Archiwum, starsze niż miesiąc
2018/10/11, Projekt edukacyjny "Postaw na Słońce"

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz piąty organizuje ogólnopolski, szkolny projekt edukacyjny „Postaw na Słońce”.

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, do udziału w piątej edycji konkursu "Postaw na Słońce". Każda kolejna edycja spotyka się z większym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że tak samo będzie i w tym roku. Dzięki konkursowi uczniowie mają szansę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii odnawialnej. Dzięki projektowi uczniowie dowiedzą się jakie są skutki pozyskiwania energii z tradycyjnych źródeł. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie konferencji, na której uczniowie przekażą zdobytą wiedzę mieszkańcom swojej miejscowości. Mamy nadzieję, że tym samym zachęcą ich do inwestycji we własne źródło energii.

Na projekt składają się dwa konkursy – badawczy i filmowy. Oba konkursy odbywają się całkowicie on-line. Wszelkie materiały i szczegółowe informacje dostępne są na platformach internetowych www.postawnaslonce.pl (konkurs badawczy) oraz www.filmeko.pl (konkurs filmowy).

Zgłoszenia do 16 listopada 2018 roku.

Więcej informacji pod nr tel.: 515 114 639 lub e-mail: info@postawnaslonce.pl

 

2018/10/15, Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w listopadzie 2018 - Gryfino

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Tylko połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewiele w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % kobiet w wieku 50-69 lat, czyli w okresie, kiedy są one najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. Waga systematycznych i regularnych badań profilaktycznych jest nie do przecenienia, ponieważ rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u Kobiet i stanowi około 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek.

Zbadaj się i zyskaj spokój! Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie: · w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu · lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Gryfino – 15 listopada 2018 przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, ul. Łużycka 1.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

2018/11/09, Informacja

W związku z Biegiem Niepodległościowym informujemy o czasowym wyłączeniu ruchu samochodowego w godzinach od 11.00 do 13.00.

Zawodnicy pobiegną ulicą Nadodrzańską, następnie ul. Energetyków, Bałtycką i Żołnierzy Wyklętych. Potem uczestnicy skręcą na teren Parku Miejskiego i pobiegną ulicami: Sprzymierzonych, Kolejową, Armii Krajowej, Artyleryjskiej, Jana Pawła II. W drodze powrotnej pobiegną przez Kołłątaja, Flisaczą, Grunwaldzką w kierunku Nabrzeża. Szczegóły można zobaczyć na załączonej mapce.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.


 

2018/10/17, „Niepodległa do Hymnu” – włącz się w ogólnopolskie śpiewanie 11 listopada

W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania.

 „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.

Do akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców. O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiegow Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.

 

 

2018/10/30, 14. Jesienna impreza na orientację - Zapisy do 12 listopada!
Gryfiński Dom Kultury zaprasza na XIV JESIENNĄ IMPREZĘ NA ORIENTACJĘ, która odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018.
Miejscem turystycznej zabawy będzie gryfiński Grajdołek. Start rajdu na orientację o godzinie 11. Dojście na start - ul. Armii Krajowej i dalej ścieżką rowerową. Start i meta rajdu są w tym samym miejscu. Zamknięcie mety przewidziane jest na godz. 14.00.
 
Celem imprezy jest popularyzacja turystycznych rajdów na orientację, integracja i wspólna zabawa z mapą i kompasem w terenie.
 
Przewidziano cztery kategorie startowe
TD (dzieci) - urodzeni w 2005 r. i młodsi, zespoły 2-3-osobowe;
TM (młodzież) - urodzeni w latach 2002 - 2004, zespoły 1-2-osobowe;
TJ (juniorzy) - urodzeni w latach 1998-2001,zespoły 1-2-osobowe;
RK (trasa rekreacyjna) - dowolna liczba osób w zespole, bez klasyfikacji
 
Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w imprezie do 12 listopada 2018, kontaktując się z instruktor ds. turystyki w GDK Kamillą Gadomską:
nr tel. 695 455 771
e-mail: kamilla.gadomska@gmail.com.
Po tym terminie nie gwarantujemy kompletu świadczeń zgłoszonym lub zapisującym się dopiero na starcie uczestnikom.
 
Wpisowe uczestnictwa w zabawie to 4 zł. Wpłat można dokonać w dniu imprezy po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału u organizatora.
 
Szczegółowy regulamin wydarzenia XIV JESIENNA IMPREZA NA ORIENTACJĘ, karta zgłoszenia oraz klauzula informacyjna dotycząca zbierania danych osobowych znajdują się w załącznikach na stronie internetowej Gryfińskiego Domu Kultury:
 
 

2018/11/06, Gminne obchody Święta Niepodległości

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza wszystkich mieszkańców na gminne obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r.

W ramach uroczystości zaplanowano:

godz. 9.00 Złożenie kwiatów przy pomniku Marszałka Piłsudskiego na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie

godz. 10.00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny - Kościół pw. Narodzenia NMP w Gryfinie

godz. 11.00 Wspólne śpiewanie hymnu – Nabrzeże w Gryfinie

godz. 11.11 Gryfiński Bieg Niepodległości – Bieg 100-lecia – Nabrzeże w Gryfinie

Imprezy towarzyszące:

9 listopada - godz. 11.00 - Gryfińskie Bicie Rekordu dla Niepodległej na najwięcej osób jednocześnie śpiewających Hymn Polski - Stadion Sportowy przy ul. Sportowej 1

10 listopada - godz. 10.00 - "Turniej dla Niepodległej" - Grand Prix Gryfina 2018 - Szachowe obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości - GDK Pałacyk Pod Lwami

10 listopada – godz. 16.00 – Koncert Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości- Kościół pw. Narodzenia NMP w Gryfinie (ul. Kościelna 31) Chór „Res Musica” z Gryfina, „Hejnał” ze Szczecina, Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”.

 

2018/11/06, Gryfińskie bicie rekordu dla niepodległej

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej uroczystości! W dniu 9 listopada 2018 r. o godz. 11.00 na Stadionie Sportowym przy ul. Sportowej 1 w Gryfinie odbędzie się Gryfińskie bicie rekordu dla niepodległej na najwięcej osób jednocześnie śpiewających Hymn Polski.

 

2018/10/30, Koncert Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Koncert Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Chór „Res Musica” oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas koncertu w dniu 10 listopada (sobota) o godz. 16.00 wystąpią chóry: „Res Musica”, „Hejnał” ze Szczecina, Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”.

Koncert odbędzie się w kościele pw. NNMP w Gryfinie. Koncert finansowany jest z budżetu Gminy Gryfino.

 

2018/11/07, Turniej dla Niepodległej - Szachowe obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości

W imieniu Uczniowskiego Klubu Sportowego Biały Pion zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów 'Królewskiej Gry' na szachową ucztę do Pałacyku pod Lwami w sobotę 10.11.2018 r. O godzinie 10.00 rozpocznie się turniej dla Niepodległej w którym zagrają młodzi gryfińscy szachiści i ich goście. Zawody powiązane będą z piękną wystawą prac plastycznych uczniów gryfińskich klas szachowych z SP-2 pn. "Polska moja Ojczyzna ma 100 lat".

Zapisy do turnieju trwają. Informacje na stronie www.bialypion.pl

Ilość uczestników ograniczona do 40 zawodników.

 

2018/11/02, Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych

Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych

O PROJEKCIE

Głównym celem projektu jest: aktywizacja społeczno-zawodowa wśród 60 osób niepełnosprawnych zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, podnosząca poziom zatrudnienia wśród minimum 19 osób oraz poziom aktywności społecznej wśród minimum 32 osób z terenu województwa zachodniopomorskiego w terminie 01.09.2018-30.11.2019r. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez kompleksowy PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-ZAWODOWEJ (PASZ) OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Projekt „Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych“ realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Osi priorytetowej VII Włączenie społeczne, Działania 7.1 Programy na rzecz integracji osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym ukierunkowane na aktywizację społeczno-zawodową wykorzystującą instrumenty aktywizacji edukacyjnej, społecznej, zawodowej. Całkowita wartość projektu wynosi 1.506.074,52 zł, w tym 1.280.163,34 zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kto może zostać uczestnikiem?

Projekt skierowany jest do osób pracujących, uczących się lub zamieszkujących na obszarze województwa zachodniopomorskiego w wieku powyżej 18 lat, które na dzień przystąpienia do projektu posiadają status osoby niepełnosprawnej w rozumieniu „ustawy z dnia 27.08.1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych“ (Dz.U. 1997 Nr 123 poz. 776 z późniejszymi zmianami) lub są osobą z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu „ustawy z dnia 19.08.1994r. o ochronie zdrowia psychicznego“ (Dz.U. 1994 nr 111 poz. 535).

Wybrane działania projektu kierowane są także do osób z otoczenia osób niepełnodprawnych biorących udział w projekcie.

Jakie działania są zaplanowane w projekcie?

Projekt przewiduje dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu udział wkompleksowej ścieżce reintegracji - IPD, indywidualnie opracowanej przez zespół specjalistów w składzie: psycholog, doradca zawodowy, lekarz/terapeuta. Ścieżka obejmować będzie wybrane dla danego uczestnika/uczestniczki z poniższej listy formy wsparcia:

- warsztaty kompetencji społecznych,

- indywidualna terapia psychologiczna,

- terapia rodzinna z psychologiem (w tym dla członków rodzin/opiekunów),

- pomoc prawna,

- integracyjne wyjścia do teatru, kina, na wystawy itp.,

- terapia ruchowa/rehabilitacja/masaż/biofeedback itp.,

- spotkania z dietetykiem,

- warsztaty aktywizacji zawodowej,

- szkolenie zawodowe kończące się egzaminem zewnętrznym,

- staż zawodowy w przedsiębiorstwie,

- pośrednictwo pracy,

- usługi trenera pracy,

- wsparcie asystenta osób niepełnosprawnych (dla osób potrzebujących takiego wsparcia ze wskazania lekarza).

Więcej informacji o działaniach w ramach projektu zawiera harmonogram wsparcia w ramach projektu, dostępny na stronie www projektu (http://www.gos-polska.pl/projekty/229-projekt-program-aktywizacji-spoleczno-zawodowej-osob-niepelnosprawnych-2 ).

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, ponadto każdy uczestnik/każda uczestniczka otrzymuje:

Ø      ubezpieczenie NNW na okres udziału w projekcie

Ø      możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów dojazdów z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania każdej z form wsparcia i z powrotem

Ø      badanie lekarskie medycyny pracy

Ø      stypendium szkoleniowe na czas uczestnictwa w szkoleniu zawodowym

Ø      stypendium stażowe za okres uczestnictwa w stażu zawodowym w wysokości 1600,00 zł brutto miesięcznie

Ø      zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla stażysty w narzędzia/sprzęt/materiały/pomoce – dla pracodawcy przyjmującego na staż w ramach projektu

Ø      możliwość skorzystania z opieki nad osobami zależnymi na czas uczestnictwa w poszczególnych formach wsparcia w ramach projektu


Jakie są planowane efekty realizacji projektu?

Najważniejszym efektem projektu będą bezpośrednie korzyści płynące dla uczestników z uzyskanego w ramach projektu wsparcia. Dzięki wsparciu udzielonemu w ramach projektu uczestnicy/uczestniczki poprawią swoją kondycję psychiczną oraz uzyskają możliwość poprawy swojego stanu zdrowia. Ponadto zwiększą

Udział w warsztatach kompetencji społecznych oraz wyjściach integracyjnych pozwoli uczestnikom/uczestniczkom na nawiązanie kontaktów z innymi ludźmi oraz umożliwi wymianę doświadczeń i zwiększenie motywacji do zmiany swojej sytuacji życiowej. Większość uczestników/uczestniczek weźmie udział w szkoleniach zawodowych i zdobędzie certyfikaty, które pozwolą nabyć kompetencje lub kwalifikacje i będą im służyć również po zakończeniu projektu. Zaś uczestnicy/uczestniczki, którzy wezmą udział w stażach nabędą praktyczne umiejętności w danym zawodzie oraz zwiększą swoje szanse na znalezienie zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. W wyniku realizacji projektu minimum 19 osób znajdzie zatrudnienie lub otworzy własną działalność gospodarczą.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

REKRUTACJA

W ramach projektu zrekrutowanych zostanie łącznie 60 uczestników w ramach dwóch tur naboru. Formularze rekrutacyjne do pierwszej edycji projektu można składać od 24.09.2018r. do 09.11.2018r..Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji, który zawiera więcej szczegółów dotyczących procesu naboru do projektu i wsparcia jakie w ramach projektu może uzyskać uczestnik/uczestniczka.
W celu wzięcia udziału w rekrutacji należy wydrukować, wypełnić i złożyć formularz rekrutacji i oświadczenie o spełnieniu kryteriów grupy docelowej, osobiście w biurze Partnera projektu w Szczecinie przy ul. Jagiellońskiej 67 wejście B/pok. Nr 6 lub 7 lub przesłać za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres:

GOS Polska Sp. z o.o.

ul. Jagiellońska 67 wejście B

70-382 Szczecin


Dokumenty rekrutacyjne w ramach pierwszej edycji można składać w terminie najpóźniej do dnia 9 listopada 2018r., godz.15.00.


KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI

Partner Projektu:

GOS Polska Sp. z o.o.

ul. Jagiellońska 67 wejście B, 70-382 Szczecin

tel. 91 424 40 72

e-mail: laskowska@gos-polska.pl

www.gos-polska.pl


Lider Projektu:

IZBA RZEMIEŚLNICZA MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

al. Wojska Polskiego 78, 70-482 Szczecin

tel. 91 422 22 78

e-mail: d.miskiewicz@irszczecin.pl


WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE:

http://www.gos-polska.pl/projekty/229-projekt-program-aktywizacji-spoleczno-zawodowej-osob-niepelnosprawnych-2

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


 

2018/11/08, "Legendy o początkach państwa polskiego"

Szkoła Podstawowa imienia Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie zorganizowała cykl spotkań pod hasłem "Legendy o początkach państwa polskiego".

W ramach cyklu na jednym ze spotkań dzieci odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, który przeczytał dzieciom legendę o powstaniu miasta Poznań.

 

2018/11/08, Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 3 w Gryfinie

„Polsko my mamy szczęście czyli 100 lat twojej niepodległości” - pod tym hasłem dnia 08 listopada 2018 roku w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości.

Dzieci z przedszkola przygotowały część artystyczną na której wyrecytowały i zaśpiewały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Dębcach.

 

2018/11/02, Szkolenie "Inicjatywa białkowa COBORU. Dobór odmian i agrotechnika roślin bobowatych grubonasiennych

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie "Inicjatywa białkowa COBORU. Dobór odmian i agrotechnika roślin bobowatych grubonasiennych", które odbędzie się w dniu 8.11.2018 r. o godzinie 10.00
w sali konferencyjnej w budynku administracyjnym ośrodka.

 

2018/11/02, „Do kraju tego …” - Wieczór poetycko-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

8 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny pod tytułem „Do kraju tego …”. Program przygotowany został z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości a przygotowali go artyści z Teatrów Eliksir i Uhuru pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego z Gryfińskiego Domu Kultury.

Kolejne spotkanie z poezją, muzyką i sztuką służyć będzie nie tylko uczczeniu narodowego jubileuszu ale także żywej refleksji na temat Polski – naszemu wspólnemu domowi, który 100 lat temu odzyskaliśmy jako naród. Nasza Ojczyzna podczas zaborów istniała głównie w kulturze, w języku ojczystym i w zbiorowej świadomości. Kiedy przez 123 lata nie było Polski na mapie Europy, nie znaczyło to, że nie było jej wcale, przetrwała w naszych sercach, w literaturze, w mowie ojczystej aż do roku 1918, kiedy ponownie mogliśmy „znowu zamieszkać w swoim domu”.

Motto spotkania stanowi cytat z wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosnka”, w którym nostalgia za utraconą ojczyzną łączy się z pragnieniem życia w upragnionym, wolnym kraju.

Refleksji o Polsce służyć będą wiersze znanych poetów – strofy stanowiące kanon polskiej literatury. Przypomnimy sobie poezję Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Tuwima, Miłosza, Herberta, Szymborskiej i wielu innych poetów, dla których słowo „ojczyzna” znaczyło coś bardzo cennego i wyjątkowego.

Swoje wiersze gościnnie zaprezentują także nasi poeci gryfińscy.
W dzisiejszym świecie, wśród sporów politycznych i w medialnym szumie globalnej wioski – słowa tracą swoje właściwe znaczenia. Niech więc wśród nas ponownie zabrzmi słowo poetyckie, które ma moc oczyszczającą i przywracającą utracone sensy.

Oprócz poezji posłuchamy także pięknych utworów m.in. Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego a na ekranie zobaczymy również wiele najważniejszych obrazów polskich malarzy z naszej narodowej galerii. Widzowie będą mogli także wspólnie z artystami zaśpiewać kilka znanych pieśni patriotycznych, które od dawna towarzyszą Polakom w ważnych dla nich chwilach.

W ten sposób wspólnie uczcimy Jubileusz 100-lecia odrodzenia się naszej Ojczyzny.

Wstęp wolny. Zapraszamy!


 

2018/11/07, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
z dnia 07 listopada 2018 roku

Informuję mieszkańców osiedla Górny Taras, że awaria sieci wodociągowej została usunięta. Woda dostarczana jest już do wszystkich odbiorców.
Za utrudnienia w dostawie wody z przyczyn od nas niezależnych
Przepraszamy.

Z upoważnienia
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
Zastępca Burmistrza
Paweł Nikitiński

 

2018/10/26, Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje,
że w pierwszy poniedziałek listopada

tj. dnia 5 listopada 2018 r.

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
z siedzibą przy ul. 1 Maja 16

będzie otwarty dla interesantów od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Kasa czynna od godz. 9.00  do godz. 17.00.

 

2018/11/05, LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 2 listopada 2018 roku odbyła się LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Podczas sesji radni uchwalili m.in.: wybór metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik, ustalenie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz  stawki podatku od nieruchomości na terenie miasta i gminy Gryfino.

 

2018/10/30, Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Swiętych

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie informuje, iż w okresie Wszystkich Świętych tj. od dnia 30 października 2018 roku do dnia 02 listopada 2018 roku w rejonie Cmentarza Komunalnego w Gryfinie ulegnie zmianie istniejąca organizacja ruchu.
Od dnia 30 października 2018 roku do dnia 02 listopada 2018 roku ul. Pomorska będzie ulicą wyłączoną z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich. Dodatkowo wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na części ul. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Pomorskiej.
O wszelkich zmianach informowały będą odpowiednio ustawione znaki drogowe, a w dniu 1 listopada, w newralgicznych punktach kolizyjnych, w razie konieczności ruchem kierować będą policjanci.
Zmiany te wprowadzone zostaną w związku ze spodziewanym znacznym zwiększeniem natężenia ruchu w rejonie cmentarza. Nowa organizacja ruchu ma poprawić drożność jak i zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym.
Dla samochodów udających się w rejon Cmentarza Komunalnego w Gryfinie udostępniony będzie parking samochodowy przy ul. Grunwaldzkiej ( parking po byłej komendzie).


 

2018/10/09, 25. Noc Grozy. Gryfińskie Spotkania z Horrorem - bilety w sprzedaży od 15 października!
Po raz dwudziesty piąty, w gryfińskim Kinie Gryf spotkają się miłośnicy kina grozy. Nocą z 31 października na 1 listopada 2018 wyświetlone zostaną trzy mrożące krew w żyłach filmy. Podczas kolejnej Nocy Grozy - Gryfińskich Spotkań z Horrorem, zobaczymy filmy "Ghostland", "Nieznajomi: Ofiarowanie" oraz przedpremierowo remake kultowego horroru Daria Argento z lat 70 - "Suspiria".

Ceny biletów na każdy z filmów wynoszą: 14 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny). Nie przewidujemy sprzedaży karnetów, dostępne będą tylko bilety pojedyncze.
Bilety na Noc Grozy będą dostępne w sprzedaży od 15 października w kasie Kina Gryf oraz drogą elektroniczną przez naszą stronę gdk.com.pl - zakładka: Kup Bilet.
Początek pierwszego seansu o godzinie 20:00.

Godzina 20:00 - "Ghostland"
Reżyseria i scenariusz: Pascal Laugier
Produkcja:Francja/Kanada
Czas trwania: 91 minut
Po kilkunastu latach siostry wracają do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści. Koszmarne wspomnienie nie daje o sobie zapomnieć.

Godzina 22:00 - "Nieznajomi: Ofiarowanie"
Reżyseria: Johannes Roberts
Scenariusz: Bryan Bertino, Ben Ketai
Czas trwania: 85 minut
Czteroosobowa rodzina wyrusza do parku kempingowego, położonego w ustronnym lesie. Miejsce jest wyludnione. Spokój przyjezdnych zaburza niespodziewane pukanie do drzwi. Wkrótce okazuje się, że na terenie parku grasuje trójka psychopatów.

Godzina 23:45 - "Suspiria" (pokaz przedpremierowy)
Reżyseria: Luca Guadagnino
Scenariusz: David Kajganich
Czas trwania: 152 minuty
Remake kultowego horroru Daria Argento z lat 70. Amerykańska tancerka Susie Bannon, udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły - Madame Blanc, szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

 
 
 

 

2018/11/02, LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W dniu 10 września 2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/10/29, Szachowe Grand Prix Gryfina 2018 Turniej-9
Przy szachownicach przedostatniego turnieju eliminacyjnego Grand Prix Gryfina 2018 zasiadło 33 młodych szachistów. Zawody, emocjonujące jak zawsze, przyniosły kilka niespodzianek. Turniej numer dziewięć, wygrał w pięknym stylu Bartosz Nędzarek 7,0p. Komplet punktów zwycięzcy świadczy nie tylko o dobrej formie ale i o skutecznym pościgu do pozycji lidera klasyfikacji generalnej Grand Prix. To już drugie zwycięstwo Bartka z kolei, do odrobienia jeszcze pięć punktów. Zapowiada się ciekawa walka do ostatniej rundy. W czołówce sobotniego turnieju znaleźli się także, Nikodem Mróz i Mikołaj Turek obaj po 5,5p. oraz Szymon Soszka, Filip Pawlicz i Bartosz Szpura po 5,0p. Małą sensację zanotowano w klasyfikacji dziewcząt. Wygrała ją po raz pierwszy w rozgrywkach Liwia Babińska 4,5p. wyprzedzając wszystkie a przede wszystkim starsze koleżanki Hannę Tokarek, Martynę Kuryło, Zuzannę Wolny i Kingę Dejewską wszystkie po 4,0p.  Komplet wyników na www.bialypion.pl 
Przed szachistami bardzo pracowity koniec roku. Już za dwa tygodnie niezwykle ważne i wyjątkowe zawody. 10 listopada w Pałacyku pod Lwami, odbędzie się TURNIEJ DLA NIEPODLEGŁEJ. Szachowy akcent obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.  Zapisy on line: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6620/ Będzie to również ostatni turniej eliminacyjny Grand Prix 2018. Tydzień później wyjazd do Niemiec na międzynarodowy turniej XXVII. Torgelower Nachwuchsopen. 

Grand Prix 2018 Turniej-9
Wyniki:
1. Nędzarek Bartosz 7,0p.
2. Mróz Nikodem 5,5p.
3. Turek Mikołaj  5,5p.
4. Soszka Szymon  5,0p.
5. Pawlicz Filip  5,0p.
6. Szpura Bartosz 5,0p.
7. Jedraszczyk Kajetan  4,5p.
8. Babińska Liwia  4,5p.
9. Tokarek Hanna  4,0p.
10.Mróz Dominik 4,0p.
         w zawodach udział wzięło 33 zawodników.

Klasyfikacja generalna po 9 turniejach:
1. Turek Mikołaj  53,0p.
2. Nędzarek Bartosz  48,0p.
3. Hajdaś Adam  45,0p.
4. Kuryło Martyna  39,0p.
5. Jazukiewicz Gabriel  37,5p.
6. Szpura Bartosz  36,5p.
7. Mróz Nikodem  36,5p.
8. Mróz Dominik  35,0p.
9. Biercewicz Krystian  34,5p.
10. Jędraszczyk Kajetan  33,0p.
11. Olszewski Wojciech  31,0p.
12. Kucharczyk Aleksandra  30,0p.
13. Sztylke Wojciech 29,5p.
14. Soszka Szymon  29,5p.
15. Pawlicz Filip  29,0p.
          sklasyfikowano 58 szachistów.
Informacje i pełne zestawienia na www.bialypion.pl
 
 
 
 
 
 

2018/10/24, Zapraszamy na wyjątkowy "Koncert dla Niepodległej"

Dnia 28 października (niedziela) o godz. 19.00 w kościele  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Dolny Taras) po Mszy św. wieczornej odbędzie się "Koncert dla Niepodległej". Na organach zagra Tomasz Witkowski. Towarzyszyć mu będzie Dorota Piotrowicz-Witkowska (skrzypce i śpiew).
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej.

Współorganizatorzy:  Biblioteka Publiczna oraz Parafia p.w. NNMP w Gryfinie. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino. Sponsorem koncertu jest Powiat Gryfiński.
Wstęp wolny! Zapraszamy!


 

 

2018/10/17, Teatr Eliksir zaprasza na "Spotkanie po latach" w Gryfinie

Teatr Eliksir zaprasza na komedię „Spotkanie po latach”, która odbędzie się 28 października (niedziela) o godz. 19.00 w Gryfińskim Domu Kultury.

Jak zdobyć władzę? „Spotkanie po latach” to kolejne przestawienie Teatru Eliksir. Ta stworzona na bazie własnych improwizacji komedia pełna jest aluzji o osobistych doświadczeń aktorów. Jest w niej także wiele odniesień i aluzji do współczesności – w tym do naszej polskiej rzeczywistości, postrzeganej głównie z punku widzenia seniora-emeryta. Spotkanie po 40-tu latach byłych koleżanek i kolegów z „ławy szkolnej” w restauracji Wróbel przeradza się za sprawą „walizki pełnej kasy” w wiec przedwyborczy, na którym powstaje partia „Nierdzewni” a poszczególni uczestnicy zaczynają przygotowywać się do objęcia władzy w kraju. A jak się historia ta zakończy, dowiedzą się Państwo sami, oglądając spektakl i bawiąc się z Eliksirem.

Scenariusz: Janusz Janiszewski i zespół.
Reżyseria: Janusz Janiszewski
Czas trwania spektaklu: 50 minut.
OBSADA:
Józefa Łodykowska: Ziuta, Profesorka mniemanologii
Jolanta Błaszak: Artystka „Kizia Mizia”
Teresa Smolnik: Tereska kosmetyczka
Wiesława Glińska: Wiesia - Hinduska
Danuta Sikorska: Danka podróżniczka
Krystyna Gil: Krysia - kobieta wiecznie pracująca
Jerzy Romaniuk: Jurek poeta
Felicjan Stańczyk: Felek gangster

WSTĘP WOLNY

 

2018/10/26, Odznaczenie dla Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Gryfinie w osobach Prezesa Leopolda Granisa i Wiceprezesa Edwarda Seredyńskiego w dniu 26 października 2018 roku wręczyli odznaczenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino za zasługi dla związku.

Burmistrz podziękował za to niezwykłe wyróżnienie, dotychczasową działalność związku, a także podkreślił jak ważna jest ciągłość pamięci o pionierach którzy budowali od podstaw nasz kraj.

 

2018/10/30, Kabaret Łowcy.B wystąpił w Gryfińskim Domu Kultury
W piątek 26 października 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpił kabaret Łowcy.B. Satyrycy zaprezentowali w Gryfinie program "Noc muzeów". Gryfińska publiczność nie zawiodła, sala widowiskowa GDK wypełniła się wielbicielami dobrego humoru.

Kabaret Łowcy.B to teatr absurdu, który stworzyła grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego w roku 2002. Grupę przyjaciół połączył niezwykły sposób obserwowania rzeczywistości i jej parabolizowania na scenie.
Łowcy.B w niezwykle naturalny, inteligentny i przyjazny sposób wciągają w swój spektakl widza. Tak było i w Gryfinie. W swoich skeczach artyści nawiązywali także do gryfińskich spraw lokalnych. Publiczność żywo reagowała na kolejne odsłony kabaretowego spektaklu.

Prócz nowego programu widzowie mogli obejrzeć m..in parodię znanego teleturnieju "Jeden z dziesięciu", czyli konkursu niewiedzy ogólnej, skecz o coachingu czy brawurowo wykonany koncert życzeń na 4 mężczyzn i 35 rur. Warto zaznaczyć, że Łowcy.B. to jedyny kabaret który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo.
 
 
 
 
 
 
 

2018/10/19, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. Warsztaty fotograficzne "Z fotografią za Pan Brat"

 

2018/10/09, Kabaret Łowcy.B wystąpi w Gryfinie. Bilety już w sprzedaży!
W piątek 26 października 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi kabaret Łowcy.B. Kabaret zaprezentuje w Gryfinie program "Noc muzeów".
Początek pełnego humoru wieczoru o godzinie 18.

Bilety w cenie 60 zł, można już nabyć w kasie Kina Gryf (30 minut przed każdym seansem kinowym) oraz drogą elektroniczną poprzez zakładkę Kup Bilet na stronie gdk.com.pl.

Kabaret Łowcy.B to teatr absurdu, który stworzyła grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego a konkretnie jego filii w Cieszynie, w roku 2002.
Grupę przyjaciół połączył niezwykły sposób obserwowania rzeczywistości i jej parabolizowania na scenie. Okazało się to na tyle skuteczne że w rok po rozpoczęciu działalności artystycznej Łowcy wygrali najważniejszy w ówczesnym czasie festiwal kabaretowy PAKA odbywający się w Krakowie. Łowcy.B w niezwykle naturalny, inteligentny i przyjazny sposób wciągają w swój spektakl widza. Nie jest tu ważna powierzchowność ale wrażliwość i dystans nie tylko do otaczającego nas świata ale również do nas samych. To jedyny kabaret który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo. Ich spektakl to przede wszystkim gigantyczna dawka dobrej zabawy doprawiona muzyką.

Obecnie czynni Łowcy.B to Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch i Maciek Szczęch.

"Noc muzeów" to drugi program Łowców.B, w czteroosobowym składzie.
Oprócz tytułowego skeczu w muzeum, w którym artyści schodzą do publiczności i trzymają z nią kontakt przez cały czas, w tym programie zobaczyć będzie można między innymi:
- parodię 1 z 10 - znanego teleturnieju czyli konkurs niewiedzy ogólnej;
- czym jest coaching i szeroko pojęty rozwój osobisty, temat modny, na czasie i bardzo wdzięczny;
- czego nie robić jak nasze prośby zostaną wysłuchane;
- koncert życzeń na 4 mężczyzn i 35 rur;
oraz wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, wiele innych rzeczy.

Ostrzeżenie! Żaden spektakl nie jest taki sam. Tylko od Was zależy jak daleko poniesie aktorów w trakcie show!
 

2018/09/21, Głosowanie na BO 2019 rozpoczęte!

Rozpoczęło się głosowanie na zadania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.
Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców gminy Gryfino, którzy w roku głosowania kończą 13 lat.
Na głosowanie poświęcisz tylko chwilę, a z efektów będziesz cieszyć się przez kolejne kilka lat.

Regulamin głosowania:

 1. Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec stale zamieszkujący na terenie gminy Gryfino, który w roku głosowania kończy 13 lat.
 2. Ramowy wzór karty do głosowania, można pobrać TUTAJ.
 3. Zadania na karcie, umieszczane są w kolejności zgodnej z datą wpływu wniosku do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.
 4. Mieszkańcy zamieszkujący na terenie gminy Gryfino posiadający meldunek mogą głosować poprzez:
  1. bezpośrednie przekazanie karty do głosowania do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16,
  2. przesłanie karty do głosowania drogą pocztowa na adres: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino,
  3. elektroniczne przesłanie zeskanowanej karty do głosowania lub jej zdjęcia na adres e-mail: bo@gryfino.pl,
  4. system informatyczny gryfino.budzet-obywatelski.org,
  5. Mieszkańcy nieposiadający zameldowania na terenie gminy Gryfino mogą głosować na zadania wyłącznie osobiście, składając przy tym oświadczenie o zamieszkiwaniu na terenie gminy Gryfino.
 5. Na kartach do głosowania uprawnieni mieszkańcy dokonują wyboru maksymalnie trzech propozycji zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego.
 6. Każdy mieszkaniec może przekazać maksymalnie jedną kartę do głosowania.
 7. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie oraz niezawierające wymaganych danych będą uznane za nieważne.
 8. Ustalenie wyników polega na zsumowaniu głosów oddanych na każdą propozycję zadań na liście.

Głosowanie potrwa do 21 października 2018 roku.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie gryfino.budzet-obywatelski.org

 

2018/10/24, 43. Rajd Parasolowy za nami!
W sobotę 20 października 2018 odbył się organizowany przez Gryfiński Dom Kultury 43. Rajd Parasolowy. Uczestnicy rajdu mieli niezwykłą okazję udać się do Świnoujścia i odwiedzić znajdujące się tam ciekawe miejsca.

W rajdzie wzięło udział 50 osób. W tej grupie znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 (op. Wioletta Serwin) i Szkoły Podstawowej nr 2 (op. Patrycja Markowska), uczestnicy koła turystycznego z Gryfińskiego Domu Kultury ( którego instruktorem jest pomysłodawczyni rajdu Kamilla Gadomska) oraz indywidualni turyści.

Piechurzy odwiedzili m.in. Fort Gerharda.
Fort I Gerharda, zwany również Fortem Wschodnim to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Położony jest we wschodniej części miasta, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin w pobliżu latarni morskiej. Fort należy do najlepiej zachowanych do obecnych czasów pruskich nadbrzeżnych fortów artyleryjskich w Europie. Wybudowany został w latach 1856-1863, przeznaczony do obrony portu przed nieprzyjacielską flotą. Dwukondygnacyjna, owalna reduta, po 1863 r. otoczona wraz ze wschodnim fragmentem wałów ziemnych fosą wodną. Obecnie jest tu prowadzona działalność turystyczna i muzealna, jedna z najciekawszych inicjatyw związanych z tzw. żywą historią. Zwiedzanie fortu ma formę przeszkolenia wojskowego. Turyści zwiedzają fortecę pod opieką umundurowanego pruskiego żołnierza.

Odwiedzono także najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską w Świnoujściu.

Kolejnym miejscem gdzie dotarli uczestnicy Rajdu Parasolowego było Jezioro Turkusowe w Wapnicy. Powstało ono w zalanym wodami podziemnymi wyrobisku dawnej kopalni kredy, która była eksploatowana do końca II wojny światowej.
Z Wapnicy niebieskim szlakiem piechurzy poszli na punkt widokowy "Wzgórze Zielonka", z którego rozpościera się panorama na Zalew Szczeciński, wsteczną deltę Świny i Jezioro Wicko Wielkie.

Ważną częścią Rajdu Parasolowego jest konkurs na najpiękniejszy jesienny parasol. W tym roku do zabawy zgłoszono aż 17 parasoli. Wszystkie prace były tak piękne, że ich twórcy zostali tak samo nagrodzeni.

43. Rajd Parasolowy został dofinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/10/15, Grand Prix Gryfina 2018 Turniej- 8

Piękna, słoneczna jesienna sobota a w Pałacyku pod Lwami gwar i skupienie zarazem. Kolejne rozgrywki szachowe z cyklu Grand Prix Gryfina na rok 2018. Do ósmego turnieju eliminacji przystąpiło 30 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów, odbyło się 7 rund tempem 10 minut na partię, plus pięciosekundowy bonus za każdy ruch dla zawodnika. Zdecydowany prym w turnieju wiedli starsi zawodnicy, finaliści i medaliści ubiegłorocznych rozgrywek szkolnych. Młodsi, dzielnie starali się dotrzymywać im kroku. To dobry prognostyk, przed zbliżającymi się powiatowymi i wojewódzkimi zawodami. Sobotni turniej, zwycięsko i bez żadnej porażki, zakończył Nikodem Mróz 6,0p. przed Szymonem Soszką i Bartoszem Nędzarkiem obaj po 5,5p. oraz Admem Hajdasiem 5,0p. Wśród dziewcząt najlepsze miejsce zajęła Martyna Kuryło przed Kingą Dejewską obie 4,0p. i Niną Lesiak 3,5p. Warto tu zaznaczyć, że w zawodach wzięło udział aż 10 dziewcząt, brawo! Szybkimi krokami zbliża się finał. Do końca rozgrywek jeszcze tylko dwa turnieje eliminacyjne. Walka o miejsca w czołówce trwa, walka o dalsze miejsca nie mniej emocjonująca. Zwycięzców poznamy w grudniu.

Grand Prix Gryfina 2018 Turniej-8 WYNIKI:

1. Mróz Nikodem 6,0p.

2. Soszka Szymon 5,5p.

3. Nędzarek Bartosz 5,5p.

4. Hajdaś Adam 5,0p.

5. Turek Mikołaj 4,5p.

6. Szpura Bartosz 4,5p.

7. Gągoliński Przemek 4,5p.

8. Jazukiewicz Gabriel 4,5p.

9. Mróz Dominik 4,5p.

10. Kuryło Martyna 4,0p.

Sklasyfikowano 30 zawodników Komplet wyników oraz klasyfikacja generalna na www.bialypion.pl

Terminarz rozgrywek szachowych do końca 2018 roku:

• Grand Prix Gryfina 2018 T-9 - 27.10.2018r.

• Grand Prix Gryfina 2018 T-10 - 10.11.2018r.

• Torgelow-Open 2018 turniej międzynarodowy - 17.11.2018r.

• Grand Prix Gryfina 2018r. WIELKI FINAŁ - 08.12.2018r.

• XI Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych - 15.12.2018r.

 

2018/01/16, Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych:

wersja z tłumaczem migowym: https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs

wersja bez tłumacza: https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208,

 

2018/10/17, VI Edycja Festiwalu Czytania

Zapraszamy na szóstą edycję Festiwalu Czytania, podczas której po raz kolejny będziemy odkrywać wyobraźnię. W Bibliotece Publicznej w Gryfinie gościć będziemy panią Agatę Widzowską, autorkę takich książek jak: "Koń na receptę", "Grzywą malowane", "Galopem do gwiazd".

Spotkanie odbędzie się 20.10.2018 r. o godz. 14.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościelnej 24. Wstęp wolny.

 

2018/10/15, Informacja dla wyborców niepełnosprawnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniu wyborów samorządowych – tj. 21 października 2018 r. wyborcy niepełnosprawni będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu w celu dojazdu i powrotu z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego na terenie miasta i gminy Gryfino.

W tym celu potrzebę taką należy zgłosić w dniu wyborów pod nr telefonu  91 416 20 11 wew. 231 (Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16) w godz. 7.oo - 20.oo.

 

2018/10/19, Dzień Seniora w Przedszkolu nr 2 w Gryfinie

W dniu 19 października 2018 roku dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie przygotowały Dzień Seniora dla uczestników Dziennego Domu Senior Plus. Przedszkolaki przygotowały wspólne tańce, śpiewy i upominki dla przybyłych gości.

Wśród zaproszonych gości obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, który podziękował seniorom za dotychczasową działalność a dzieciom za piękny występ.  

 

2018/10/19, Rewitalizacja placów zabaw

Trwa rewitalizacja placów zabaw znajdujących się przy ul. Parkowej oraz ul. Kościelnej w Gryfinie. W ramach rewitalizacji zostaną zamontowane nowe urządzenia zabawowe, ławki i ogrodzenia. Wszystko z myślą o najmłodszych użytkownikach placów zabaw!

 

2018/10/18, Spotkanie z dziećmi z SP nr 1 w Gryfinie oraz SP w Penkun

W związku z realizacją projektu „Razem przez moje miasto” wynikającego z współpracy transgranicznej między Szkołą Podstawową nr 1 w Gryfinie a Szkoła Podstawową w Penkun w dniu 18 października 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się spotkanie z grupą około 40 uczniów w celu zapoznania dzieci z pracą Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, jego zastępców i pracowników oraz zadań jakie do nich należą. 

 

2018/10/17, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino z wizytą w Dziennym Domu Senior+

Gościnną wizytę w Dziennym Domu Senior+ w Gryfinie złożył Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Przy kawie, herbatce oraz słodkościach przygotowanych w ramach zajęć kulinarnych rozmawiano o codziennych sprawach, takich normalnych jak w rodzinie.

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie tradycyjnych piosenek ludowych.

 

2018/10/17, Dzień Edukacji Narodowej - spotkanie ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego Sekcja Emerytów i Rencistów w Gryfinie w dniu 17 października zorganizował w Klubie Nauczyciela w Gryfinie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Gryfińskiego Wojciech Konarski, Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Jerzy Miler, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz Prezes Gryfińskiego Oddziału ZNP Beata Gorzelańczyk.

Dla wszystkich przybyłych część artystyczną przygotowały dzieci z Gryfińskiego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka. 

 

2018/11/02, Festiwal Bajek w Przedszkolu „Kleine Oderwelse” w Pinnow

16 października 2018  roku dzieci z Przedszkola Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie  brały udział w Festiwalu Bajek w Przedszkolu „Kleine Oderwelse” w Pinnow. Spotkanie odbywał się w ramach projektu „Językowe i międzykulturowe umiejętności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci”, miało za zadanie pogłębić już istniejące kontakty pomiędzy dziećmi przedszkolnymi z partnerskich regionów oraz stworzyć możliwość budowania nowych przyjaźni opartych na wzajemnym szacunku i tolerancji. Podczas spotkania dzieci poznały treść bajki „Żółw ma urodziny” autorstwa Elisabeth Shaw, uczestniczyły w warsztatach teatralno – plastycznych, doskonaliły swoje umiejętności językowe podczas zabaw integracyjnych porozumiewając się w „języku Sąsiada”.

Projekt ten jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

 

2018/10/15, Marsz niebieskiej i różowej wstążki

Stowarzyszenie Amazonek "Ewa" w Gryfinie zorganizowało kolejny marsz życia. To już 10. edycja wydarzenia zorganizowana w naszym mieście. Październik to miesiąc walki z nowotworem piersi. Akcja stowarzyszenia ma na celu propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz poszerzenie naszej wiedzy dotyczącej choroby.Od kilku lat stowarzyszenie dopina do naszych ubrań obok różowej wstążki również niebieską. To symbol walki z nowotworem prostaty. W wydarzeniu brały udział również zaprzyjaźnione stowarzyszenia kobiet z Chojny oraz Schwedt.

Wydarzenie zostało współfinansowane z budżetu Gminy Gryfino.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/10/09, Informacja o zamknięciu mostu

Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie informuje, że w dniu 16.10.2018 r. w godzinach od 09.00 do godziny 14.00 w związku z pracami mechanizmu podnoszenia przęsła na moście Odrze Wschodniej (Regalicy) w Gryfinie w ciągu drogi nr 120 nastąpi całkowite zamknięcie mostu dla ruchu samochodowego i pieszego.

 

2018/10/15, Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 15.10.2018 r. odbyła się gminna uroczystość z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszeni goście zostali przywitani przez gospodarza uroczystości - Mieczysława Sawaryna - Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino oraz Pawła Nikitińskiego - Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest Gmina Gryfino, dyrektor Żłobka Miejskiego w Gryfinie, nauczyciele, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, nauczyciele szkół i przedszkoli oraz opiekun Żłobka Miejskiego w Gryfinie, którzy otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. Całość uroczystości udoskonalił występ uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, podczas którego można zastanowić się nad rolą edukacji w kształtowaniu postaw młodego pokolenia. To święto całej społeczności szkolnej – dyrektorów, nauczycieli, wychowawców a także pracowników niepedagogicznych. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino składa wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi życzenia sukcesów zawodowych i osobistych oraz wielu twórczych inicjatyw. Niech każdy dzień pracy będzie źródłem własnej satysfakcji oraz społecznego uznania a osiągnięcia podopiecznych będą najwspanialszą nagrodą i zachętą do dalszej pracy.

Nauczyciele, którzy po odbyciu stażu i zdaniu egzaminu uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego:

Pani Marta Olczak – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfinie
Pani Alicja Pietraszewska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfinie
Pani Oksana Radomska-Paździor – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfinie
Pani Karolina Złota-Wróbel – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfinie
Pani Magdalena Wasilewska - Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie
Pani Magdalena Łukasiewicz – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Justyna Siwik – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Agnieszka Zarębska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Agnieszka Litwiniuk – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Chwarstnicy
Pani Karina Malinowska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Gardnie
Pan Radosław Piwowarski – Nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie
Pani Halina Winkowska – Nauczyciel Przedszkola Nr 2 w Gryfinie
Pani Andżelika Antosiewicz – Nauczyciel Przedszkola Nr 3 w Gryfinie
Pani Aleksandra Mendrygał - Nauczyciel Przedszkola Nr 3 w Gryfinie

Nagrodzeni Dyrektorzy

Pan Sławomir Głuszak – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, który w roku 2018 obchodzi 40-lecie pracy pedagogicznej.
Pani Jolanta Kroczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie
Pani Elżbieta Wnuk – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie
Pani Danuta Bus – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Teresa Sarna – która do końca roku szkolnego 2017/2018 pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chwarstnicy

Pani Anna Frąckowiak – Kułdosz – która do końca roku szkolnego 2017/2018 pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gardnie
Pani Beata Wójcik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radziszewie
Pan Sławomir Fuks – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnicy
Pani Ilona Bara – Dyrektor Żłobka Miejskiego w Gryfinie
Pani Anna Główczyńska – Dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie
Pani Małgorzata Jabłońska – Dyrektor Przedszkola Nr 1 w Gryfinie
Pani Jolanta Krzak – Dyrektor Przedszkola Nr 2 w Gryfinie
Pani Ewa Januszewska – Dyrektor Przedszkola Nr 3 w Gryfinie
Pani Beata Brzóska – Dyrektor Przedszkola Nr 4 w Gryfinie
Pani Bogusława Maślana – Dyrektor Przedszkola Nr 5 w Gryfinie.

Nagrodzeni nauczyciele:

Pani Lidia Luberska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie
Pani Anna Sieńczak – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie
Pani Ewa Grządziel – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie
Pani Marzena Krzywiak – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie
Pani Marta Bańska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radziszewie
Pan Marcin Pietraszewski – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Chwarstnicy
Pani Irena Bis – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żabnicy
Pani Agnieszka Kaczmarek – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Ewa Kubis – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Gabriela Adamczuk – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pan Czesław Oleszczyszyn – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie
Pani Beata Piekarz – Nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie
Pan Jerzy Dudkiewicz – Nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie
Pani Lidia Kostrzewa – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Gardnie
Pani Joanna Opaczyńska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Gardnie
Pani Ewelina Łuczak – Nauczyciel Przedszkola Nr 1 w Gryfinie
Pani Janina Warzoszczak – Nauczyciel Przedszkola Nr 2 w Gryfinie
Pani Jolanta Kasperska – Bączkiewicz – Nauczyciel Przedszkola Nr 3 w Gryfinie
Pani Anita Garus Stachera – Nauczyciel Przedszkola Nr 4 z oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie
Pani Ewa Malecka – Nauczyciel Przedszkola Nr 5 w Gryfinie
Pani Joanna Jagiełło – Nauczyciel Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie.
Pani Adriana Mularczyk – Opiekun w Żłobku Miejskim w Gryfinie
Pani Wiesława Myszka – Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryfinie

 

2018/10/05, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Gryfino Bardziej Bezpieczne - warsztaty doskonalące dla dyspozytorów CKRW oraz koordynacji i prowadzenia poszukiwań osób zaginionych.

 

2018/10/19, Debata ewaluacyjna oraz przekazanie sprzętu medycznego

11 października 2018 roku w remizie OSP Radziszewo odbyła się Debata Ewaluacyjna na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas której nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu  medycznego zakupionego w ramach projektu z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Uroczystego przekazania sprzętu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Pan Mieczysław Sawaryn i Poseł na Sejm RP Pan Artur Szałabawka.

Gmina Gryfino zakupiła  4 szt. toreb ratowniczych R1 i 4 szt. defibrylatorów AED dla Jednostek OSP w Chwarstnicy, Radziszewie, Sobieradzu i Wełtyniu.

Zakupiony sprzęt zwiększy poziom bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Gminy Gryfino oraz wzrosną możliwości udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wyniku przestępstw, wypadków komunikacyjnych, pożarów i innych zdarzeń zagrażających życiu.

Całkowita wartość zadania wyniesie: 39 196,00 zł.

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości : 38 804,04 zł.

Wkład własny Gminy Gryfino: 391,96 zł.

 

2018/10/10, Bilety na mecz Polska-Portugalia wręczone!

W dniu 10 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się uroczyste przekazanie biletów na mecz Polska-Portugalia w Chorzowie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie którzy zwyciężyli w tegorocznej edycji Mini Mundialu. Nagrodę przekazali Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kasprzyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie oraz z ramienia organizatorów Grzegorz Matlak.

Mamy nadzieję że mecz przyniesie dużo emocji a przede wszystkim będzie zwycięski dla naszej reprezentacji.

 

2018/10/10, Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Gryfinie

W dniu 10 października 2018 r. odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski czyli uroczystości święta osób niewidomych i niedowidzących, podczas których pojawiły się władze samorządowe, sympatycy oraz członkowie koła. Na uroczystość przybyli: m.in. Jerzy Miler Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego, Mieczysław Sawaryn Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Ewa Sznajder Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino, Grzegorz Jastrowicz Naczelnik Wydziału Edukacji Spraw Społecznych oraz Józef Małosek dyrektor Powiatowego Związku Niewidomych okręgu zachodniopomorskiego, .

Członkowie Koła zajmują się pomocą oraz wsparciem w realizowaniu potrzeb osobom niewidomym lub tracącym wzrok. Związek zrzesza osoby niewidome i słabowidzące w celu ich społecznej integracji, rehabilitacji, wyrównywania szans w dostępie do informacji, edukacji, zatrudnienia, szeroko pojętej aktywności społecznej, a także w celu ochrony ich praw obywatelskich.

 

2018/10/09, Dzień Seniora w Czepinie

Wzorem ubiegłych lat 6 października 2018 roku zorganizowano święto dla seniorów w czepińskiej świetlicy. Była to wspaniała uroczystość ,w której wraz z seniorami brali udział Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Zdzisław Kmieciak, sołtys Józef Zajączkowski, ks.proboszcz Jerzy Brocławik.

Były tańce, konkursy, wyśmienita kolacja i serdeczna atmosfera. Uczczono także 270 rocznicę lokacji Czepina-Wintersfelde datowanej na 1748r. Uroczystość przygotowali lokalni społecznicy . To był wspaniały wieczór.

 

2018/10/05, Polityka społeczna w województwie zachodniopomorskim

W dniu 05 października 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się konferencja Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Rafalskiej, podsumowującą wszystkie programy społeczne zrealizowane w Województwie Zachodniopomorskim. Wśród zaprezentowanych programów znalazły się m.in. Rodzina 500+, Dobry Start, Karta Dużej Rodziny, Maluch+, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Senior+ oraz Opieka 75+.  W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, którzy  zaprezentowali efekty wdrożenia w naszej gminie programów społecznych w wyniku których powstały:

- Żłobek Miejski

- Dzienny Dom Senior+

- Środowiskowy Dom Samopomocy

- Mieszkanie Treningowe

Przedstawiona przez władze naszego miasta realizacja projektów dofinansowanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wzbudziła uznanie obecnej na spotkaniu Pani Minister. 

 

2018/10/04, Oświata w Gminie Gryfino - projekty zewnętrzne

W dniu 04 października 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały wszystkie zrealizowane projekty edukacyjne przez Gminę Gryfino ze środków zewnętrznych w latach 2015-2018 oraz te, które są w trakcie realizacji a także te które będą realizowane w przyszłości.

W konferencji oprócz lokalnych mediów uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Gryfino.

 

2018/10/03, Inauguracja roku akademickiego 2018/19 Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dnia 03 października 2018 roku w Gryfińskim Domu Kultury odbyła sie inauguracja roku akademickiego 2018/19 Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości odbył się występ uczniów ze Szkoły Muzycznej w Gryfinie oraz krótki wykład inauguracyjny. Obecni na inauguracji Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Jerzy Miler, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz zaproszeni goście podziękowali za rozpoczęcie już po raz dziewiąty roku szkolnego Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  

Przekazano wszystkim studentom informację dotyczącą planu wykładów i warsztatów na I-szy semestr.

 

2018/10/03, 48. Bieg Trangraniczny "Doliną Dolnej Odry"

Jak co roku 3 października w Święto Narodowe Zjednoczenia Niemiec odbył się Bieg Transgraniczny na dystansie 10,9 km z Gryfina do niemieckiego Gartz. Była to już 48. edycja tego wydarzenia. Zawodników z gryfińskiego nabrzeża wystartowali Burmistrz Miasta
i Gminy Gryfino oraz Burmistrz Gartz. Podczas święta państwowego naszych sąsiadów (Święto Narodowe Zjednoczenia Niemiec) już od wielu lat wraz ze stroną niemiecką organizowany jest bieg aby uczcić to wydarzenie.


 

2018/10/02, Grand Prix Gryfina 2018 - Turniej 7

W siódmym, eliminacyjnym turnieju Grand Prix Gryfina 2018 wystartowało 33 szachistów, reprezentantów wszystkich gryfińskich szkół oraz gości ze Szczecina i Gryfic. Zgodnie z regulaminem odbyło się siedem pasjonujących rund w nowym tempie gry. Zawodnik, na rozegranie całej partii miał dziesięć minut a dodatkowo za każdy wykonany ruch otrzymywał pięciosekundowy bonus. Było bardzo ciekawie, nie obyło się też bez sporych emocji, zwłaszcza w końcówkach. Na starcie stawiła się prawie cała czołówka tegorocznych rozgrywek. Zawody wygrał, będący ostatnio w dobrej formie Bartosz Nędzarek 6,5p. przed Mikołajem Turkiem i Adamem Hajdasiem obaj po 5,5p. Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Kuryło 4,5p. przed Hanną Tokarek I Aleksandrą Kucharczyk obie po 4,0p.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix 2018 sklasyfikowano już 56 zawodników. Na czele z dużą przewagą Mikołaj Turek 43.0p. tuż za nim Adam Hajdaś 36,5p. i Bartosz Nędzarek 35,6. oraz kolejną grupą pościgową z najlepszą dotychczas dziewczyną rozgrywek, Martyną Kuryło 31,0p. a także Gabielem Jazukiewiczem 29,0p. Krystianem Biercewiczem 27,5p. i Bartoszem Szpurą 27,0p.

Sezon rozkręca się. Przed szachistami kolejne turnieje i rozgrywki. W najbliższym czasie, ósmy i dziewiąty turniej Grand Prix oraz wyjazd na międzynarodowy turniej do Torgelow. Rozpoczynają się także zajęcia szkoleniowe dla wszystkich grup. Szczegóły na stronie www.bialypion.pl.

 

2018/10/15, Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w Gardnie

Wyjątkowa dla każdego ucznia uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Gardnie. Najmłodsi uczniowie wśród zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie.

Uczniowie przygotowali również część artystyczną przeznaczoną dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

2018/09/25, Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w pierwszy poniedziałek pażdziernika ,tj. dnia 1 października 2018 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie z siedzibą przy ul. 1 Maja 16 będzie otwarty dla interesantów od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Kasa czynna od godz. 9.00 do godz. 17.00.

Mieczysław Sawaryn
                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
 

2018/10/09, Wizyta podróżnika Grzegorza Węgrzyna w Bredzie

W dniu 30 września 2018 roku Kapitan Grzegorz Węgrzyn odwiedził Bredę czyli miasto wyzwolone z okupacji niemieckiej przez korpus pancerny Gen. Stanisława Maczka. Poniżej przedstawiamy relację z tego wydarzenia przedstawioną przez Pana Węgrzyna.                        

Moje spotkania z historią.

"We wszystkich moich dotychczasowych rejsach i podróżach starałem się znaleźć kawałek polskiej historii i spotkać ludzi, którzy ją tworzyli. Tak też było i tym razem, gdy miałem

pojechać do Ijmuiden /port przed Amsterdamem w NL/ sprowadzić jacht żaglowy do Śzczecina.

Jako, że jest to niedaleko od Bremy, miasta wyzwolonego z okupacji niemieckiej, przez korpus pancerny Gen. Stanisława Maczka, postanowiłem zobaczyć w jaki sposób Holendrzy uhonorowali polskiego żołnierza i jako przedstawiciel społeczności gryfińskiej złożyć kwiaty i zapalić znicz na cmentarzu wojskowym. Z taką myślą udałem się do Burmistrza UMiG Gryfino Pana Mieczysława Sawaryna z pytaniem, czy jest to dobry pomysł. Pan Burmistrz od razu przystał na mój pomysł

i zaproponował, aby znicz był z ramienia społeczności gryfińskiej, a kwiaty to już na miejscu dam sobie radę. Tak też się stało. We wszystkim na miejscu pomagał mi Karol Majak, wolontariusz z „Paczki dla Bohatera”, a mieszkający 40 km od Bredy. Organizacyjnie wszystko zagrało na tip-top:

odwiedziliśmy wspólnie Cmentarz Honorowy na Etensebaan, gdzie został postawiony znicz z wygrawerowaną tabliczką : 

                          „W HOŁDZIE POLEGŁYM ŻOŁNIERZOM POLSKIM”

                                          Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                  wraz z mieszkańcami

Odwiedziliśmy również Wilhelmina Park , gdzie znajdują się pomniki na cześć Polaków. Przy nich to właśnie odbywają się uroczystości w dzień wyzwolenia Bredy przez Wojsko Polskie, pod dowództwem Gen. Stanisława Maczka."

 

2018/04/20, Wykaz aptek

Informujemy, iż w ramach gminnego systemu odbierania odpadów komunalnych mieszkańcy Gminy Gryfino mają możliwość bezpłatnego dostarczenia opakowań po lekach oraz przeterminowanych leków do punktów aptecznych ujętych w wykazie aptek przyjmujących odpady od mieszkańców. Jednocześnie przypominamy, iż w/w odpady można oddawać bezpłatnie do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) działających na terenie Gminy Gryfino (Baza Transportu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Targowa 9 oraz teren składowiska odpadów Gryfino-Wschód).

WYKAZ APTEK Z TERENU GMINY GRYFINO
DO KTÓRYCH MOŻNA BEZPŁATNIE ODDAĆ
OPAKOWANIA PO LEKACH
I PRZETERMINOWANE LEKI
POCHODZĄCE Z ODPADÓW KOMUNALNYCH

1. Apteka, 74-100 Gryfino, ul. Łużycka 3 F
2. Apteka "Verbascum", 74-101 Gryfino, ul. 11 Listopada 16
3. Apteka Gryfińska, 74-100 Gryfino, ul. Piastów 10A
4. Apteka Cefarm nr 81-064 , 74-100 Gryfino, ul. Grunwaldzka
5. Apteka "Mandragora" , 74-101 Gryfino, ul. Krasińskiego 89
6. Apteka "Vademecum" , 74-100 Gryfino, ul. 1 Maja 15 H
7. Apteka , 74-101 Gryfino, ul. 11 Listopada 66 – 68
8. Apteka "Muszkieter" , 74-100 Gryfino, ul. 9 Maja 14
9. Apteka "W Galerii" , 74-100 Gryfino, ul. Flisacza 63

 

2018/05/09, Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa zachodniopomorskiego do skorzystania z dotacji na usługi doradcze, nawet do 50 tys. zł w ramach projektu „Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.16 RPO WZ 2014-2020.

Usługi, na które można dostać dofinansowanie, dotyczą doradztwa świadczonego przez Instytucje Otoczenia Biznesu, w szczególności w zakresie:

·         transferu technologii,

·         ochrony własności intelektualnej,

·         kojarzenia partnerów gospodarczych i jednostek naukowych do współpracy w zakresie B+R, 

·         wprowadzania nowych modeli biznesowych, nowych produktów i usług (w tym m. in. analizy rynkowe, badania marketingowe, analizy FTO),

·         jakości (projektowanie, wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania, certyfikacja zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, aparatury kontrolno–pomiarowej lub kwalifikacji personelu),

·         korzystania z finansowania zewnętrznego, m.in. przygotowanie biznes planów i teaserów inwestycyjnych, doradztwo prawne i biznesowe w negocjacjach z finansującymi,

·         ekoinnowacji i efektywności zasobów,

·         wspomagania innowacji w sektorze usług i projektowania,

·         opracowania strategii ekspansji na rynki zagraniczne – wyłącznie dla przedsiębiorstw działających w zakresie inteligentnych specjalizacji regionu.

Nabór wniosków jest ciągły i trwa od 15 marca 2018 r. do 30 września 2019 r. lub do czasu osiągnięcia zaplanowanej docelowej liczby Grantobiorców, tj. 236 MŚP, lub do momentu wyczerpania wysokości środków przeznaczonych na granty. 

Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego Grantobiorcy wynosi 50 000,00 zł (do 50% wydatków kwalifikowalnych specjalistycznej usługi doradczej).

Szczegółowe informacje o projekcie oraz dokumenty zgłoszeniowe: http://www.zarr.com.pl/pl/granty-na-doradztwo

Zapraszamy do kontaktu z Doradcą Przedsiębiorcy, który udzieli bezpłatnej konsultacji na temat możliwości uzyskania wsparcia oraz wyboru Instytucji Otoczenia Biznesu:

tel. 91 813 64 51                                  

e-mail: innowacje@zarr.com.pl 

Biuro projektu:

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ul. św. Ducha 2 (parter, pok. 8)

70-205 Szczecin

tel. 91 813 64 51, 91 43 29 302, 91 43 29 332

 

 

 

2018/09/26, Rodzinna Gra Miejska "„Od Syberii do Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego”

Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają na rodzinną grę miejską pt.: „Od Syberii do Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego”.

Gra, która odbędzie się 29.09.2018 r. (sobota), między godzinami 12.00 a 17.00 to nic innego, jak godzinny spacer ulicami Gryfina w poszukiwaniu śladów historii naszego miasta. W grze uczestniczyć mogą zarówno pojedyncze osoby, jak większe np. rodzinne lub koleżeńskie grupy. Do gry można przystąpić w dowolnym czasie między 12.00 a 16.00 (między 16.00 a 17.00 na własne ryzyko). Nie prowadzimy zapisów.

Start o godz. 12.00 przy skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Łużyckiej. Tam uczestnicy otrzymają mapki z trasą do pokonania oraz pierwsze zadania. Po drodze należy odwiedzić 5 przystanków gry i na podstawie własnej inteligencji oraz otrzymanych informacji, odpowiedzieć na takie min. pytania:

·        Gdzie produkowano najpyszniejszą oranżadę pod Słońcem?

·        Gdzie była pierwsza po wojnie piekarnia?

·        Gdzie stoi dotąd pierwszy zbudowany po wojnie budynek?

·        W którym miejscu stał dom handlowy „Radefeld”?

·        Jakie tajemnice kryje wieża gryfińskiego kościoła?

·        W którym roku odbudowano most na Regalicy?

·        Czy gryfiński kościół ma komin?

·        W którym roku powstała opozycja antykomunistyczna w Gryfinie?

·        Gdzie pozostały resztki dawnego kina „Gryf”?

·        Które miejsce odwiedził w naszym mieście Jacek Kuroń?

Każdy zespół, który odwiedzi wszystkie przystanki otrzyma nagrodę, zaś ci którzy zdobędą najwięcej punktów – nagrody specjalne. Rozdanie tych nagród jest przewidziane na godz. 18.00.

Grę zakończy rozdanie nagród, połączone z ogniskiem (Święto Pieczonego Ziemniaka organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1) i potańcówką przy muzyce retro w okolicy dawnego „grzybka” w pobliżu plaży na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. 

Współorganizatorami rodzinnej gry miejskiej są: Gryfińskie Stowarzyszenia „Pamięć i Prawda”, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie oraz OSP w Radziszewie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Mapa Finisz

 

2018/10/11, „Warsztaty polsko-niemieckie. Propagowanie zdrowego stylu życia”

W ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w dniach 26 – 28 września 2018r.  uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie kontynuowali rozpoczętą w zeszłym roku szkolnymwspółpracę z Gesemtschule Talsand
w Schwedt. W Międzywodziu odbyło się trzydniowe spotkanie młodzieży z obu szkół „Warsztaty polsko-niemieckie. Propagowanie zdrowego stylu życia”, podyktowane chęcią nauki języka niemieckiego, wzajemne zainteresowanie sportem, ochroną  środowiska, propagowaniem zdrowego stylu życia i wiedzą o regionie.

W pierwszym dniu wyjazdu Technolog Żywności  i  Żywienia Człowieka  pani Anna Snoch przeprowadziła zajęcia kulinarne ”Wiem co jem” oraz  pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie zostali  zapoznani  z piramidą żywieniową -  grupą produktów niezbędnych w codziennej diecie ze składem chemicznym i wartościami  odżywczymi danych produktów oraz korzyści zdrowotnych w codziennej diecie. Uczestnicy  przygotowywali  soki z owoców, tartinki, koreczki, sałatki owocowe, ciasteczka owsiane, mufinki, które później ze smakiem degustowali.

Organizatorzy  promując  wśród młodzieży zdrowy styl życia, zorganizowali gry i zabawy sportowe oraz długie spacery nad morze. Wieczorem w celu zintegrowania uczestników projektu zorganizowano ognisko. Przy dźwiękach muzyki uczniowie miło spędzali czas.

Kolejnego dnia, po śniadaniu odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Młodzież zdobywała wiedzę na temat flory i fauny polskiego wybrzeża. Byliśmy także w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie przewodnik w bardzo przystępny i interesujący sposób opowiadał o losach zwierząt znajdujących się w zagrodzie. Dużą atrakcją dla młodzieży były zajęcia na basenie i ćwiczenia na siłowni.

W ostatnim  dniu  Inspektor Pierwszej Pomocy PCK pan Zbigniew Kozakiewicz przeprowadził szkolenie udzielania pomocy przedmedycznej. Młodzież otrzymała wyczerpujące informacje na temat: zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wstępnej oceny stanu poszkodowanego, przeprowadzania resuscytacji, jak postępować z nieprzytomnym,  tamować krwotoki i rany, oparzenia. Każdy uczestnik warsztatów dokonywał symulacji udzielania pomocy z użyciem defibrylatora na manekinie. Przed wyjazdem do domu, udaliśmy się na pożegnalny spacer nad morze.

Opiekunami projektu byli: pani Beata Piekarz, pani Anna Snoch, pani Dajana Lorek, pani Julia Szafran, pani Aldona Małyska i pan Zbigniew Kozakiewicz.

Dzięki dużemu zaangażowaniu organizatorów, cele i zadania projektu w pełni zostały zrealizowane. Udział w projekcie  pozwolił młodzieży poszerzyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, przybliżyć wiedzę na temat otaczającej nas przyrody, nabyć umiejętność udzielenia pomocy przedmedycznej, nawiązywać przyjaźnie  sprzyjające integracji polsko-niemieckiej.

 

2018/09/26, Projekt w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Gmina Gryfino za pośrednictwem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie współpracuje ze szkołą w Schwedt od osiemnastu lat. W celu zacieśnienia i pogłębienia kooperacji w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska. Szkoła kontynuuje współpracę, rozpoczętą w zeszłym roku szkolnym z Gesemtschule Talsand w Schwedt. W ramach przygotowanego projektu organizuje „Warsztaty polsko-niemieckie. Propagowanie zdrowego stylu życia”, które odbędą się w Międzywodziu w dniach 26, 27, 28 września.

Przez wspólne spędzanie czasu, poznawanie historii regionu, organizowanie warsztatów kulinarnych, zajęć przedmedycznych, zabaw integracyjnych, chcemy znieść bariery językowe, wynieść doświadczenia, wspomagać rozwój pasji i zainteresowań, promować zdrowy styl życia, sport oraz edukację przyrodniczą. Pragniemy budować zdrowe relacje między młodzieżą obu szkół, zacieśniać więzi, nawiązywać przyjaźnie.

 

2018/09/25, Konsultacje społeczne aktualizacji Strategii ZIT SOM

Instytucja Pośrednicząca Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych  - Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego  zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych aktualizacji Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego  (ZIT SOM) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Strategia ZIT SOM jest podstawowym dokumentem określającym zidentyfikowane potencjały rozwojowe obszaru metropolitalnego w sferze gospodarczej, społecznej, transportowej oraz klimatycznej.

Celem niniejszych konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat dokumentu oraz zadań zaplanowanych do realizacji. Zebrane informacje zostaną rozpatrzone w toku prac nad dokumentem, a zaktualizowana Strategia ZIT SOM zostanie przedłożona do ustawowego zaopiniowania przez Ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego oraz Instytucję Zarządzającą RPO WZ 2014-2020.

Konsultacje dokumentu trwać będą do 28 września 2018 r.

Wszelkie informacje znajdują się pod adresem:

http://zit-som.szczecin.pl/index.php/aktualnosc/438-zapraszamy-do-konsultacji

Państwa uwagi na temat Strategii ZIT SOM prosimy przesyłać na załączonym formularzu na adres e-mail: zit@som.szczecin.pl

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących założeń Strategii ZIT SOM prosimy kontaktować się z Biurem ZIT za pośrednictwem poczty elektronicznej  lub nr telefonu 91 421 71 60.

 

2018/09/27, LII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 27 września odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Podczas obrad przedstawiono nowo wybranego Prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie Pana Zbigniewa Miklewicza.

Przed podjęciem uchwały dot. Strategii Rozwoju Gminy Gryfino do 2030 roku odbyła się prezentacja pokazująca jak będzie przebiegał rozwój Gminy Gryfino do 2030 roku.

Rada Miejska w Gryfinie
VII KADENCJA
Elżbieta Kasprzyk
Tomasz Namieciński
Zdzisław Kmieciak
Guga Rafał
Hładki Krzysztof
Kawka Jacek
Skrzypiński Janusz
Trzepacz Zenon
Witowska Jolanta
Piotr Zwoliński
Roland Adamiak
Leszek Jaremczuk
Łukasz Kamiński
Zbigniew Kozakiewicz
Marcin Para
Marcin Pazik
Małgorzata Rubczak
Czesław Skonecki
Ireneusz Sochaj
Bogdan Warda
Małgorzata Wisińska

 

2018/09/07, „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie zachodniopomorskim”

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. zachodniopomorskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie zachodniopomorskim”

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Forma pracy:

• mapa + opis

• tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf

• zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

Zasady:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. zachodniopomorskiego w wieku od 15 do 115 lat. 

2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa zachodniopomorskiego.

3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa.

4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim. SUMA NAGRÓD 1500 zł I miejsce: 1000zł II miejsce: 500 zł. Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: konkurs@clicktrans.pl. W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

 

2018/09/25, Konferencja Prasowa dot. inwestycji drogowych w Gminie Gryfino

W dniu 25 września 2018 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP Artura Szałabawki, Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Kasprzyk dotycząca zatwierdzenia przez Ministra Infrastruktury dwóch dużych inwestycji drogowych, które zostaną zrealizowane na terenie Gminy Gryfino. Chodzi o obwodnicę Gryfina oraz budowę nowego przebiegu drogi 31 w północnej części gminy, omijającego Czepino, Daleszewo i Radziszewo.

Oba zadania są uzgodnione przez ministerstwo co oznacza, że znajdą się w programie działań przewidzianych do realizacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych o. Szczecin jeszcze w tym roku przystąpi do realizacji prac przygotowawczych. Pierwszym etapem będzie wykonanie szczegółowej koncepcji wraz z badaniami geologicznymi. Drugim - przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Szacunki ministerstwa mówią o kwocie 49,5 miliona złotych na obwodnicę Gryfina oraz 83,7 miliona złotych na nową drogę 31.

Obwodnica Gryfina: klasa GP - długość 5,6 km – przekrój 2x3,5 m.
Obwodnica ominie Gryfino od wschodu. Trasa wyprowadzi z Gryfina ruch tranzytowy, omijając newralgiczne miejsce w postaci wiaduktu pod linią kolejową o skrajni pionowej 2,7 m na obecnym przebiegu drogi krajowej. Inwestycja posiada decyzję środowiskową wydaną w 2012 roku. Znany jest przebieg drogi i środowiskowe uwarunkowania jej realizacji. Konieczne do wykonania są dalsze prace przygotowawcze – opracowanie Koncepcji Programowej wraz z badaniami geologicznymi.

Harmonogram prac:
IV kwartał 2018 – ogłoszenie przetargu na Koncepcję Programową
II kwartał 2019 – podpisanie umowy na realizację prac przygotowawczych
IV kwartał 2020 – ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy
Realizacja inwestycji 2022-2024

Nowy odcinek drogi krajowej 31: klasa GP – długość 9,6 km – przekrój 2x3,5 m
Budowa nowego przebiegu DK31 od węzła Radziszewo do Gryfina, łącznie z przebudową węzła drogowego Radziszewo. Nowa trasa według wstępnych założeń będzie przebiegała po wschodniej stronie istniejącej DK31. Pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z miejscowości położonych przy obecnym przebiegu drogi.
Inwestycja nie posiada dokumentacji studialnej. Konieczne jest wyznaczenie przebiegu trasy i przeprowadzenie całego zakresu prac przygotowawczych.
Planowane jest ogłoszenie przetargu na cały komplet dokumentacji – Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami Koncepcji Programowej i badaniami geologicznymi. W toku prac przygotowawczych zostanie uzyskana decyzja środowiskowa.

Harmonogram prac:
IV kwartał 2018 – ogłoszenie przetargu na komplet prac przygotowawczych
II kwartał 2019 – podpisanie umowy na realizację prac przygotowawczych
II kwartał 2021 – uzyskanie decyzji środowiskowej
I kwartał 2022 – ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę
Realizacja inwestycji 2023-2025


 

2018/09/18, LII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 27 września 2018 r. o godz. 10.00 odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Porządek obrad

 

2018/09/17, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Organizacja wyjazdu edukacyjno-patriotycznego"

 

2018/09/24, Widowisko historyczne "Orły nad Driel"

Za nami kolejne widowisko historyczne w naszym mieście które odbyło się w sobotę 22 września 2017 roku na gryfińskim nabrzeżu. 

Dzień przed wydarzeniem czyli 21 września odbyły się zajęcia edukacyjne w szkołach prowadzonych przez Gminę Gryfino.

Gardno

Radziszewo

Żabnica

SP1 Gryfino

ZSO Gryfino

Chwarstnica

SP3 Gryfino

W dzień wydarzenia od południa odbyła się prezentacja wyposażenia wojskowego w której udział wzięły grupy rekonstrukcyjne oraz jednostki wojskowe.

Od godziny 15.00 na gryfińskim nabrzeżu odbyły się występy przygotowane przez gryfińskich przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Muzycznej w Gryfinie.

Około godziny 16.00 Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino zaprosili wszystkich mieszkańców do pozytywnego odbioru wydarzenia.

 

Główna atrakcja wydarzenia czyli widowisko historyczne "Orły nad Driel" przygotowane przez Gminę Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza rozpoczęło się o godz. 17.00

Po rekonstrukcji odbył się koncert zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Sponsorem Głównym Wydarzenia było PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Ministerstwo Obrony Narodowej,
Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc
www.szczecin.uw.gov.pl
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michał Jach.

Partnerzy Wydarzenia:
Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Szczecin, TVP Historia, Polskie Radio Szczecin, Gazeta Gryfińska, Nowe 7 Dni Gryfina.

 

2018/09/14, Widowisko Historyczne "Orły Nad Driel"

Widowisko historyczne „Orły nad Driel" w Gryfinie!
Kolejne widowisko historyczne w naszym mieście odbędzie się już w sobotę 22 września 2018 roku na gryfińskim nabrzeżu! Wyjątkowe wydarzenie zostanie poprzedzone zajęciami edukacyjnymi prowadzonymi w szkołach na terenie gminy. W piątek 21 września rozpoczną się spotkania z młodzieżą, których tematem będzie historia polskiej 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Prelekcje wzbogacone będą prezentacją uzbrojenia oraz wyposażenia bojowego, używanego przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.

W sobotę wydarzenia w naszym mieście rozpoczną się już od godziny 12.00. Od południa trwać będzie prezentacja wyposażenia wojskowego w ramach otwartego muzeum techniki wojskowej oraz pokaz militariów na Placu Księcia Barnima I. W pokazie wezmą udział grupy rekonstrukcyjne oraz jednostki wojskowe. To właśnie w tym miejscu będzie można obejrzeć czołgi, samochody transportowe oraz oddziały rekonstrukcyjne. Zaprezentowane zostaną między innymi: Działo samobieżne Sturmgeschutz II Ausf. G., samochód pancerny Panzerspaehwagen Sd.Kfz. 247 Ausf. B, Samochody terenowe Volkswagen Typ 82, Działo piechoty 7,5 cm Infanteriegeschutz 43 oraz replika niemieckiego samolotu myśliwskiego.

Od godziny 15.00 na gryfińskim nabrzeżu odbywać się będą występy amatorskich zespołów muzycznych.

O godzinie 17.00 rozpocznie się główna atrakcja wydarzenia czyli widowisko historyczne "Orły nad Driel" przygotowane przez Gminę Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Inscenizacja zaciętych walk w rejonie holenderskiej miejscowości wpisuje się w szeroko rozumiane obchody w Gminie Gryfino 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Główne widowisko historyczne będzie miało miejsce na nabrzeżu w Gryfinie z udziałem ponad 200 rekonstruktorów w mundurach amerykańskich, polskich, brytyjskich i niemieckich z okresu II wojny światowej. Całość rekonstrukcji historycznej „Orły nad Driel” opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem merytorycznym, zrealizowanym przez historyków wojskowości. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach wydarzenia będą miały formułę bezpłatną dla widzów. Na terenie imprezy rozstawione będą telebimy relacjonujące obraz z kamer oraz system nagłośnieniowy dla polepszenia komfortu odbioru spektaklu przez widzów. Już dzisiaj zapraszamy Państwa na to wyjątkowe widowisko historyczne! Zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie! Po rekonstrukcji zapraszamy na koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni! Polski zespół rockowy założony w marcu 1987 w Krakowie przez Bogdana Łyszkiewicza, Wojciecha Namaczyńskiego, Waldemara Raźnego, Jacka Królika i Jarosława Sokoła. Jednym słowem melodyjne, mocne brzmienie, z dawką zaraźliwej, pozytywnej energii. Ale nie ma się co rozpisywać – przybądź na najbliższy koncert aby się przekonać z kim tak naprawdę masz do czynienia...

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Sponsorem Głównym Wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc www.szczecin.uw.gov.pl
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michał Jach.
Partnerzy Wydarzenia:
Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o.
Patronat medialny nad imprezą objęło TVP Szczecin www.szczecin.tvp.pl, TVP Historia oraz Polskie Radio Szczecin.

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy masowej pn. "Orły nad Driel" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków oraz parking umiejscowiony przy środkowej części nabrzeża od dn. 20.09.2018r. od godziny 7:00, do dnia 23.09.2018r. do godz. 7:00
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY !

W dniu 22.09.2018 r. w godz. 15.00-19.00 będzie zamknięta droga wojewódzka nr 120 z Gryfina do Mescherin dla ruchu kołowego i pieszego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, jaka odbędzie się 22 września 2018 oraz uczestnictwem w niej.

"Orły nad Driel"- regulamin imprezy masowej

"Orły nad Driel"- regulamin terenu imrezy


 

2018/09/18, Rajd rowerowy Gryfino-Borzym-Gryfino
W sobotę 22 września 2018 zapraszamy na rajd rowerowy Gryfino-Borzym-Gryfino. Organizatorem rajdu jest Gryfiński Dom Kultury.
Celem rajdu jest popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych gminy Gryfino, promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie turystyki rowerowej i integracja społeczności lokalnej.

Zgłoszenia na rajd przyjmuje Kamilla Gadomska, instruktor turystyki w Gryfińskim Domu Kultury do 20 września 2018, tel. 695 455 771.

W rajdzie planuje się udział do 30 osób. O udziale w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zbiórka uczestników rajdu: o godz. 9.30 w Gryfinie - na początku ścieżki rowerowej w kierunku Szczawna (przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i ścieżki rowerowej nad Jezioro Wełtyńskie).
W trakcie rajdu planowane są postoje w miejscowościach, przez które przebiega trasa, a także tam, gdzie będzie to konieczne z uwagi na bezpieczeństwo uczestników oraz ich potrzeby.

Trasa rajdu:
Gryfino - Szczawno - Wirówek - Chwarstnica - Borzym - Chwarstnica - Wirów (ognisko - własny prowiant ) - Szczawno - Gryfino (dystans: ok. 30 km)
Rajd przebiega w większości ścieżką rowerową (oprócz dojazdów do kościołów w Chwarstnicy i Borzymiu oraz na ognisko do Wirowa i z powrotem na ścieżkę rowerową).

Szczegółowy regulamin rajdu, karta zgłoszenia i klauzula informacyjna dotycząca zbierania danych osobowych znajdują się w załączniku.
 
 

2018/09/18, Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza na spotkanie z Mariuszem Czubajem, autorem najnowszego kryminału pt.: „Dziewczynka z zapalniczką”. Odbędzie się ono 21 września 2018 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej przy ul. Kościelnej 24.

„Dziewczynka z zapalniczką” to książka, która wciąga od pierwszych stron! Katarzyna Bonda o mówi o niej: „Po prostu petarda”! Nowy mroczny kryminał Mariusza Czubaja to przykuwająca uwagę intryga i trzymająca w napięciu fabuła.

Rok 2011. W lesie nieopodal Katowic zostaje zastrzelony emerytowany policjant, Jacek Szymon. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się wcześniej w bagażniku samochodu, w którym znaleziono ciało. Heinz będzie trzeci. Profiler, przechodzący ciężkie załamanie nerwowe i przebywający na przymusowym urlopie, zostaje poproszony o dyskretną przysługę i po raz pierwszy zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Sprawę komplikuje także to, że pierwszy raz o pomoc prosi Heinza miejscowy gangster. Trop będzie prowadził ku wydarzeniom sprzed lat, które położyły się cieniem na karierze Jacka Szymona. W jednej z piwnic znaleziono wówczas zmasakrowane zwłoki dziewczynki w czerwonych baletkach. Sprawy, której nadano operacyjny kryptonim „Dziewczynka z zapalniczką”, nigdy nie rozwiązano.

Spotkanie dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

2018/09/20, Spotkanie w ramach Transgranicznego Planu Działania

W dniu 18 września 2018 r. w Gryfinie odbyło się kolejne z cyklu spotkanie z przedstawicielami Gmin wchodzących w skład polsko-niemieckiego obszaru gospodarczego Doliny Dolnej Odry. Cykl spotkań dotyczących zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty na polsko-niemieckim obszarze gospodarczym Doliny Dolnej Odry w ramach Transgranicznego Planu Działania mają na celu zbadanie potrzeb w zakresie współpracy pomiędzy gminami uczestniczącymi w Transgranicznym Planie Działania i wypracowanie wspólnych projektów wiodących.

Podczas spotkania w Gryfinie omówione zostały cele i potrzeby gmin dotyczące projektów wiodących w obszarze „Edukacja”. Gmina Gryfino przedstawiła partnerom także dobry przykład działań w tym obszarze, jakim był udział w projekcie „Niemieckie Centrum ds. Młodzieży, Edukacji i Komunikacji w związku gmin Oder – Welse – gminie Passow i gminie Pinnow oraz w gminach Chojna, Gryfino, Kołbaskowo, Stare Czarnowo i Wałcz”, którego efektem była przebudowa budynku na potrzeby Przedszkola Nr 4 im. Pszczółki Mai przy ul. Kościuszki 17 w Gryfinie, doposażenie placów zabaw a także zakup materiałów i pomocy dydaktycznych w Przedszkolu Nr 3 im. Kubusia Puchatka w Gryfinie, Przedszkolu Nr 4 im. Pszczółki Mai w Gryfinie a także w Przedszkolu Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie. W przedszkolu Nr 5 w ramach ww. projektu została również przebudowana kuchnia i pomieszczenia z jej zaplecza. Kolejne z cyklu spotkań odbędą się w Pinnow z zakresu „Usługi użyteczności publicznej”, w Dębnie
z zakresu „Gospodarka” oraz w Baniach z zakresu „Kultura i turystyka”. 

 

2018/09/18, Gminne uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Dzień Sybiraka

W dniu 17 września 2018 roku odbyły sie Gminne Uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Dzień Sybiraka.

 

2018/09/11, Budżet Obywatelski 2019 - projekty zweryfikowane

Zespół do spraw budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na 2019 rok zaprezentował listę projektów, które zostały zweryfikowane pozytywnie i będą podlegać głosowaniu. Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 5 propozycji.

1. Doświetlenie miejscowości wiejskich: Bartkowo, Pniewo, Steklno, Stelinko - 246.000,00 zł

2. Budowa wybiegu dla psów „park dla psów” w Parku Miejskim w Gryfinie – 68.103,00 zł

3. Modernizacja istniejącego  Skateparku przy ulicy Sportowej w Gryfinie - 442.998,23  zł

4. SAS- Strefa aktywności sąsiedzkiej - 150.000,00 zł

5. Budowa siłowni zewnętrznych w miejscowościach Borzym, Dołgie, Parsówek i Sobiemyśl jako miejsc rekreacji i ćwiczeń dla mieszkańców - 73.000,00 zł

Protokół zespołu

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty rozpocznie się 21 września i potrwa do 21 października.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Gryfina za aktywny udział w zgłaszaniu propozycji!

 

2018/09/10, Gminne uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Dzień Sybiraka

W dniu 17 września 2018 na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie odbędą się gminne uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz obchody przypadającego w tym dniu Dnia Sybiraka.

Podczas ceremonii z udziałem kombatantów, zaproszonych gości oraz władz samorządowych nastąpi uroczyste złożenie wieńców i kwiatów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach.

Porządek czasowy:
12.00 Początek uroczystości 
* Przywitanie, słowo wstępne, wprowadzenie
* Występ młodych recytatorów GDK
* Wystąpienia oficjalne
* Wspólna modlitwa 
* Złożenie kwiatów
*Wyprowadzenie sztandarów
 

2018/09/10, XVII Gryfiński Koncert Organowy

16 września (niedziela), o godz. 19.00 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po mszy św. wieczornej odbędzie się XVII Gryfiński Koncert Organowy.

Na organach zagra Julian Gołosz zaś utwory zaśpiewa Sandra Klara Januszewska. Odtworzą oni dla gryfińskiego audytorium utwory religijne Jana Sebastiana Bacha, Giacomo Pucciniego oraz innych kompozytorów.

Organizatorami koncertu są: Gmina Gryfino Biblioteka Publiczna, Parafia p.w. NNMP w Gryfinie i Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej. Sponsorem koncertu jest Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Serdecznie zapraszamy! Tekst: Biblioteka Publiczna w Gryfinie.

 

2018/09/04, Koncert zespołu Dubska w Gryfinie! Bilety w sprzedaży od 5 września
W sobotę 15 września 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi zespół DUBSKA. To jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae.
Koncert grupy rozpocznie się o godzinie 20.

Bilety na wydarzenie będzie można zakupić od 5 września 2018 w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Cena wejściówek w przedsprzedaży to 20 zł. W dniu koncertu bilet będzie można nabyć za 25 zł.

O zespole:
Dubska to reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej "dub " i "ska".
Pierwszymi wydawnictwami grupy było demo z 2000 roku oraz dwa zapisy koncertów w bydgoskich klubach: Sanatorium i Mózg. W 2005 roku zespół wydał pierwszą oficjalną płyty pt. "Dubska". Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory: "Raj", "Subway", "Wiatr" czy "Reggae music". Rok 2006 to płyta "Avokado", na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe "Avokado", które nie schodziło z listy przebojów Trójki.

W 2007 roku DUBSKA nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę "Dubska Division".
W lipcu 2010 roku ukazała się kolejna płyta grupy "Loko-Loko". Na płycie obok reggae i ska, usłyszeć można echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady czy nawet oldschoolowe disco.
Z nowymi studyjnymi nagraniami zespół powrócił w 2013 roku. "Love & Culture" to minialbum z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii.
Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Jednak muzycy wybierają się także w podróże po innych gatunkach. Jedną z takich podróży była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp'em. Owocem tego spotkania jest ostatnia płyta zespołu "Ulicami". Usłyszeć na niej możemy mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album "Ulicami" wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia w maju 2016 roku , a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.
Zespół w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.

Skład: Dymitr "dymol" Czabański - wokal, gitara
Marcin "mucha" Muszyński - wokal, przeszkadzajki
Diana Rusinek - wokal
Jarosław "u-jar" Hejmann - perkusja, duby, przeszkadzajki
Marcin "grzyb" Grzybowski - gitara
Artur "mały" Małecki - gitara basowa
Tomasz Bartz - instrumenty klawiszowe
Michał "misiek" Michota - trąbka
Krzysztof Błaszczak - puzon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/09/06, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniach od 11 do 14 września 2018r. Plac Barnima I w Gryfinie będzie wyłączony z ruchu samochodowego w związku z prowadzonymi pracami archeologicznymi. Jest to kolejny etap prac związanych z przebudową najważniejszej przestrzeni publicznej miasta. Niezbędnym elementem dokumentacji projektowej jest rozpoznanie tego obszaru wraz z analizą jego kontekstu historycznego i uwarunkowań architektonicznych.

Następny etap badań planowany jest dniach od 24 do 29 września 2018r.

 

 

2018/09/13, Podziękowania dla Joanny Oleksiuk

W dniu 13 września 2018 roku Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił Joannę Oleksiuk srebrną medalistkę Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce które odbyły się w Berlinie wraz z trenerką Renatą Chilewską aby wręczyć listy gratulacyjne oraz drobne upominki w ramach podziękowania za trud i pracę włożoną w osiągnięcie wspaniałego rezultatu.

Burmistrz życzył wielu dalszych medalowych sukcesów, wytrwałości oraz realizacji wszystkich zamierzeń.

 

2018/08/16, Konsultacje dot. strategii rozwoju Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino serdecznie zaprasza do konsultacji projektu Strategii Rozwoju Gminy Gryfino do 2030 r. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami miasta i gminy Gryfino, badania opinii mieszkańców poprzez ogłoszenie na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie www.gryfino.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej z możliwością przesłania uwag za pośrednictwem formularza pocztą e-mail lub złożenia osobiście w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie przy ul. 1 Maja 16, a także składania pisemnych opinii z wykorzystaniem ankiet konsultacyjnych, które będą dostępne w jednostkach organizacyjnych gminy.

Konsultacje rozpoczną się w dniu 17 sierpnia 2018 r., a zakończą 14 września 2018 r. Spotkania konsultacyjne odbędą się w dniach: 4 i 11 września 2018 r. godz. 18.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie w sali nr 25 (I piętro).

Uwagi i opinie dot. projektu Strategii Rozwoju Gminy Gryfino do 2030 r. będzie można zgłaszać podczas spotkań w formie ustnej do protokołu lub w formie pisemnej, za pośrednictwem formularza konsultacyjnego, dostępnego poniżej i w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: burmistrz@gryfino.pl.

Formularz uwag i wniosków

Strategia Rozwoju Gminy Gryfino


 

2018/09/10, LI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 10 września 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyła się LI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.
Na początku sesji radni uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego radnego Edmunda Krysiaka. Pracował w Radzie Miejskiej w Gryfinie w latach 1990-1998.

Sesja zwołana została w celu uchwalenia utworzenia odrębnych obwodów głosowania na obszarze Gminy Gryfino, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

 

 

2018/09/10, Dożynki Archidiecezjalne 2018

Dożynki Archidiecezjalne za nami! W dniu 8 września 2018 roku na Placu Barnima społeczność diecezjalna zebrała się aby uroczyście podziękować rolnikom za ich ciężką pracę oraz tegoroczne plony.

Podczas uroczystości odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez społeczność diecezjalną. Następnie miała miejsce uroczysta Msza Święta dziękczynna w podziękowaniu za trud i pracę rolników.

Zaprezentowano również regionalne potrawy oraz rękodzieła i sztuki lokalnych artystów. Część artystyczna połączona była z akcją "Narodowego Czytania 2018" podczas której naprzemian występowały lokalne kapele ludowe natomiast Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Gryfinie czytali fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Dożynki zostały zorganizowane wspólnie przez Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską, Gminę Gryfino i Parafię p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie.

Uroczystości wsparli finansowo:

- Fliegel Textilservice Sp. z o.o. Sp. k.

- Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o.

- Enea Oświetlenie Oddział Szczecin

- Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o.

 

 

 

2018/09/07, LI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 10 września 2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się LI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/09/04, Narodowe Czytanie 2018

8 września 2018 r. odbędzie się kolejna już edycja Narodowego Czytania. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września jest PrzedwiośnieStefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości. W Gryfinie akcja prowadzona będzie podczas uroczystości z okazji Dożynek Archidiecezjalnych. Ze sceny umieszczonej na Placu Barnima I, wybrane fragmenty dzieła przeczytają: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino - Mieczysław Sawaryn, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino - Ewa Sznajder oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - Grzegorz Jastrowicz. Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają.

Wyłącznym sponsorem Narodowego Czytania jest Polska Grupa Energetyczna, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

 

2018/08/27, Dożynki Archidiecezjalne 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji Dożynek Archidiecezjalnych, w dniu 08 września 2018 roku, które odbędą się w Gryfinie przy parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystości rozpoczną się na Placu Księcia Barnima I o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych przygotowanych przez społeczność diecezjalną. O godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. W programie znajdzie się również m.in.: przedstawienie i degustacja regionalnych potraw, występy lokalnych zespołów ludowych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki lokalnych artystów.

Program uroczystości:
Godz. 10.00 - prezentacja wieńców dożynkowych
Godz. 11.45 - przywitanie uczestników i zaproszonych gości
Godz. 12.00 - Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony
Godz. 14.00 - część artystyczna i wspólna biesiada (występy lokalnych zespołów muzycznych, degustacja regionalnych potraw, prezentacja rękodzieła i sztuki lokalnych artystów)

Dożynki są organizowanie wspólnie przez Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską, Gminę Gryfino i Parafię p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie.

Sponsorami Dożynek Archidiecezjalnych są :

- Fliegel Textilservice Sp. z o.o. Sp. k.

- Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o.

- Enea Oświetlenie Oddział Szczecin

 


 

2018/09/10, Złote i Diamentowe Gody w Gryfinie

W piątek 7 września 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 3  w Gryfinie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla 13 par obchodzących 50 lecie pożycia małżeńskiego oraz dla 2 par obchodzących jubileusz 60 lecia.

Na uroczystość przybyli bohaterowie tego dnia - dostojni jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi, rodziną i przyjaciółmi.

Medale od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, mnóstwo życzeń. To wszystko otrzymały pary małżeńskie, które świętują w tym roku swój jubileusz złotych i diamentowych godów.

Wykaz jubilatów 50 lecia

1. Wanda i Czesław Arkita
2. Danuta i Kazimierz Kędziora
3. Krystyna i Mieczysław Korban
4. Janina i Henryk Morawiccy
5. Janina i Kazimierz Nykiel
6. Anna i Janusz Ostrowscy
7. Maria i Tadeusz Pabian
8. Teresa i Stanisław Parszewscy
9. Krystyna i Józef Rybka
10. Stefania i Bogdan Spychalscy
11. Maria i Zdzisław Szczurek
12. Krystyna i Czesław Walter
13. Kazimiera i Kazimierz Wojtkowiak

Wykaz jubilatów 60 lecia

1. Emilia i Eugeniusz Osiccy
2. Krystyna i Marian Zarzyccy

 

2018/09/04, Złote i diamentowe gody

Informujemy o uroczystości Złotych i Diamentowych Godów, która odbędzie się w dniu 7 września 2018 roku o godz. 17.00 na auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie przy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 70.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił 14 par jubilatów złotych godów w celu wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz 2 pary które przeżyły w związku małżeńskim 60 lat.

 

2018/09/06, Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2018/2019.


 

2018/09/06, Hala sportowo – widowiskowa już za rok!

Nowy obiekt sportowo-widowiskowy powstanie w ciągu najbliższego roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Umowę dotyczącą budowy hali podpisał w dniu
6 września br. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino – Mieczysław Sawaryn. Obiekt wybuduje firma MORIS-POLSKA Sp. z o.o, za kwotę 13 499 000,00 z.

Umowa obejmuje budowę hali z taflą sportową, na której zaprojektowano 10 boisk, m.in.: boisko do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i piłki nożnej halowej. Widownia na 289 miejsc siedzących mieścić się będzie na antresoli obok spikerki, salki konferencyjnej, salki fitness i zaplecza sanitarnego. Na poziomie parteru zaprojektowano m.in. szatnie i pomieszczenia sanitarne dla 76 zawodników oraz dwa pomieszczenia trenerów.

Budynek będzie połączony łącznikiem z Zespołem Szkół Ogólnokształcących. Na terenie przy obiekcie znajdować się będzie 80 miejsc postojowych, w tym 20 miejsc przy przebudowanej ulicy Parkowej.

Termin realizacji inwestycji mija 30 listopada 2019 rok.

 

2018/09/06, Nagroda dla KGW "Europejki" oraz Stowarzyszenia Seniorów "Radość"

Kolejna nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino trafiła tym razem do Koła Gospodyń Wiejskich „Europejki” oraz Stowarzyszenia Seniorów „Radość” z Daleszewa.

Burmistrz podziękował za wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz pomocy charytatywnej, integracji europejskiej ora rozwijania kontaktów i współpracy między społecznością lokalną.

 

2018/09/06, Umowa na termomodernizację SP 3 podpisana

Już niebawem Szkołę Podstawową nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie czeka duży remont. W środę 5 września br. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino – Mieczysław Sawaryn podpisał umowę na kompleksową termomodernizację szkoły. Remont budynków wraz wykonaniem instalacji fotowoltaicznej wykona firma STRZAŁ – TRANS z miejscowości Zakrzew. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Roboty budowlane przewidziane w umowie obejmują wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wraz z ociepleniem budynku i wykonaniem nowej kolorystyki celem poprawienia jego stanu technicznego oraz walorów estetycznych, a także modernizację podłogi i ścian w sali gimnastycznej. W szkole zostanie również wykonana instalacja fotowoltaiczna i wentylacja mechaniczna auli.

Wszystkie ww. prace mają na celu poprawę efektywności energetycznej szkoły, a co za tym idzie obniżenie kosztów eksploatacji budynków i zdecydowaną poprawę komfortu ich użytkowania.

Zgodnie z umową wszystkie prace mają zostać wykonane do dnia 31 października 2019 r., a ich koszt to 4 692 911, 32 zł, z czego 3 185 544, 32 zł zostanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

2018/08/30, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Spotkanie integracyjne z okazji 100-lecia Niepodległości"

 

2018/09/03, Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 3 września we wszystkich placówkach oświatowych rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Podczas uroczystości dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie powitane w społeczności uczniowskiej.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego dokonano oficjalnego otwarcia pracowni informatycznej. Na prośbę Pani Dyrektor Jolanty Kroczak oraz Rady Rodziców Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino przeznaczył dodatkowe środki na wyposażenie pracowni w sprzęt informatyczny.

Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom samych wspaniałych chwil spędzonych w szkole oraz dobrych wyników w nauce!

 

2018/08/27, Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w pierwszy poniedziałek września, tj. dnia 3 września 2018 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie z siedzibą przy ul. 1 Maja 16 będzie otwarty dla interesantów od godz. 8.00 do godz. 18.00. Kasa czynna od godz. 9.00 do godz. 17.00.

Mieczysław Sawaryn
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

 

2018/08/14, Dożynki Wojewódzkie Drawsko Pomorskie 2018

Województwo Zachodniopomorskie , Powiat Drawski i Gmina Drawsko Pomorskie zapraszają na „Dożynki Wojewódzkie 2018”, które odbędzie 2 września br., w Drawsku Pomorskim.

Podczas imprezy na mieszkańców i gości z całego województwa czeka wiele atrakcji, m.in. pyszna „Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego", konkursy i zabawy dla dzieci, miasteczko dmuchańców, prezentacje artystyczne ludowych zespołów, jarmark ludowy, stoiska promocyjne powiatów, firm i instytucji, itp.

Rozstrzygnięte zostaną konkursy na Sołtysa Roku 2018,Mistrzów smaku 2018, najpiękniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego oraz wręczone zostaną nagrody za wieńce i stoiska.


 

2018/09/03, 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 1 września na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie ( Golgota Wschodu) odbyła się uroczystość upamiętniającą 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, kombatantów, zaproszonych gości oraz mieszkańców Gryfina.

 

2018/08/27, Spotkajmy się na nabrzeżu w Gryfinie już 1 września

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie zaprasza  mieszkańców na Polsko- Niemieckie Targi Przedsiębiorczości, które odbędą się na gryfińskim nabrzeżu w godzinach od 11.00 do 17.00.

Targi dofinansowane są ramach programu INTERREG VA pod nazwą „Regionalne Prezentacje Gospodarcze  - Stabilizacja i intensyfikacja polsko niemieckich stosunków gospodarczych w Euroregionie Pomerania w latach 2017 – 2019” .

Należy podkreślić, że organizacja Targów nie byłaby możliwa bez istotnego wsparcia finansowego ze strony Gminy Gryfino.

W ramach Targów - oprócz wielu towarzyszących im atrakcji - będzie można otrzymać bezpłatne publikacje promujące walory turystyczne gminy Gryfino: „Rowerem na szlaku Schwedt - Gryfino” oraz „Międzyodrze- szlaki wodne”


 

2018/08/29, Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w szkołach prowadzonych przez Gminę Gryfino.


 

2018/08/29, Nowy sezon w pracowniach Gryfińskiego Domu Kultury
W nowym roku szkolnym tradycyjnie zapraszamy do pracowni Gryfińskiego Domu Kultury i Świetlic Wiejskich. Po dwumiesięcznej przerwie powracają regularne zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów. Większość pierwszych spotkań w pracowniach artystycznych planowanych jest w drugiej połowie września.

We wskazanym terminie instruktorzy będą do dyspozycji chętnych dzieci i ich rodziców lub dorosłych uczestników w zakresie wszelkich informacji o działalności swojego zespołu lub koła.
Wkrótce podamy więcej informacji o terminie pierwszych zajęć organizacyjnych.
 
 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl