Pomoc społeczna świadczona na terenie Gminy Gryfino ma na celu wspieranie osób i rodzin w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, wsparcie kierowane jest do osób i rodzin borykających się z trudną sytuacją życiową. Pomoc ta pozwala zapobiegać trudnym sytuacjom życiowym, wspierając przy usamodzielnieniu się oraz integracji ze środowiskiem. Pomoc społeczna oferowane jest w formie finansowej, rzeczowej oraz w formie usług.
ul. Łużycka 12, 74-100 Gryfino
tel. 91 416 25 28
fax 91 416 25 08
e-mail: sekretariat@ops.gryfino.pl, opsgryfino@ops.gryfino.pl
Ośrodek Pomocy Społecznej - Dział Administracji - Sekcja Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych
ul. Sprzymierzonych 8A, 74-100 Gryfino
tel. 91 416 90 46
fax 91 416 25 28
Budynek Bosmanatu
ul. Energetyków 5, 74-100 Gryfino
ul. Wodnika 1, 74-100 Gryfino
tel. 91 311 02 43
e-mail: seniorplus.gryfino@wp.pl
Dzienny Dom „Senior +” kieruje swoją ofertę do Seniorów powyżej 60-go roku życia, którzy chcieliby spędzić czas w miłym towarzystwie, podczas zajęć z psychologiem, fizjoterapeutą, pedagogiem oraz opiekunem. Proponowane są spotkania z muzyką, sztuką, spacery, ćwiczenia ruchowe oraz inne, zgodnie z zainteresowaniami. Istnieje możliwość uczestniczenia w życiu kulturalno-artystycznym miasta. Dom współpracuje z lokalnymi organizacjami, stowarzyszeniami, wolontariuszami oraz z seniorami z Niemiec. Organizowane są wyjazdy tematyczne. Dzienny Dom "Senior +" mieści się przy ul. Wodnika 1 w Gryfinie /C.W. Laguna/. Otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30. W tym czasie zapewniany jest posiłek: śniadanie i obiad oraz stała opieka.
ul. Sprzymierzonych 8A, 74-100 Gryfino
tel. 91 829 64 44
e-mail: sds@gryfino.pl
Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie oferuje usługi ukierunkowane na aktywizację społeczną i zawodową osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną, w celu przygotowania i zaadoptowania ich do samodzielnego życia w społeczności lokalnej, a także ewentualnego podjęcia zatrudnienia. Wszelkie działania, dostosowane są do potrzeb, możliwości i potencjału uczestników. Każdy z nich ma opracowany indywidualny plan pracy wspierająco - aktywizujący, oparty o diagnozę potrzeb i możliwości, co warunkuje udział każdej osobie w danym rodzaju i formie zajęć. W domu prowadzone są grupowe i indywidualne zajęcia mające na celu integrację uczestników, naukę samodzielności i zaradności życiowej, poprawę kondycji psychicznej i fizycznej.