Aktualności
Tytuł:70-lecie Biblioteki Publicznej w Gryfinie

W piątek 11 maja 2018 r. Biblioteka Publiczna w Gryfinie świętowała 70-lecie powstania jednostki. Na placu przy wejściu do budynku biblioteki zgromadziło się wielu gości w celu podsumowania oraz wspomnienia wydarzeń które miały miejsce w tym okresie. W budynku głównym biblioteki można było obejrzeć wystawę pt. „Zasłużeni ludzie kultury – działacze SBP w bibliotekach zachodniopomorskich”.

Jubileusz rozpoczął się wystąpieniem Dyrektor Sylwii Mencel, która przypomniała ważniejsze wydarzenia z dziejów placówki. Mówiła o zmianach jakie doprowadziły do rozwoju biblioteki. Wspomniała również tych, którzy zarządzali jednostką oraz wytrwale pracowali na potrzeby gryfińskiej społeczności.

Na uroczystości pojawiło się wielu gości, a wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, który złożył życzenia pracownikom biblioteki oraz podkreślił ważną funkcję bibliotekarza. Przypomniał o tym jak sam będąc uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie odwiedzał bibliotekę i jakie wiążą się z tym wspomnienia.

Chwilę później przed zaproszonymi gośćmi zaprezentowali się wychowankowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie. Dzień wspomnień i życzeń dla Biblioteki Publicznej w Gryfinie zakończył się spektaklem pt. „Mruczella” w wykonaniu Teatr Nikoli z Krakowa.


 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl