Wrota Gryfina
kultura i historia
 
Strona główna » Instytucje kultury » Kino Gryf
Kino Gryf


 

 

Kino Gryf jest jednym z najmniejszych kin w Polsce należących do Sieci Kin Studyjnych - programu działającego przy Filmotece Narodowej w Warszawie, która zrzesza ośrodki propagujące sztukę filmową.

To jedyne kino w powiecie gryfińskim, ale i także jedno z niewielu już regularnie funkcjonujących kin jednosalowych w województwie zachodniopomorskim. Nie sprzedajemy popcornu. Gramy filmy dla jednego widza. Wierzymy w to, że kino jest materią, która potrafi nas zmieniać, uwrażliwiać i uczyć.

Udokumentowane początki działalności kina w Gryfinie sięgają wczesnych lat 30. XX wieku. Do 1973 roku kino działało w centrum Gryfina przy ulicy 1 maja. Później zostało przeniesione do Gryfińskiego Domu Kultury na ulicę Szczecińską 17. W 2012 roku projektor kinowy został całkowicie zastąpiony najnowocześniejszym sprzętem cyfrowym, który umożliwia również projekcję filmów w technologii 3D.

   
» zobacz aktualny repertuar kina Gryf «


 


© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl