 r.

Do przedszkoli przyjmowane będą dzieci w wieku od trzech do sześciu lat urodzone w latach: 2015, 2014, 2013, 2012. Wnioski o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego można pobierać i składać w dowolnie wybranym ww. przedszkolu lub w szkole podstawowej. Wniosek do pobrania.

Rekrutacja do klas pierwszych ww. szkół podstawowych oraz do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie przy ul. 9 Maja 4 rozpocznie się od dnia 03 kwietnia 2018 r. Termin składania wniosków upływa z dniem 23 kwietnia 2018 r. (załącznik Nr 2 do ww. zarządzenia). Rekrutację do klas pierwszych szkół podstawowych przeprowadza się dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej. Do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane będą dzieci siedmioletnie urodzone w 2011 r. Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej można pobierać i składać w szkole podstawowej.

Dziecko, któremu organ wykonawczy gminy wskazał, jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców, jest przyjmowane do klasy I tej szkoły podstawowej bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

 

2018/02/09, „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:

1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników. Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 31 LIPCA 2018 R.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora www.fdpa.org.pl oraz są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Sylwia Konopacka-Bąk, e-mail: konkurs@fdpa.org.pl tel. 695116110; 22 864 03 90; fax 22 864 03 61.

Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej www.fdpa.org.pl oraz na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.

Regulamin konkursu

Karta Zgłoszeniowa

 

2018/01/16, Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych:

wersja z tłumaczem migowym: https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs

wersja bez tłumacza: https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208,

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl